Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 2.9km, climb: 60m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alex Rothman SYO M 1979 00:18:15 1300
2 Carl Carlson Arla IF 00:19:46
3 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:19:53
4 Tonder Jaruo 00:19:54
5 Phil Winskill WCOC M 1978 00:20:40 1250
6 Helen Winskill WCOC F 1974 00:20:59 1243
7 Seppo Konttajarvi 00:21:12
8 David Bowman AIRE M 1973 00:21:32 1233
9 Owen Westergard Varegg 00:21:42
10 Rachael Rothman SYO F 1980 00:21:43 1230
11 Kent Bergman 00:22:19
12 Mark Stodgell WCH M 1972 00:22:31 1213
13 Nataliya Potopalska IND 00:22:35
14 Paul Caban INT M 1964 00:22:41 1209
15 Aislinn Austin-Kendall EBOR F 1982 00:22:43 1209
16 Rune Kristiansen 00:22:43
17 Viktor Strand OK Linne M 1997 00:23:42
18 Bengi Olof Johansson 00:24:01
19 Erland Simonsson Sundbybergs IK M 1995 00:24:16
20 Philip McGoldrick FERMO M 1973 00:24:32 1171
21 Tomas Zdrahal ADAKON M 1955 00:24:36
22 Samuel Taylor AIRE M 1985 00:24:43 1168
23 Inge Josefsson 00:24:51
24 Bjorn Axelssa FSOK 00:24:54
25 Delyth Darlington ERYRI F 1993 00:25:11 1158
26 Fiona Claxton ENG 00:25:13
27 Mike Jubb HH M 1970 00:25:15 1157
28 Philipp Steck OLK Fricktal 00:25:39
29 Keith Roberts MAROC M 1959 00:25:43 1148
30 Lars Ostliw 00:25:47
31 Nils-Erik Bossel 00:25:54
32 Vera Arbter 00:26:02
33 Laura Cox 00:26:26
34 Soren Andersson Centrum OK 00:26:39
35 Timo Kononen OK Gisle M 1994 00:26:41
36 Kelvin Dawson WCH M 1974 00:26:52 1124
37 Isabel Isherwood 00:27:05
38 Elin Necken OK Alme 00:27:13
39 Johan Schagerlind OK Bavern 00:27:14
40 Sarah Haines AIRE F 1959 00:27:25 1113
41 Goran Anderson 00:27:32
42 Fionne Lynch 00:27:41
43 Lizzie Adams 00:27:57
44 Carina Ivarsson 00:28:09
45 Jess Nixon AIRE F 1985 00:28:10 1097
46 Peter Hudd WCOC M 1960 00:28:19 1094
47 Torbyorn Kullerud 00:28:22
48 Paul Furness MOR M 1954 00:28:23 1093
49 Frantisek Spicak ADAKON M 1960 00:28:29
50 Nicola Melville FVO F 1969 00:28:43 1086
51 Bjorn Paulsen 00:28:48
52 Brett Green BAOC M 1971 00:28:53 1082
53 Daniel Roth OD M 1971 00:29:07 1077
54 Nicola Howard MOR W 1975 00:29:17
55 Nuala Callery WATO W 1975 00:29:18
56 David Booker NOC M 1954 00:29:21 1072
57 Oliver Bruetsch OLG Schaffhausen 00:29:23
58 PASCAL LARDET FVO M 1967 00:29:26 1071
59 David Roome SROC M 1982 00:29:57 1062
60 Martin Green MDOC M 1954 00:30:03 1060
61 Emil Alexandersson 00:30:04
62 Sebastien Coduri CSMR M 1975 00:30:12
63 Robert Jackson 00:30:36
64 Jim Elder SYO M 1950 00:30:40 1047
65 Jagatram Rai BOF M 1981 00:31:14 1035
66 Sean Hassett SET (Setanta Orienteers) M 1970 00:31:25
67 Paul Van Dam HALO M 1965 00:31:33 1028
68 bjarn Syversen 00:31:57
69 Ragnhild Wengaard 00:32:04
70 Max Rau OLG Bern Unicorns M 1965 00:32:12
71 Paul Bloch DEVON M 1960 00:32:19 1012
72 David Dunn POTOC M 1978 00:32:27 1009
73 Andy McNamara AYROC M 1975 00:32:29
74 Aine McCann LVO F 1993 00:32:30 1008
75 Willi Streuli Hubmann 00:32:30
76 Tomas Sundqvist Ok kåre M 1965 00:32:34
77 Wendy Fjellstad Aas-NMBU W 1975 00:32:38
78 Vern Nelson CdB M 1965 00:33:17
79 Jeff Cowton WCOC M 1959 00:33:33 987
80 Jeanette Kendall NIA 00:33:35
81 Laurence Gossage BOK M 1950 00:33:38 986
82 Tom Habsood 00:33:41
83 Judith Checkley Totana W 1955 00:33:47
84 Longere 6906 ALCO 00:33:48
85 Mark Dakin SYO M 1960 00:33:51 982
86 Crespan Luca OK MONTELLO M 1970 00:34:02
87 Magnus Danielson 00:34:16
88 Jyrki Metsola 00:34:30
89 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1970 00:34:40
90 Riva Karkkainen 00:34:43
91 Eva Rau OLG Bern Unicorns W 1994 00:34:48
92 Chris Heaton LOC M 1980 00:34:51 961
93 Neil Watts SO M 1957 00:34:57 959
94 Miroslav Hlava ADAKON M 1965 00:35:08
95 Sam Landrigan BOK M 1986 00:35:11 954
96 Meike Hartmann 00:35:28
97 Jonathon Smith 00:35:36
98 Ricardo Fernandes HALO M 1973 00:35:42 943
99 TRITSCHLER OK ZURICH 00:35:49
100 Colleen Robinson SET (Setanta Orienteers) W 1975 00:35:50
101 Alba Serrat UEVic W 1980 00:35:54
102 Ann Bergman 00:36:00
103 Hannah Cooper 00:36:56
104 Gordon Stephens LVO M 1958 00:37:07 914
105 Mary Emberton EPOC 00:37:29
106 Lesley Read BAOC W 1980 00:37:33
107 Montserrat Rodriguez COMCU W 1975 00:37:36
108 Lisa Broadest AIRE F 1975 00:37:39 902
109 Bryan Greener EBOR M 1972 00:37:52 898
110 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 00:38:18 890
111 Karen Dobbie INT F 1966 00:38:49 879
112 Neil Harwood GO 00:38:50
113 Sam Maybin LVO M 1995 00:39:00 875
114 Antonin Sklenar ADAKON M 1950 00:39:05
115 Gary Baine LVO M 1980 00:39:25
116 Jenny Hauxwell 00:39:30
117 Jenn Hudd WCOC F 1966 00:39:35 863
118 Tej Rai BAOC M 1986 00:40:19 848
119 Mariella Larrander IKHP 00:40:23
120 Matt Lewis 00:40:32
121 Gabby Sleeman BAOC W 1994 00:40:41
122 Roberta Colombo Her Majest's Secret Service W 1980 00:40:48
123 Carl-Gunnar Bostrom ENEBYBERGSIF 00:41:15
124 Anne Darlington ERYRI F 1955 00:41:22 826
125 Hege Naiss Bjorgul 00:41:29
126 Roland Mattson OK SKARMEN 00:41:35
127 Dawn Williamson DEVON F 1959 00:41:36 821
128 Jane Booker NOC F 1954 00:41:39 820
129 Jakob Petersen M 1968 00:41:51 815
130 Julie Webster NOC F 1964 00:42:19 806
131 Mette Kristensen 00:42:19
132 Jaroslav Skacel ADAKON M 1950 00:42:46
133 Birgitta Bystroem 00:43:10
134 Lisa Rehnman Vandrarringen Västerås W 1975 00:43:15
135 Lennart Larson Bullarens Goif 00:43:16
136 Bridget Stein SBOC F 1958 00:43:18 786
137 Antonin Veznik ADAKON M 1955 00:43:39
138 Elena Veretennikova obelarus.net W 1994 00:44:06
139 Steve Clayton ESOC M 1962 00:44:48 755
140 Peter Clinch TAY M 1966 00:44:58 751
141 Alexander Ridgway NOC M 1998 00:45:24 742
142 Gary Cooles SN M 1959 00:45:54 733
143 Suzanne Robins-Bird INVOC F 1962 00:46:04 729
144 Francis O\'Reilly FERMO M 1989 00:46:36 719
145 Jurjen Arthur Rinsers HammOka 00:47:13
146 Oonah Ridgway NOC F 1962 00:47:17 706
147 Colin Darlington ERYRI M 1953 00:47:18 705
148 MRX Devon 00:47:37
149 Bethan Evans 00:47:43
150 Anthony Biggs HAVOC M 1949 00:49:32 659
151 Chun Bleau GAOC W 1965 00:49:53
152 Sasha Habsood 00:50:45
153 Jim Lawrence SOLWAY M 1945 00:51:14 624
154 Scott Evans SAX M 1950 00:52:40 595
155 Thomas Wengaard 00:52:45
156 Jacky Dakin SYO F 1961 00:53:07 585
157 Jennifer Beasant DEE F 1960 00:53:13 583
158 Jim Knox RR M 1948 00:53:45 572
159 Greta De Bock ASUB W 1970 00:54:00
160 Paula Skog 00:55:39
161 Stephanie Libby 00:55:39
162 Fjodor Part 00:57:00
163 Sue Kingdom SO F 1961 00:58:00 486
164 Alan Bowers HH M 1970 01:00:27 436
165 Aija Sadurskis CENTRUM W 1955 01:00:48
166 Delphine Suty BAOC F 1967 01:01:58 406
167 Deborah Whelan CNOC W 1970 01:02:41
168 Victoria Graham SOLWAY F 1997 01:05:00 344
169 Elanor McNamara AYROC W 1980 01:05:02
170 Harry Savage LVO M 1955 01:05:45
171 Sue Nicolson INVOC F 1954 01:10:12 234
172 Ali Wiseman MOR F 1973 01:10:35 227
173 Yogesh Gurung BOF M 1988 01:20:59 37
- Martin Checkley Totana M 1955 00:33:35
- Ernst Rau OLG Bern Unicorns M 1960 00:42:12
- David Nichol AYROC M 1958 00:45:13
- Ian Cowe Unattached M 1955 01:11:39
Showing results 1 - 177 of 177