Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C18 (W70) (length: 2.8km, climb: 105m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ivar Helgesen Sorreisa OL M 1945 00:37:39
2 Birgit Aakerblom STORA TUNA OK W 1960 00:38:33
3 Lotti Spalinger OLG Saeuliamt W 1960 00:39:08
4 Kjell Nilsson ok klemmingen M 1945 00:39:34
5 Konrad Becker SWISS O TOURS M 1945 00:39:57
6 Frøy Grøndahl Lillomarka O-lag W 1960 00:40:43
7 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen M 1945 00:40:58
8 Eva Blomgren Hagaby GoIF W 1960 00:41:22
9 Kerstin Blomgren Stora Tuna OK W 1960 00:41:25
10 Gunilla Axelson Sävedalens AIK W 1960 00:41:38
11 Per-Ivar Möllberg Arboga OK M 1945 00:41:58
12 Hilary Bloor SYO F 1954 00:42:35 1072
13 Ing-Marie Hjert Falkopings AIK OK W 1955 00:42:52
14 Liz Mulder OLG Goldau W 1945 00:43:16
15 Reidunn Hallan Lillomarka o-lag W 1960 00:44:27
16 Ruta Staneviciene Labirintas OK W 1960 00:44:54
17 Eliane Chatagny Rose-Wislig W 1955 00:45:06
18 Titti Rudh Avesta OK W 1960 00:45:34
19 Turid Nystrøm Stavanger OK W 1945 00:45:58
20 Gudrun Elvhage IF Thor W 1955 00:46:07
21 Dudley Budden BOK M 1944 00:46:38 1037
22 Åke Borger Ankasrums OK M 1945 00:47:01
23 Ingrid Stroem Täby OK W 1955 00:47:21
24 Carol McNeill LOC F 1944 00:47:29 1029
25 Carol Pearce DEVON F 1945 00:48:11 1022
26 Frank Major NN M 1944 00:48:35 1018
27 Alison Saunders HH F 1959 00:48:44 1017
28 Terje Voll Haslum M 1945 00:48:52
29 Gill Browne LOC F 1955 00:49:03 1014
30 Pauline Smithard DEE F 1955 00:49:10 1013
31 Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK W 1960 00:49:11
32 Vladimíra Potesilova VSK Mendelu Brno W 1960 00:49:15
33 Helena Saarimäki Angelniemen Ankkuri W 1960 00:49:37
34 Gro Birkeland Søvik Gneist W 1960 00:49:47
35 Inger Wennberg OK Renen W 1960 00:49:53
36 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 00:50:14 1003
37 Juulia Salmela Blue Team W 1945 00:51:03
38 Heidy Corrodi OLG Dachsen W 1960 00:51:20
39 Sue Hooper HH F 1954 00:51:30 992
40 Ruth Schmid OL Trollelg W 1955 00:51:49
41 Marion MacCormick BASOC F 1944 00:52:10 986
42 Terhi Uotila OrPo W 1960 00:52:16
43 Jean Baldwin Goldseekers W 1945 00:52:42
44 Bob Elmes DEE M 1945 00:52:48 981
45 John Bowman OD M 1942 00:53:00 979
46 Hans Andersson Västerbergslagens OL M 1945 00:53:01
47 Peter Watson EBOR M 1945 00:53:19 976
48 Lisbeth Dahl Helsingborgs SOK W 1960 00:53:43
49 Torid Kvaal FREIDIG Norway W 1945 00:53:45
50 Olav Solberg M 1945 00:53:53
51 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 00:54:16
52 Ingemar Greis OK Måsen M 1945 00:54:27
53 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:54:46 963
54 Eduard Baumann SWISS O TOURS M 1945 00:54:49
55 Peter Hills DEE M 1944 00:55:03 960
56 David Brook NN M 1941 00:55:23 957
57 Kath Speak MDOC F 1959 00:55:27 957
58 Yvonne Galborgen Eds SK W 1955 00:55:41
59 Penelope Smirthwaite MOR F 1960 00:55:42 954
60 Lynden Hartmann SYO F 1955 00:55:49 953
61 Ann Svärm OK GISLE W 1960 00:55:52
62 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 00:56:02 951
63 Jenny Hawkins Northern Tablelands W 1945 00:56:09
64 Gerda Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 00:56:19
65 Petra Speh-Rotaug OSC Kassel W 1960 00:56:32
66 Ingrid Persson Hagaby GoIF W 1960 00:56:36
67 Susanne Eickhoff Sävedalens AIK W 1960 00:56:40
68 Clare Bense BOF F 1958 00:56:42 945
69 Knud Lykking OK73 Gladsaxe M 1945 00:56:44
70 Irene Crawshaw MDOC F 1944 00:57:05 941
71 Karin Wahlgren Sjövalla FK W 1960 00:57:16
72 Frances Watkins SROC F 1958 00:57:22 939
73 Teri McComb OHOC W 1960 00:57:36
74 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:57:53 934
75 Daniela Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 00:58:40
76 Lena Jakobsson Västerås SOK W 1955 00:58:52
77 Aase Løvland Kolbotn og Skimt W 1960 00:59:16
78 Margaretha Hallmén Attunda OK W 1955 00:59:26
79 Kath Etherden SELOC F 1951 00:59:30 919
80 Noreen Ives WAOC F 1953 00:59:47 916
81 Clare Fletcher BOK F 1942 01:00:05 914
82 Liz Orr CLYDE F 1960 01:00:18 911
83 Liset Hendrickx Omega W 1955 01:00:29
84 Alison Lovie GRAMP F 1960 01:00:49 907
85 Eric Porter LEI M 1943 01:00:57 905
86 Edith Brand Swiss O Tours W 1945 01:00:59
87 Helen Finlayson DVO F 1945 01:01:24 901
88 Jenny Collyer SOS F 1945 01:01:40 899
89 Meryl Marshall INVOC W 1945 01:02:24
90 Trudy Crosby LOG F 1959 01:02:28 892
91 Marianne Lykking OK73 Gladsaxe W 1945 01:02:39
92 Chris Murphy DEE F 1957 01:02:40 890
93 Trina Cleary LOK F 1944 01:02:42 890
94 Bridget Hooper SO F 1944 01:03:30 883
95 Sally Thomas BOK F 1945 01:03:31 883
96 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:03:34 882
97 Christine Collins WCH F 1960 01:03:52 879
98 Mike Atherton LOC M 1942 01:03:58 878
99 Stig-Olof Ståhl Avesta OK M 1945 01:04:02
100 Marietta Nussbaum OL SUHR W 1955 01:04:12
101 Ann Harris SMOC F 1954 01:04:50 870
102 Anne Bell LVO F 1952 01:04:55 870
103 Carol Farrington HOC F 1957 01:05:13 867
104 Jennifer Binns LOST W 1955 01:05:51
105 Lisa Larsson Sjövalla FK W 1960 01:06:02
106 Ann Ingwersen Parawanga Orienteers (POA) W 1945 01:06:26
107 Elisabeth Ericsson Nyköpings OK W 1955 01:06:35
108 Hilary Pickering WIM F 1954 01:06:40 853
109 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:06:53 851
110 Rae Lomas MDOC F 1941 01:07:10 849
111 Stina Gunnarsson Härlövs IF W 1955 01:07:19
112 Kathy Whitehead DVO F 1958 01:08:35 835
113 Miriam Noren IK UVEN W 1955 01:08:48
114 Pat Conway LEI F 1954 01:09:54 823
115 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:10:50 815
116 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:10:52 814
117 Ruth Rhodes SO F 1942 01:11:23 809
118 Stan Holroyd INVOC M 1945 01:11:49 805
119 Peter Gysin SWISS O TOURS M 1945 01:11:56
120 Carla Skinner OD F 1944 01:12:10 802
121 Karin Lönn Vandrarringen W 1955 01:12:10
122 Svein - Erik Heggenes Voss il M 1945 01:12:12
123 Ruth Keller ULU'S REISEWELT W 1955 01:12:14
124 Marie Roberts MDOC F 1958 01:12:23 800
125 Anne Hoy ESOC F 1958 01:12:38 798
126 Patricia Bell BL W 1955 01:12:43
127 Lorna Young TINTO F 1959 01:12:57 795
128 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:13:03 794
129 Ursula Meehan NWOC F 1960 01:13:28 791
130 Jean Rostron POTOC F 1942 01:13:47 788
131 Julie Collins DFOK F 1960 01:13:52 787
132 Pauline Olds KERNO F 1954 01:14:01 786
133 Barbara Heathcote WCH F 1953 01:14:34 781
134 Kornelia Mock TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1955 01:15:01
135 Brenda Hynes Great Eastern Navigators W 1955 01:15:23
136 Ruth Ellis DVO F 1951 01:17:26 754
137 Heather Forrest BOK F 1952 01:18:24 745
138 Susanne Frutig ULU'S REISEWELT W 1955 01:18:51
139 Sheila Hobson LOC F 1953 01:19:11 739
140 Helen Rafferty NATO F 1943 01:19:37 735
141 Karl-Axel Johansson IK Uven M 1945 01:19:48
142 Foxie Loxie WSX F 1959 01:19:58 732
143 Wendy Taylor CLOK F 1956 01:20:04 731
144 Susan Wilkes BKO F 1954 01:20:08 730
145 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:20:27 727
146 Isabelle Glasset GO 78 W 1960 01:20:46
147 Sue Bicknell OD F 1944 01:21:12 720
148 Foss Foster GRAMP F 1951 01:21:17 720
149 Pat Hart SARUM F 1943 01:21:40 717
150 Angela Whitworth BL F 1942 01:21:47 716
151 Donna Shields Ottawa Orienteering Club W 1955 01:22:12
152 Barbara Ford HOC F 1955 01:22:17 711
153 Esther Bohrer Brogli OLV Baselland W 1960 01:23:05
154 Sandy Cowan KERNO M 1941 01:23:43 699
155 Lesley Norton WRE F 1942 01:24:18 693
156 Moira Laws TAY F 1942 01:24:43 690
157 Sue Porter LEI F 1944 01:25:35 683
158 Vikki Crawford WIM F 1941 01:25:51 681
159 Annabel Pring KERNO F 1956 01:27:47 662
160 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:27:58 660
161 Judy Unsworth CLOK F 1958 01:28:04 659
162 Judith Barclay FUNDI-O W 1960 01:28:45
163 Ingeborg Einum Tydal IL W 1960 01:29:54
164 Janet Clark ESOC F 1941 01:29:59 642
165 Anne Kimberley DVO F 1960 01:30:00 641
166 Anita Kingdon SAX F 1954 01:31:13 630
167 Julia Robertson QO F 1953 01:32:37 617
168 Egil Ronaess Porsgrunn OL M 1945 01:33:26
169 Elizabeth Urquhart OD F 1954 01:33:34 608
170 Isoldt Harris HALO F 1959 01:35:32 591
171 Peter Howlett LOC M 1941 01:36:07 585
172 Sally Collins BKO F 1951 01:36:44 580
173 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:37:33 572
174 Alistair Auckland TVOC M 1941 01:38:55 559
175 Dilys Skinner OD F 1944 01:39:31 554
176 Catherine Rooney RR F 1960 01:39:47 551
177 Karin Lindqvist Växjö OK W 1955 01:39:56
178 Marja Laine Tampereen Pyrintö W 1955 01:40:27
179 Susanne Steinhauser-Kirsch OC München W 1960 01:40:37
180 Anita Heikkinen Essu W 1955 01:40:39
181 Fiona Johnston RR F 1960 01:40:42 544
182 David Nixon SOC M 1944 01:41:15 539
183 Diana Smith SOC F 1952 01:43:32 519
184 Elizabeth Hatley Bayside Kangaroos W 1955 01:46:52
185 Coral Dow Bushflyers W 1955 01:47:34
186 Fred Ross EPOC M 1945 01:48:02 478
187 Teri Chereskin SDOC W 1955 01:50:10
188 Geraldine Russell SOS F 1944 01:51:13 448
189 Pauline Wilson SYO F 1952 01:52:27 439
190 Sue Gallagher SO F 1953 01:55:14 414
191 Katherine Mullin Minnesota Orienteering Club W 1955 02:11:16
192 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 02:15:44 226
193 Veronika Keller Rupp ULU'S REISEWELT W 1955 02:22:37
- Richard Collins SROC M 1944 00:50:02
- Ruth Wüest SWISS O TOURS W 1955 00:54:41
- Clare Crocker DEE F 1959 00:55:46
- Eleanor Pyrah ESOC F 1944 01:02:19
- Jayne MacGregor ESOC F 1955 01:11:25
- John Butler HALO M 1943 01:12:13
- Melinda Riley SYO F 1956 01:27:04
- Susan Marsden HH F 1944 01:27:22
- Julia Wilkinson HOC F 1959 01:27:36
- Marjory Craig MAROC F 1945 01:28:35
- Richard Thornton SARUM M 1943 01:34:53
- Anna Haider HSV Ried W 1960 02:15:17
Showing results 1 - 205 of 205