Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 3.125km, climb: 75m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:22:53 1292
2 Hansjoerg Steck OLK Fricktal M 1965 00:22:56
3 Raimo Itkonen S-JKL (Suunta Jyväskylä) M 1965 00:24:38
4 Karsten Jøhnk OK SYD M 1965 00:27:01
5 Kent Berggren Tullinge SK M 1965 00:27:20
6 Karl Östgren OK Kåre M 1965 00:27:45
7 Mark Adams HH M 1963 00:27:55 1229
8 Robert Hallberg IK Uven M 1965 00:28:24
9 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:29:24 1210
10 Phil Smith AYROC M 1963 00:29:31 1208
11 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1965 00:30:24
12 Kohji Miyamoto Keiyo OL club M 1965 00:30:47
13 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:30:52 1191
14 Jan Steineger GNEIST M 1960 00:30:56
15 Thomas Schneider OLG Cordoba Schneider M 1965 00:31:00
16 Peter Warland SOS M 1965 00:31:38 1181
17 Anders Berggren malungs OK M 1965 00:31:55
18 Robert Cranston RR M 1965 00:32:38 1169
19 Dean Field HALO M 1963 00:32:58 1164
20 Giancarlo Parisi GOLD Savosa M 1965 00:33:15
21 Marc Nobbenhuis OLK Fricktal M 1965 00:33:18
22 Mats Lindström OK Skärmen M 1965 00:33:26
23 Mark Chapman SYO M 1965 00:33:51 1154
24 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 00:34:09 1150
25 Hansueli Luethi OLG Biberist SO M 1965 00:34:12
26 Niall Reynolds SBOC M 1961 00:34:31 1145
27 Phil Conway GO M 1963 00:35:04 1138
28 Fredrik Brandhorst Jarla 00:35:17
29 Nadim Ahmed QOC M 1965 00:35:22
30 John Taylor WCOC M 1963 00:35:29 1133
31 Roland Schneider OLG Biberist SO M 1965 00:35:32
32 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:35:34 1132
33 Rory Percival TAY M 1964 00:35:48 1129
34 Nick Monckton North West Orienteering Club M 1965 00:36:14
35 Naceur Ibrahim CO Lausanne-Jorat M 1965 00:36:20
36 Paul Wood AIRE M 1962 00:36:31 1119
37 David Jones BOF M 1965 00:36:55 1115
38 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:37:35 1107
39 Jens Erik Mjølnerød Halden Skiklubb M 1965 00:38:21
40 Steve Jarvis SO M 1963 00:38:24 1096
41 Kenneth Daly INT M 1962 00:38:35 1094
42 André Wirz SWISS O TOURS M 1965 00:38:46
43 Lars Stuland Larsen Varegg fleridrett M 1965 00:39:01
44 Tom Todd INVOC M 1965 00:39:05 1087
45 Ian McIntyre INT M 1963 00:39:13 1085
46 Christjohannes Bühler OLV Luzern M 1965 00:39:26
47 Stuart Greening BAOC M 1965 00:39:30 1082
48 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:39:32 1081
49 Jon Magee SN M 1964 00:39:39 1080
50 Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat M 1965 00:39:47
51 Thomas Gisi OLG Bern M 1965 00:40:21
52 Neil Gostick HH M 1962 00:40:27 1070
53 Håkan Persson Mölndal Outdoor IF M 1965 00:41:20
54 Aldo Madonna GOLD Savosa M 1965 00:41:28
55 Håkan Björklund Sjövalla FK M 1965 00:41:29
56 Willi Tiefenböck Naturfreunde Wien M 1965 00:41:44
57 Sandro Corsi GOLD Savosa M 1965 00:41:47
58 Anthony Walker TVOC M 1965 00:42:13 1049
59 David Mainwaring BL M 1962 00:42:27 1046
60 Geoffrey Collins LVO M 1963 00:42:55 1040
61 Geoff Keenan DEVON M 1963 00:42:58 1039
62 Keith Brown ESOC M 1962 00:43:37 1031
63 Martin Pickering DEE M 1964 00:43:43 1029
64 Hugo Barker FVO M 1961 00:44:15 1022
65 Daniel Keller OLG Staefa M 1965 00:44:41
66 Per Ingar Hadland Ganddal IL M 1965 00:45:39
67 Mats Karlsson Laxå OK M 1965 00:46:58
68 Ian Gamlen COBOC M 1965 00:47:01 988
69 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1965 00:47:09
70 Jan Lindh Sundbybergs IK M 1965 00:47:50
71 Jan Kihl Sundbybergs IK M 1960 00:48:55
72 David Wathey MDOC M 1965 00:50:07 948
73 Johs Gjesdal Varegg M 1965 00:50:08
74 Stefan Martelius Attunda OK M 1965 00:50:27
75 Graham Farley LOC M 1961 00:50:56 938
76 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK M 1965 00:52:26
77 David Connell BOF M 1963 00:53:56 899
78 Stuart Anderson GRAMP M 1961 00:54:59 886
79 Keith Jones WAROC M 1961 00:55:47 876
80 Stephen Robinson NGOC M 1957 00:58:25 843
81 Dale Bennett HAVOC M 1964 00:59:20 830
82 Magnus Lindberg Vandrarringen M 1965 01:01:23
83 David Marsh SO M 1963 01:02:10 793
84 Will Franssen OLV Luzern M 1965 01:07:13
85 Kevin MacKenzie INVOC M 1964 01:07:42 724
86 Ian Lowles WCOC M 1965 01:12:16 668
87 John Brewer SROC M 1964 01:14:51 634
88 Torbjörn Svensson Tullinge SK M 1965 01:16:24
89 Sandro Favia Orienteering Galilei M 1965 01:20:01
90 David Bryant MAROC M 1962 01:23:19 528
91 Phil M'Caw HH M 1962 01:25:43 498
- Andy Sykes DVO M 1965 00:27:36
- Simon Bevan SOC M 1965 00:43:30
- Atle Toft Almeland Fana IL M 1965 00:47:24
- Willie Fitzgerald CorkO M 1965 01:07:02
Showing results 1 - 95 of 95