Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 1.825km, climb: 45m, 13 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sam Griffin Ganddal IL M 2003 00:13:23
2 Euan Patton FVO M 2004 00:13:26
3 Guy Owen BOK M 2005 00:13:38
4 Axel Bratt OK Orion M 2005 00:15:19
5 Harrington Leake LEI M 2005 00:15:38
6 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF M 2003 00:16:18
7 Wirz Annika SWISS O TOURS W 2005 00:16:40
8 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:17:10
9 Vieno Ristimäki Helsingin Suunnistajat W 2005 00:17:11
10 Oliver Håkansson OK Orion M 2005 00:17:25
11 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:17:55
12 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:17:58
13 Adam Methven BKO M 2005 00:18:07
14 Tommy Heap SO M 2005 00:18:14
15 Eoghan Whelan WATO M 2003 00:18:52
16 Nils Engberg Härnösands OK M 2005 00:18:52
17 Olivier Champigny ACA M 2005 00:19:04
18 Hugo Coduri CSMR M 2003 00:19:08
19 Marck Mathéo Poitiers CO M 2003 00:19:17
20 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:19:28
21 Ole Magnus Baath TSV Jetzendorf M 2005 00:19:30
22 Luke Collins LVO M 2003 00:19:43
23 Ben Gostick HH M 2005 00:20:13
24 Louisa Kollenbach SC Helsa W 2005 00:20:49
25 Paula Silier Järfälla OK W 2005 00:20:49
26 Emil von Gaza OLV Uslar M 2003 00:21:04
27 Emmi Virtala Pargas IF W 2005 00:21:14
28 Laurin Zehnder SWISS O TOURS M 2003 00:21:21
29 Klara Strand OK Linne W 2003 00:21:34
30 Thomas Ross INT M 2005 00:21:41
31 Sina Fuhrer OLG Stäfa W 2003 00:21:43
32 Aleksi Heikkinen Espoon Suunta M 2003 00:21:52
33 George Martin CLOK M 2005 00:21:58
34 Nick Lyrenmann Swiss O Tours M 2003 00:22:04
35 Mit Van Bruggen Trol Belgium W 2003 00:22:10
36 Issy Sunley WCOC F 2005 00:22:30
37 Ben Partridge SOS M 2005 00:23:09
38 Malin Luethi OLG Biberist SO W 2003 00:23:09
39 Flavian Koster Fanclub Hubmann M 2003 00:23:12
40 Michael Finch SROC M 2004 00:23:22
41 Jana Jakob Bucheggberger OL W 2005 00:23:43
42 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:23:46
43 Jonas Knaup Braunschweiger MTV M 2005 00:23:53
44 Jonathan Ambler BOK M 2005 00:24:06
45 Cyrill Zehnder SWISS O TOURS M 2005 00:24:33
46 Marlene Fritz OL Team Filder W 2005 00:24:38
47 Per Heinemann SV ROBOTRON M 2003 00:24:40
48 Libby Barber LEI F 2004 00:24:48
49 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:25:15
50 Lydia Provan MOR F 2003 00:25:54
51 Samuel Bartlett INT M 2005 00:26:23
52 Benjamin Clarke SUFFOC M 2005 00:26:53
53 Moss Pelvin Dunedin Orienteering M 2003 00:26:56
54 Emily Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 2005 00:27:04
55 Julia Fritz OL-Team Filder W 2005 00:27:08
56 Lucy Hensman FVO F 2005 00:27:12
57 Sarah Darley GO F 2005 00:27:13
58 Klara Söderlund Avesta OK W 2003 00:27:34
59 Heather Darby MAROC F 2003 00:27:55
60 Jamie Lawlor ESOC M 2003 00:27:56
61 Nils Swartz OK Orion M 2005 00:28:17
62 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:28:24
63 Morven Farquharson GRAMP F 2005 00:30:31
64 Maja Falk Sundbybergs IK W 2005 00:31:14
65 Kirsty Owen INT F 2003 00:31:51
66 Maebh Logue F 2004 00:32:00
67 Otso Hyvonen Kuopion Suunnistajat M 2005 00:32:17
68 Adrian Cernin OLG Sauliamt M 2003 00:32:28
69 Vilma Hyvonen Kuopion Suunnistajat W 2005 00:32:53
70 Ester Rehnman Vandrarringen Västerås W 2003 00:33:10
71 Laura Barrett SN F 2005 00:33:22
72 Ivan Smith LOC M 2006 00:34:01
73 Elizabeth Ambler BOK F 2003 00:34:11
74 Kirsty Farquharson GRAMP F 2005 00:35:11
75 Oliver Andrews Argus M 2005 00:35:16
76 Evie Craig MAROC F 2003 00:35:29
77 Aidan O'Donnell SLOW M 2005 00:35:51
78 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:37:02
79 Ben Cairns LVO M 2005 00:38:25
80 Hannah Mather LOG F 2006 00:39:04
81 Chloé Longere CO AMBERIEU W 2003 00:39:11
82 Finlay Hayes ELO M 2003 00:41:26
83 Hanny Edström Härnösands OK W 2003 00:43:36
84 Luke Andrews Argus M 2005 00:43:49
85 Morven Duncan KFO F 2004 00:44:26
86 Jamie Maclean Bay Area OC M 2003 00:45:34
87 Pauline Lassalle CO AMBERIEU W 2003 00:47:11
88 Bruce Provan MOR M 2006 00:47:39
89 Daisy NcNamara AYROC W 2005 00:48:36
- Casper Norman Leksands OK M 2003 00:19:09
- Ruaridh Flint FVO M 2003 00:20:17
- Eero Salmi Helsingin Suunnistajat M 2005 00:34:08
- Simon Schmutz Leksands OK M 2003 00:35:48
- Ailith Smith LOC F 2005 00:36:03
- Duncan Barker FVO M 2003 00:51:36
Showing results 1 - 95 of 95