Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C19 (M75) (length: 2.3km, climb: 80m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Toril Hallan Lillomarka o-lag W 1965 00:21:17
2 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK W 1965 00:21:53
3 Dougie Condy AYROC M 1950 00:22:41 1124
4 Gunnar Osterbo FREIDIG Norway M 1940 00:22:58
5 Asa Lindh Sundbybergs IK W 1965 00:23:10
6 Terje Malm Hamar Orienteringsklubb M 1950 00:23:33
7 Eva Eklund Växjö OK W 1965 00:23:48
8 Chieko Miyamoto Keiyo OL club W 1965 00:24:12
9 Hans Kack Dalaportens OL M 1950 00:25:11
10 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 1965 00:25:24
11 Cecilia Westström Sundbybergs IK W 1965 00:25:33
12 Caz Dudley MAROC F 1962 00:25:47 1085
13 Lars Håkansson IFK Hedemora OK M 1950 00:25:47
14 John Robinson WCH M 1950 00:25:56 1083
15 Lise Roll Fana IL W 1965 00:26:02
16 Katarina Hoffsten OK Kåre W 1965 00:26:09
17 Lena Swartz OK Orion W 1965 00:26:26
18 Annlouise Almqvist IFK Mora OK W 1965 00:26:36
19 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad M 1935 00:26:38
20 Lennart Lundgren Avesta OK M 1950 00:26:44
21 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:26:46 1073
22 Richard Payne EPOC M 1950 00:26:54 1071
23 Mary O'Connell 3ROC W 1965 00:27:17
24 Toni Brauchle ULU'S REISEWELT M 1950 00:27:37
25 Dave Skidmore DVO M 1946 00:27:43 1062
26 Turid Arnesen Byåsen IL W 1965 00:27:45
27 Britt-Marie Eriksson Gävle OK W 1965 00:28:00
28 Eileen Maxwell RR F 1963 00:28:07 1057
29 Doug Wood FVO M 1946 00:28:22 1054
30 Mike Hampton OD M 1946 00:28:24 1054
31 Rachel Hopkins LOK F 1964 00:28:27 1053
32 John Robinson Counties-Manukau M 1940 00:28:37
33 Peter Lamb BASOC M 1949 00:28:44 1049
34 Andy MacGregor BADO M 1940 00:28:48 1048
35 Claes Andersson Snättringe SK M 1950 00:28:53
36 Anders Johansson Växjö OK M 1950 00:29:13
37 Christina Granath Ok Södertörn W 1965 00:29:31
38 Per Johan Haugland PWT Travel M 1940 00:29:34
39 Roy Owesson Helsingborgs SOK M 1950 00:29:40
40 Yotaro Ogasawara Tokyo Orienteering Club M 1940 00:29:44
41 Rob Wilkison DVOA M 1950 00:29:47
42 Katarina Henmyr OK Vilse 87 W 1965 00:29:53
43 Bendy Wallin Trosabygdens OK M 1950 00:29:55
44 Ewart Scott ESOC M 1950 00:29:56 1034
45 Cecilia Toftered IF RIGOR W 1965 00:29:59
46 Christine Jenzer OLG Huttwil W 1965 00:30:00
47 Chris Lates BL M 1940 00:30:06 1032
48 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1950 00:30:09
49 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK M 1950 00:30:17
50 Åsa Persson Laxå OK W 1965 00:30:30
51 Jenny Homann OK Orinto W 1965 00:30:33
52 Andrew Bell BL M 1950 00:30:56 1021
53 Julie Cleary LOK F 1964 00:31:08 1019
54 Trevor Simpson OD M 1939 00:31:09 1018
55 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:31:22 1016
56 Anna Brandhorst Jarla 00:31:22
57 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:31:23 1015
58 Claes Goran Green MalmöOK M 1950 00:31:24
59 Jean Baudoin 0615AZ M 1950 00:31:38
60 Alexandra Bravena VSK Mendelu Brno W 1965 00:31:46
61 Anders Hedin Motala AIF OL M 1950 00:31:52
62 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:31:53 1009
63 Helen Pedley EPOC F 1962 00:31:54 1009
64 Tony Simpkins LOST M 1950 00:32:00
65 Camilla Björklund Sjövalla FK W 1965 00:32:12
66 Ian Robson EBOR M 1950 00:32:15 1004
67 Philippa Weir MOR F 1963 00:32:41 1000
68 Sarah Jenkins SBOC F 1963 00:32:52 997
69 Amanda Roberts LOG F 1962 00:32:53 997
70 Karen Farley LOC F 1961 00:32:58 996
71 Kjell Frodin Köping-Kolsva OK M 1950 00:33:00
72 Regula Schorta Buchsee OL W 1965 00:33:17
73 Ingalill Grund Herrestads AIF W 1965 00:33:23
74 Göran Eklund TROSABYGDENS OK M 1950 00:33:30
75 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK W 1965 00:33:32
76 Chris Morley WAOC M 1940 00:33:37 988
77 Alan Mullock DEE M 1946 00:33:38 987
78 Mai Helen Linga IL Gular W 1965 00:33:52
79 Colin Best SYO M 1947 00:33:54 984
80 David Greig Wullundigong Orienteers of the West M 1950 00:33:56
81 Morten Lassen Faaborg OK M 1950 00:33:57
82 Karen Quickfall SROC F 1963 00:34:11 981
83 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:34:16 980
84 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:34:28 978
85 Mona Cheung POC W 1965 00:34:28
86 Gun Molin Jansson OK Klemmingen W 1965 00:34:29
87 Basil Baldwin Goldseekers M 1940 00:34:32
88 Mauri Junnola Jämsän Retki-Veikot M 1950 00:35:00
89 Kjell Svihus Ganddal IL M 1950 00:35:01
90 Derek Turner WRE M 1939 00:35:03 970
91 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1950 00:35:08
92 Marianne Nyman Unattached W 1965 00:35:12
93 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:35:16 968
94 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1950 00:35:17
95 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1950 00:35:19
96 Duncan Shiell RR M 1948 00:35:38 963
97 Evelyn Bueschemann CTG Koblenz W 1965 00:35:42
98 Jim O'Donovan CorkO M 1950 00:35:56
99 Lars Westin Valletuna-Össeby OL M 1950 00:36:01
100 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 00:36:10 956
101 Rolf Heinemann SV Robotron Dresden M 1940 00:36:13
102 Wendy Billing SYO F 1962 00:36:15 955
103 Katarina Sundelin OK Orion W 1965 00:36:16
104 Christine Steck OLK Fricktal W 1965 00:36:19
105 Rudolf Schmid OL Trollelg M 1950 00:36:20
106 Nicky Masson MV F 1964 00:36:33 951
107 Guido J. Studer OLV LUZERN M 1940 00:36:38
108 Jackie Butcher SYO F 1965 00:36:44 949
109 Jim Clark ESOC M 1936 00:36:52 947
110 Silvia Pietsch NF Vienna W 1965 00:36:54
111 John Pigott POTOC M 1946 00:36:58 946
112 Philip Gager SROC M 1946 00:37:00 945
113 Karl Goran Carlsson Hylte OK M 1950 00:37:04
114 Isla Mathieson CLOK F 1965 00:37:07 944
115 Dick Whitworth BL M 1939 00:37:17 942
116 Carole Chapman MOR F 1962 00:37:25 940
117 Jorma Laine Tampereen Pyrintö M 1950 00:37:25
118 Brigita Tamuza MONA W 1965 00:37:26
119 Ursula Williamson LEI F 1962 00:37:32 938
120 Barbara Egger-Zulauf OLV Hindelbank W 1965 00:37:33
121 Michael Isherwood LOC M 1946 00:37:41 937
122 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen W 1965 00:37:46
123 Bo Löwegren VästeråsSOK M 1940 00:37:53
124 Karen Jones SLOW F 1961 00:37:57 933
125 Inger Simonsen SILKEBORG OK W 1965 00:38:16
126 Peter Leake LEI M 1939 00:38:19 928
127 Vicky Thornton FVO F 1961 00:38:24 927
128 Wenche Gjesdal Varegg W 1965 00:38:24
129 Ilona Hrabánková SK Praga W 1965 00:38:31
130 Sally Arsac England ALTAIR W 1965 00:38:48
131 Patrizia Bianchi GOLD Savosa W 1965 00:39:18
132 Ritva Forsell Ok Raseborg W 1965 00:39:27
133 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 00:39:40 911
134 Hazel Hall DFOK F 1962 00:39:49 909
135 Joanna Emberton EPOC F 1961 00:39:55 908
136 Hansjoerg Gasser OL Zimmerberg M 1950 00:39:55
137 Daria Lepori SWISS O TOURS W 1965 00:40:05
138 John Pullin LOC M 1949 00:40:09 905
139 Caroline Hornby MOR F 1964 00:40:18 903
140 Richard Brightman WIM M 1940 00:40:22 902
141 Shona Spencer MOR F 1964 00:40:35 899
142 Maria Forsberg Tullinge SK W 1965 00:41:06
143 Jim Moffat KFO M 1950 00:41:09 892
144 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:41:10 892
145 John Shaw SMOC M 1949 00:41:17 891
146 John Palmer NOC M 1946 00:41:19 891
147 Anders Bjorkaas Askvoll/Holmedal M 1950 00:41:19
148 Helen Anderson GRAMP F 1963 00:41:21 891
149 Anne Robinson Bayside Kangaroos W 1965 00:41:25
150 Caroline Johansson Gustavsbergs OK W 1965 00:41:26
151 Naceur Najla CO Lausanne-Jorat W 1965 00:41:26
152 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 1950 00:41:43
153 Bernard Pullen KERNO M 1940 00:41:58 883
154 Jukka Aaltonen IF Brahe M 1950 00:42:14
155 Walter Wright NATO M 1938 00:42:18 878
156 Andrea Lines ECKO F 1964 00:42:41 873
157 Alison Rodgers MOR F 1963 00:42:46 872
158 Edward Niemann DVOA M 1950 00:42:48
159 David Rose PFO M 1950 00:43:24 864
160 Inge Sundström Nyköpings OK M 1950 00:43:28
161 Melanie Elkington OD F 1961 00:43:33 862
162 Pernilla Karlsson Laxå OK W 1965 00:43:34
163 Peter Archer CLOK M 1946 00:43:54 858
164 Garry Langston WCH M 1940 00:44:13 854
165 Tony Noott BOK M 1937 00:44:35 849
166 Jenny Gostick HH F 1965 00:44:56 846
167 David Skinner SOS M 1949 00:46:01 831
168 Janet Biggs HAVOC F 1953 00:46:02 830
169 Petra Janischowsky OLG Regensburg W 1965 00:46:04
170 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:46:16 827
171 Karine Lesca Convergence W 1965 00:46:23
172 Heidi Gross OL ZIMMERBERG W 1965 00:46:25
173 Alain Wilkes BKO M 1948 00:46:35 823
174 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:46:40 822
175 Kathryn Willis PFO F 1961 00:46:53 820
176 Catherine King AJAX W 1965 00:47:09
177 Sonia Chavasse QO F 1961 00:47:19 814
178 Bente Pihl OK Roskilde W 1965 00:47:37
179 Peter Lomas MDOC M 1940 00:47:40 810
180 Patrick Davey MAROC M 1940 00:47:44 809
181 Guntram Knauer OLG Thun M 1950 00:47:51
182 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1965 00:47:56
183 Benedicte Monstad Flesland GNEIST W 1965 00:47:58
184 John Warren WIM M 1937 00:48:03 805
185 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 00:48:04 804
186 Bill Brown WSX M 1937 00:48:09 803
187 Sharon Warland SOS F 1965 00:48:22 801
188 Alena Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1965 00:48:37
189 Patrick Pay WRE M 1938 00:48:46 795
190 Helle Hundseid IL Tyrving W 1965 00:49:04
191 George Esson GRAMP M 1948 00:49:32 787
192 Margaret McMillan MAROC F 1964 00:49:41 785
193 Judith Wetherill WAOC F 1964 00:49:53 782
194 Gunnar Persson Suanesund M 1940 00:49:57
195 Myrta Vock OLG Säuliamt W 1965 00:50:27
196 Östen Eriksson Avesta OK M 1950 00:51:12
197 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1965 00:51:13
198 John Bettinson LOC M 1940 00:51:24 763
199 Robin Walker BOK M 1938 00:51:42 759
200 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 00:51:48 758
201 Henrik Kristensen OK 73, Gladsaxe M 1950 00:51:55
202 Denis Telle CONVERGENCE M 1950 00:52:35
203 Steve Buckley LOC M 1947 00:52:36 747
204 Siw Solstad I.L. Tyrving W 1965 00:52:43
205 Ian Wilson SAX M 1950 00:52:45 745
206 Alex Coddington NOR W 1965 00:52:52
207 Chris Horsewill LOC F 1961 00:52:56 743
208 Susan Allard DVO F 1963 00:53:01 742
209 Roseanne Field HALO F 1964 00:53:11 740
210 Alan Middleton KERNO M 1946 00:53:42 734
211 Maria Zöbl NF Linz W 1965 00:53:49
212 Heather Walton SLOW F 1962 00:54:13 728
213 Peter Leverington NOR M 1936 00:54:26 725
214 Duvoisin Elisabeth CO Lausanne-Jorat W 1960 00:54:45
215 Nina Knudsen GNEIST W 1965 00:54:46
216 Alan Parker AIRE M 1947 00:54:52 720
217 Kjell Ryberg IFK Göteborg M 1950 00:55:03
218 Martin Gibbons WRE M 1949 00:55:18 715
219 Jocelyne Telle Debien CONVERGENCE W 1955 00:56:07
220 Ros James SMOC F 1961 00:56:12 704
221 Anne-Kathrine Torvund GNEIST W 1965 00:56:29
222 Peter Elderfield Orienteering Western Australia M 1950 00:56:58
223 Caroline Barcham SELOC F 1963 00:57:05 693
224 Wendy West LEI F 1963 00:57:14 692
225 Clare Hanna LOG F 1965 00:57:14 692
226 Eric Whapples WSX M 1946 00:57:26 689
227 Susanne Andersen BOK F 1962 00:58:16 680
228 Arthur Vince KERNO M 1940 00:58:27 676
229 Tony Berwick DVO M 1937 00:58:27 676
230 Douglas Edwards MDOC M 1947 00:58:45 672
231 Lisa Tantholdt OK Øst Birkerød W 1965 00:59:02
232 Barbara Beckett HAVOC F 1955 00:59:32 662
233 David Lee NGOC M 1936 00:59:38 661
234 Don Taylor MDOC M 1948 00:59:40 661
235 Stewart Durham AYROC M 1949 00:59:41 660
236 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:00:05 655
237 Ellen Korsbæk St. Binderup OK W 1965 01:00:31
238 Anthony Roberts Corko M 1950 01:00:44
239 Douglas Murray MOR M 1937 01:01:14 641
240 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:01:42 635
241 Brian Dinsley SAX M 1936 01:03:28 612
242 Yvonne Feasey COBOC F 1964 01:05:30 587
243 Siren Hopland GNEIST W 1965 01:05:31
244 John Pearson COTE 66 M 1940 01:05:53
245 Pam Hemingway WAOC F 1962 01:06:39 572
246 Nobue Itasaki Unattached W 1965 01:08:09
247 Dan Erik Linden OK Tyr M 1950 01:09:27
248 Dennis Sparling Garingal NSW M 1950 01:11:30
249 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:12:32 500
250 Adele Appleby QO F 1963 01:13:05 493
251 Catherine Todd INVOC F 1965 01:13:13 491
252 Margaret Moody SUFFOC F 1964 01:23:59 358
253 Roger Cole LEI M 1938 01:26:17 328
254 Elspeth Hooton CLOK F 1961 01:36:27 200
255 Kaele Pilcher LOG F 1961 01:40:05 152
- Robert Teed NGOC M 1939 00:36:44
- Gunnar Carlén OK Måsen M 1950 00:42:25
- Harry Bell LVO M 1949 00:47:22
- Matti Haatainen IISU M 1940 00:54:01
- Alison Collins LVO F 1964 00:54:23
- Linda Vincent Newcastle Orienteers W 1965 01:27:32
- Jackie McCavana GEN W 1965 01:35:00
Showing results 1 - 262 of 262