Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C27 (W50) (length: 4.4km, climb: 140m, 17 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anders Håkansson OK Orion M 1970 00:34:07
2 Tommy Johansson Stångenäs AIS M 1970 00:38:49
3 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus M 1970 00:39:25
4 Martin Ward SYO M 1967 00:39:38 1244
5 Per Edström Härnösands OK M 1970 00:39:49
6 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 00:39:55
7 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 00:41:05
8 Panu Hyvönen SK Uranus M 1970 00:41:07
9 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 00:41:22
10 Risto Karjalainen Liperin Taimi Suunnistus M 1970 00:42:08
11 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:42:28 1224
12 James Laird INVOC M 1968 00:42:51 1221
13 Hannu Arki TuMe M 1960 00:42:52
14 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK W 1965 00:43:15
15 Daniel Althaus Swiss O Tours M 1970 00:43:31
16 Hazel Dean FVO F 1963 00:44:40 1207
17 Tom Johannessen Gneist M 1970 00:44:52
18 Charlotte Lindkvist Leksands OK W 1965 00:44:58
19 Simo Sukselainen PWT-Urheilumatkat M 1970 00:45:13
20 Jussi Heikkinen Essu M 1970 00:45:36
21 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:46:21 1194
22 Kilian Imhof Fanclub Hubmann M 1970 00:46:41
23 Clive Masson ESOC M 1968 00:46:44 1191
24 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 00:47:03
25 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 00:47:13
26 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 00:47:33
27 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 00:47:42
28 Nick Howlett LOC M 1967 00:47:43 1184
29 Woo Allen BAOC F 1965 00:47:57 1182
30 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 00:48:48
31 Hugh Potter NATO M 1967 00:49:19 1171
32 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 00:49:19
33 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 00:49:21
34 Jon O'Donnell SLOW M 1970 00:49:59 1167
35 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 00:50:03
36 Nick Martin CLOK M 1970 00:50:13 1165
37 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 00:50:23
38 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 00:50:24
39 Carey Nazzer Taranaki W 1960 00:51:04
40 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 00:51:16
41 Solveig Sikkeland Tyrving W 1965 00:51:23
42 Matthew White LEI M 1967 00:51:39 1155
43 Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 00:51:50
44 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 00:51:55
45 Susan Skinner WCOC F 1964 00:51:59 1153
46 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 00:52:14
47 Kari Vainio TuMe M 1960 00:52:34
48 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 00:52:36
49 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:52:42 1147
50 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 00:52:53
51 Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 00:52:54
52 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:52:57 1145
53 Nigel Owens SYO M 1966 00:53:13 1143
54 Duncan Bayliss WRE M 1967 00:53:15 1143
55 Jane Ackland INT F 1964 00:53:16 1143
56 Mats Lundbäck Järfälla OK M 1970 00:53:18
57 Mark Hardy LEI M 1967 00:53:20 1142
58 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 00:53:36
59 Ann Haley INT F 1964 00:54:09 1136
60 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:54:17 1135
61 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 00:54:28
62 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 00:54:43
63 Simon Gale DVO M 1970 00:54:47 1131
64 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:54:47 1131
65 John Ward NOR M 1968 00:54:49 1131
66 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 00:55:02
67 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 00:55:04
68 Anders Sundelin OK Orion M 1970 00:55:05
69 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 00:55:19
70 Jake Gilmore KNOBOC M 1966 00:55:24 1126
71 Britt Helene Fossøy Notodden o-lag W 1965 00:55:27
72 Richard Leake LEI M 1966 00:55:31 1126
73 Aki Nalli KNOBOC M 1970 00:55:43
74 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 00:56:04
75 Mark Wood ESOC M 1968 00:56:08 1121
76 Phil Marsland SLOW M 1970 00:56:10
77 Duncan Milne BOK M 1966 00:56:11 1120
78 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 00:56:13
79 Ian Wilson LEI M 1966 00:56:24 1119
80 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 00:56:24
81 Thomas Callery WATO M 1970 00:56:29
82 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 00:56:35
83 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 00:56:37
84 Marit Lundanes Emblem IL W 1965 00:56:49
85 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:56:54 1116
86 Katarina Bengtsson Langhundra IF W 1965 00:56:56
87 Sal Chaffey DVO F 1965 00:57:06 1114
88 Johanna Cleary LOC F 1964 00:58:18 1105
89 Philip Jenkins SBOC M 1966 00:58:44 1102
90 Louise Longhurst FVO F 1964 00:58:51 1101
91 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen W 1965 00:58:51
92 Anders Holmqvist Snättringe M 1970 00:59:06
93 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 00:59:18
94 Lena Nilsson OK Linné W 1965 00:59:18
95 Alison Smith TVOC F 1964 00:59:51 1093
96 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 01:00:11
97 Jim Mailer ECKO M 1966 01:00:17 1090
98 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:00:26 1089
99 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 01:00:26
100 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 01:00:45
101 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 01:01:14
102 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 01:01:35
103 Susan Harding SROC F 1962 01:01:44 1079
104 Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat W 1965 01:01:44
105 Roy McGregor SROC M 1966 01:01:51 1078
106 Helen Errington HH F 1961 01:01:51 1078
107 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 01:02:18
108 Liisa Rihko-Struckmann Braunschweiger MTV W 1965 01:02:21
109 Stefan Ruch Swiss O Tours M 1970 01:02:26
110 Janet Adams SYO F 1963 01:02:41 1071
111 Liz Phillips OD F 1964 01:02:43 1071
112 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:02:50 1070
113 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 01:03:54
114 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 01:04:07
115 Christine Goulding BL F 1963 01:04:18 1061
116 Iain Bell SN M 1965 01:04:26 1060
117 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:04:29 1060
118 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 01:04:36
119 Gill Lock SBOC F 1963 01:04:40 1058
120 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:04:50 1057
121 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:05:14
122 Joanne Taylor SROC F 1963 01:05:45 1050
123 Velga Zalaiskalna mona W 1965 01:05:45
124 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:05:48 1050
125 Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 01:05:57
126 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 01:06:11
127 Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 01:06:16
128 Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 01:07:14
129 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:07:41 1035
130 Debby Warren NN F 1963 01:07:58 1033
131 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:08:25 1029
132 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 01:08:46
133 Kate Brett BAOC F 1965 01:08:47 1027
134 Iain Phillips LEI M 1967 01:09:00 1025
135 Nora Perkins BOC W 1965 01:09:06
136 Fiona Clough BKO F 1962 01:09:33 1021
137 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:09:56 1018
138 Heather Cairns LVO F 1964 01:10:03 1017
139 Stephen Chafer LEI M 1967 01:10:03 1017
140 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 01:10:04
141 Sylvie Basset BASDEL OK W 1965 01:10:26
142 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:10:37 1013
143 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 01:10:46
144 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 01:10:48
145 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:10:57 1010
146 Sian Calow DEE F 1961 01:11:27 1006
147 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:11:38 1005
148 Eija Sulavuori TuMe W 1965 01:11:59
149 Petia Dimitrova Brown Team W 1960 01:12:09
150 Janet Evans WCOC F 1961 01:12:30 999
151 Markus Luethi OLG Biberist SO M 1970 01:12:49
152 Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:13:04
153 Julie Murphy LVO F 1963 01:13:06 994
154 Susan Crickmore SO F 1962 01:13:11 994
155 Caroline Gregson DEE F 1964 01:13:41 990
156 Karin Stanl IS KULLEN W 1965 01:13:47
157 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:14:20 985
158 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:14:33 984
159 Monika Krejcikova WIT W 1965 01:14:33
160 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 01:14:53
161 Sabine Schweiger YOA W 1965 01:14:55
162 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 01:15:03
163 Urban Ståhl Sundbybergs IK M 1970 01:15:59
164 Julia Laverack WAROC F 1962 01:16:16 971
165 Lindsey King AIRE F 1962 01:16:37 968
166 Elaine Gillies TAY F 1964 01:16:49 967
167 Rod Harrington DFOK M 1966 01:16:59 966
168 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:17:14 964
169 Åsa Rydell Leksands Ok W 1965 01:17:19
170 John Leddy BOK M 1969 01:17:20 963
171 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:17:21 963
172 Barry Olds KERNO M 1953 01:17:44 960
173 Galina Kornilova free format W 1965 01:17:49
174 Judith Wood PFO F 1962 01:18:12 956
175 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 01:18:28
176 Andrew Houlden HALO M 1970 01:19:01 950
177 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 01:19:27
178 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 01:19:46
179 David Aspin CLOK M 1969 01:20:28 939
180 Janet Walton INVOC F 1964 01:20:29 939
181 Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 01:20:29
182 Kevin Barber LEI M 1970 01:20:39 937
183 Carolyn Dent BOK F 1962 01:20:42 937
184 Mark Cheesman MV M 1969 01:20:49 936
185 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 01:20:51
186 James Morris BOK M 1970 01:20:58 935
187 Kirsten Moller Søllerød OK W 1965 01:21:05
188 Barbara Bryant New England Orienteering Club W 1965 01:21:36
189 Vladimir Geldof ASUB M 1970 01:21:38
190 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:22:20 924
191 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 01:22:25
192 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:23:03 919
193 Guri Alm HTF W 1965 01:23:19
194 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 01:23:31
195 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:24:21 909
196 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 01:24:59
197 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 01:25:54
198 Ingrid Tveite ÅS-NMBU ORIENTERING W 1965 01:27:07
199 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 01:27:10
200 Mark Andrews Argus M 1970 01:27:20
201 Helen Livesey LOC F 1964 01:28:26 879
202 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 01:29:23
203 Kristin Beecroft RMOC W 1965 01:31:20
204 Adele Newall KERNO F 1961 01:32:21 848
205 Andrea Schiwy Australopers W 1965 01:33:00
206 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:33:28 841
207 Ian Shread INVOC M 1968 01:34:49 830
208 Fiona Downie TAY F 1962 01:37:40 808
209 Gavin Cairns LVO M 1968 01:40:16 789
210 Darren Welch BOF M 1968 01:41:05 782
211 Clare Lines SO F 1965 01:42:33 771
212 Jill Emmerson OD F 1964 01:43:01 767
213 Elisabet Elmertoft Norbergs OK W 1965 01:44:07
214 Aileen McCarron LVO F 1965 01:45:25 749
215 Matthew Clark Unattached M 1970 01:45:35
216 Bridget Khursheed RR F 1965 01:52:19 699
217 Laurence Champigny ACA W 1965 02:01:39
218 Penny Marsh SO F 1963 02:05:03 603
219 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 02:30:14
220 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 02:34:23
221 Irene Petersen SLOW F 1965 03:20:31 37
- Liam Corner MDOC M 1970 00:45:35
- Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:46:46
- eunice carter MWOC F 1964 00:59:12
- Sonja Haas Nybro OK W 1965 01:02:00
- Frances Getliff MAROC F 1963 01:06:22
- Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:29:21
- Jane Cherry AYROC F 1962 01:29:29
- Carmen Brandt-Schmorleiz Hansa Simmerath W 1965 01:40:27
Showing results 1 - 229 of 229