Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C23 (W60) (length: 3.8km, climb: 120m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jouni Markku Mustalammen pallo M 1960 00:36:12
2 Håkan Forsman Ronneby OK M 1960 00:36:48
3 Antti Uotila OrPo M 1960 00:38:04
4 Paul Morris NOC M 1957 00:38:12 1189
5 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:38:25
6 Roger Thomas WCOC M 1960 00:38:38 1186
7 Mike Stewart ESOC M 1958 00:38:39 1186
8 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:39:00
9 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 00:39:29
10 Andy Thornton MDOC M 1960 00:41:02 1169
11 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 00:41:02
12 Andy Creber NGOC M 1958 00:41:39 1165
13 Ørjan Eirik Valestrand Fana M 1960 00:42:04
14 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:42:04
15 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 00:42:31
16 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 00:42:34
17 Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 00:42:38
18 Rob Bailey CLOK M 1959 00:42:50 1157
19 Ruth Lynam CNOC W 1955 00:42:57
20 Robert King AIRE M 1959 00:43:10 1155
21 Gillian Ingham Wellington Orienteering Club W 1955 00:43:12
22 Steve Smirthwaite MOR M 1958 00:43:33 1152
23 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 00:43:34
24 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 00:43:55
25 Nick Hale MAROC M 1958 00:44:37 1144
26 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs OK M 1960 00:44:37
27 Terry O'Brien, BEM STAG M 1958 00:44:44 1143
28 Clas Svanteson Kolbotn og Skimt M 1960 00:45:13
29 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 00:45:26
30 Stella Lewsley BL F 1954 00:45:37 1137
31 Anne Heikoop NMOLT M 1960 00:45:47
32 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 00:46:03
33 Janet Rosen HH F 1955 00:46:53 1127
34 David Saunders HH M 1959 00:46:59 1127
35 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 00:47:13
36 Alison Simmons BOK F 1955 00:47:14 1125
37 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 00:47:14
38 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 00:47:15
39 Jon Carberry SROC M 1959 00:47:24 1123
40 John Campbell DVOA M 1960 00:47:44
41 Mike Rodgers MOR M 1960 00:48:03 1119
42 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 00:48:07
43 Ewan Cameron BOF M 1958 00:48:14 1117
44 Morten Johansen OK Moss M 1960 00:48:14
45 Duncan Minty LOK M 1960 00:48:20 1117
46 Monika Bonafini SLOW F 1953 00:48:41 1115
47 Martyn Roome SROC M 1952 00:48:54 1113
48 Marion Owen FWOC W 1955 00:49:02
49 John McCullough 3ROC M 1955 00:49:23
50 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:50:33 1101
51 Ronan Cleary LOK M 1960 00:50:43 1100
52 Richard Cummings WCOC M 1959 00:50:51 1099
53 Christina Hjertson OK Linné W 1955 00:51:19
54 Richard Oxlade ESOC M 1958 00:51:38 1093
55 Charles Spence LOK M 1958 00:51:39 1093
56 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK M 1960 00:51:48
57 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 00:51:53
58 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:52:01 1090
59 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 00:52:06
60 Jim Wood ERYRI M 1960 00:52:07 1090
61 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1960 00:52:23
62 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 00:52:38
63 Ulf Eriksson Gävle OK M 1960 00:53:38
64 Masazumi Tada Unattached M 1960 00:54:00
65 Sarah Brown SLOW F 1952 00:54:03 1075
66 Peter Wilson BKO M 1959 00:54:10 1074
67 Anders Rensgard OK Renen M 1960 00:54:27
68 Jens Bentsen OKOST M 1960 00:55:00
69 Charlie Bleau GAOC M 1960 00:55:24
70 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:55:41
71 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 00:55:46
72 Paul Corrodi OLG Dachsen M 1960 00:56:00
73 Lynne Walker BASOC F 1953 00:56:09 1062
74 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 00:57:24
75 Lis Daehli PWT Travel W 1955 00:57:57
76 Lester Hartmann SYO M 1960 00:58:23 1045
77 Caroline Dallimore SWOC F 1955 00:58:51 1042
78 Hilary Quick BASOC F 1955 00:59:03 1040
79 Nigel Ferrand SWOC M 1956 00:59:26 1038
80 Robin Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club W 1955 00:59:42
81 Karen Clark EBOR F 1955 00:59:54 1034
82 Åge Hovden Stord Orientering M 1955 01:00:34
83 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:00:54 1027
84 Ann Savage LVO F 1955 01:00:56 1027
85 Margaret Willdig OD F 1953 01:01:13 1024
86 Robert Neil FVO M 1957 01:01:14 1024
87 Jill Smith EBOR F 1954 01:01:15 1024
88 Alan Gould NOC M 1956 01:01:18 1024
89 David Hanstock BOK M 1956 01:01:42 1021
90 Christine Kiddier BL F 1952 01:01:50 1020
91 Michael Beadel KERNO M 1959 01:01:50 1020
92 Lars Mosslind Vandrarringen M 1960 01:01:51
93 John Fallows NGOC M 1958 01:01:59 1019
94 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:02:09 1018
95 Kate Bryant MDOC F 1953 01:02:22 1016
96 Andrew Schoepfer Olv Baselland M 1960 01:02:33
97 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:02:44 1013
98 Erja Raiko Blue Team W 1955 01:02:57
99 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 01:03:02
100 Mark Elder CLYDE M 1957 01:03:08 1010
101 Tony Cockbain HOC M 1956 01:03:20 1009
102 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 01:04:27
103 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:04:32 1001
104 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 01:04:39
105 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:04:40 1000
106 David Lane SN M 1952 01:04:56 998
107 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:05:00
108 Helena Jahnova WIT W 1955 01:05:19
109 Chris Addiers Omega M 1960 01:05:32
110 Susan Stevens AIRE F 1953 01:05:36 993
111 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 01:05:57
112 Trina Rogerson ELO F 1951 01:06:39 985
113 Gunnel Månsson OK Vilse 87 W 1955 01:06:45
114 Alistair Harding SDOC M 1960 01:06:56
115 Dave Brown EBOR M 1957 01:06:57 984
116 Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 01:06:57
117 Jean Payne DEE F 1953 01:07:25 981
118 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 01:07:32
119 Stephen Peacock SN M 1951 01:07:34 980
120 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 01:07:53 977
121 Simon Crocker DEE M 1959 01:08:03 976
122 Janet Tryson EMPO W 1955 01:08:04
123 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:08:05 976
124 Gill Berrow ECKO F 1955 01:08:23 973
125 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:08:31 973
126 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad W 1955 01:08:41
127 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:08:57
128 Angela Pearson EOOC W 1955 01:09:14
129 Gerard Thomson STAG M 1956 01:09:38 964
130 Helen Powell BOK F 1954 01:09:50 963
131 Pauline McAdam RR F 1955 01:09:56 962
132 Colin Welch BOK M 1958 01:10:01 961
133 Ruth Lockley COBOC F 1952 01:10:22 959
134 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 01:10:26
135 Britt Larsson Länna IF W 1955 01:10:33
136 Joyce Brunton INVOC F 1953 01:10:36 957
137 Helena Burrows LOC F 1951 01:11:04 954
138 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 01:11:27
139 Evamarie Lundahl IF Hagen W 1955 01:12:01
140 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 01:12:27
141 Judith Evans HOC F 1955 01:12:29 943
142 Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 01:12:30
143 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 01:12:47
144 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:13:26 936
145 Thomas Dagsberg OK ORION M 1960 01:13:37
146 Mark Lyne SOS M 1958 01:13:57 932
147 Nick Dennis BOK M 1960 01:13:59 932
148 Sean Harrington LOG M 1958 01:14:02 932
149 Gerry Meehan NWOC M 1957 01:14:17 930
150 Philip Kirk OD M 1956 01:14:33 928
151 Jane Archer SN F 1954 01:14:58 925
152 David Dann MDOC M 1956 01:15:01 925
153 Rita Wyder OLG THUN W 1955 01:15:07
154 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 01:16:13
155 Robert Sneyd KERNO M 1956 01:16:36 913
156 Mary Williams ESOC F 1951 01:16:41 912
157 Simonne Silvi KOL W 1955 01:17:04
158 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 01:17:07
159 Denise Mullins SARUM F 1951 01:17:26 907
160 Robyn Pallas Central Coast Orienteers Australia W 1955 01:17:26
161 Kevin King NOC M 1957 01:17:29 906
162 Keith Dawson INT M 1960 01:17:42
163 Allan Downie TAY M 1958 01:17:45 904
164 Alina Kazantseva Ekran W 1955 01:18:19
165 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 01:18:29
166 Nicola Gardner FVO F 1955 01:19:06 894
167 Alan West LEI M 1958 01:19:16 893
168 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:19:29 892
169 Tom Hansen Avesta OK M 1960 01:19:41
170 Sheila Sprot SYO F 1951 01:20:19 886
171 Anne Wilson LOC F 1952 01:22:22 871
172 Lyn West SOS F 1954 01:23:37 862
173 Sue Edlington HOC F 1953 01:23:41 861
174 Jane Breed HH F 1952 01:23:47 861
175 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:23:52
176 Viv Macdonald DVO F 1952 01:23:54 860
177 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:24:03 859
178 Richard Lund TUKS-O M 1960 01:25:34
179 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 01:26:02
180 Ray Kingdom SO M 1958 01:26:36 841
181 Liz Davies AIRE F 1953 01:29:00 822
182 rhona fraser BOF F 1954 01:31:29 804
183 Rowan Purkis LOC F 1954 01:32:33 796
184 Eija Nurminen Tampereen Pyrintö W 1955 01:32:39
185 Victor Jensen GNEIST M 1960 01:32:46
186 Hilary Eastley BL F 1955 01:33:44 788
187 Eeva-Kaarina Aaltonen IF Brahe W 1955 01:34:05
188 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:36:24 769
189 Andrew Wood PFO M 1956 01:37:05 764
190 Peter Harris HALO M 1958 01:37:19 762
191 Gary Newell SN M 1953 01:38:04 756
192 Monica Kronberg IF Femman W 1955 01:39:27
193 Mike Wilkinson HOC M 1957 01:40:30 739
194 Valentin Brunner bussola ok M 1960 01:40:41
195 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 01:43:48
196 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:49:07 680
197 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 01:51:30
198 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 01:52:38
199 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:53:39 645
200 Rod Mansel SUFFOC M 1959 02:00:55 593
201 Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 02:02:41
202 Rosie Law LOC F 1952 02:03:17 575
203 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 02:25:00
- Bruce Bryant OD M 1957 00:39:07
- Alan Bothwell TAY M 1959 01:00:11
- Kate Ingleby DEE F 1953 01:13:01
- Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:41:05
Showing results 1 - 207 of 207