Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day2 (UKOL), 03/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C9 (length: 1.825km, climb: 45m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Sæbbø Stavanger OK M 2005 00:21:08
2 Maria von Essen OK Linné W 2003 00:21:13
3 Milly Habsood 00:21:40
4 Oliver Kinghorn INVOC M 2005 00:24:43
5 Kristoffer Oheckens TYRVING 00:25:15
6 Rhiannon Creak 00:25:16
7 Sofia Ohlckers TYRVING 00:25:23
8 Jake O'Donnell 00:25:26
9 Kirsty Laverack WAROC F 2002 00:25:53
10 Ben O'Donnell 00:26:01
11 Lucie Degott 00:26:28
12 Mori Finlayson NEOC 00:27:53
13 Zoe Sharpe INVOC F 2006 00:27:56
14 Kayah Condy 00:29:12
15 Isabel Minty LOK F 2003 00:29:47
16 Carrie and Duncan Brown Moravian 00:31:37
17 Laura Smith 00:31:58
18 Katie Monckton North West Orienteering Club W 1970 00:32:18
19 Jo Monckton 00:32:32
20 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:32:48
21 Basile Villar COSE M 2005 00:33:17
22 Craig Carter SUFFOC M 2005 00:33:37
23 Duncan Will GRAMP M 2002 00:33:41
24 Helene Arborllas 00:34:03
25 Niamh Callery WATO W 2005 00:34:34
26 Petra Lundback 00:34:53
27 Nobbenhuis Hanke 00:35:20
28 Alerander Rehnman 00:35:47
29 Cecily Craig MAROC F 2005 00:39:03
30 Miles Padget 00:41:46
31 Cameron Martin CLOK M 2001 00:43:09
32 Tobin ODonnell 00:43:41
33 Maria Wallin 00:44:20
34 Calum Frame 00:46:14
35 Brian Davies 00:46:19
36 Magnus Gunnaesson 00:46:58
37 Rolande Müller ULU'S REISEWELT W 1965 00:48:14
38 Anton Becker SG LVB Leipzig M 2005 00:48:38
39 Anthony Shread 00:48:40
40 George Shread INVOC M 2004 00:48:57
41 Amanda Heikkinen Espoon Suunta W 1960 00:49:17
42 Jex Pearce Unattached M 2003 00:50:11
43 Ferriari Oriana 00:50:21
44 Erik Sundelin 00:53:56
45 Annina Gysel Kapreolo 00:57:00
46 Jan Suwald OLG Cordoba M 2005 00:58:41
47 Ryan Anderson 00:59:13
48 Eeva-Riitta Niemi Espoon Suunta W 1955 01:01:15
49 Eva Weibel OLG Huttwil W 1955 01:04:39
50 Calvin Manning SN M 1936 01:04:44
51 Trish Wallis SN F 1952 01:11:15
52 Lily Rowe Cerys Davies ESOC 01:12:10
53 Mary Gilles TAY 01:16:41
54 Martin Cranny DEE M 1938 01:21:13
- Chara Polycarpov 00:44:20
- Corinne Chauten 00:56:57
Showing results 1 - 56 of 56