Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 2.475km, climb: 60m, 12 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Cyrill Zehnder SWISS O TOURS M 2005 00:15:31
2 Euan Patton FVO M 2004 00:15:32
3 Laurin Zehnder SWISS O TOURS M 2003 00:16:00
4 Axel Bratt OK Orion M 2005 00:16:04
5 Flavian Koster Fanclub Hubmann M 2003 00:16:13
6 Ruaridh Flint FVO M 2003 00:16:21
7 Guy Owen BOK M 2005 00:16:28
8 Emil von Gaza OLV Uslar M 2003 00:17:21
9 Harrington Leake LEI M 2005 00:18:03
10 Thomas Ross INT M 2005 00:18:06
11 Nils Engberg Härnösands OK M 2005 00:18:10
12 Hugo Coduri CSMR M 2003 00:18:19
13 Per Heinemann SV ROBOTRON M 2003 00:18:39
14 Nick Lyrenmann Swiss O Tours M 2003 00:18:44
15 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF M 2003 00:18:49
16 Samuel Bartlett INT M 2005 00:18:51
17 Wirz Annika SWISS O TOURS W 2005 00:18:58
18 Luke Collins LVO M 2003 00:18:59
19 Louisa Kollenbach SC Helsa W 2005 00:19:05
20 Olivier Champigny ACA M 2005 00:19:16
21 Jana Jakob Bucheggberger OL W 2005 00:19:24
22 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:19:28
23 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:19:39
24 Issy Sunley WCOC F 2005 00:19:40
25 Otso Hyvonen Kuopion Suunnistajat M 2005 00:19:42
26 Adrian Cernin OLG Sauliamt M 2003 00:20:01
27 Tommy Heap SO M 2005 00:20:15
28 Finlay Hayes ELO M 2003 00:20:17
29 Ben Partridge SOS M 2005 00:20:18
30 Ben Gostick HH M 2005 00:20:22
31 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:20:30
32 Libby Barber LEI F 2004 00:20:33
33 Aleksi Heikkinen Espoon Suunta M 2003 00:20:43
34 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:20:44
35 Klara Strand OK Linne W 2003 00:20:55
36 Sarah Darley GO F 2005 00:21:03
37 Ole Magnus Baath TSV Jetzendorf M 2005 00:21:19
38 Vieno Ristimäki Helsingin Suunnistajat W 2005 00:21:28
39 Ben Clarke SUFFOC M 2005 00:21:38
40 Paula Silier Järfälla OK W 2005 00:21:46
41 Angus Rutter INVOC M 2004 00:21:52
42 Jonas Knaup Braunschweiger MTV M 2005 00:22:04
43 Casper Norman Leksands OK M 2003 00:22:32
44 Eero Salmi Helsingin Suunnistajat M 2005 00:22:40
45 Ben Coutts MOR M 2005 00:22:42
46 Hanny Edström Härnösands OK W 2003 00:22:46
47 Maja Falk Sundbybergs IK W 2005 00:22:54
48 Aidan O'Donnell SLOW M 2005 00:22:59
49 Eoghan Whelan WATO M 2003 00:23:09
50 Elizabeth Ambler BOK F 2003 00:23:22
51 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:23:27
52 Emmi Virtala Pargas IF W 2005 00:23:33
53 Jonathan Ambler BOK M 2005 00:23:35
54 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:23:36
55 Malin Luethi OLG Biberist SO W 2003 00:23:40
56 Laura Barrett SN F 2005 00:23:46
57 Adam Methven BKO M 2005 00:23:48
58 Ester Rehnman Vandrarringen Västerås W 2003 00:23:59
59 Nils Niklasson Kolbotn & Skimt O-lag M 2005 00:24:13
60 George Martin CLOK M 2005 00:24:26
61 Hannah Mather LOG F 2006 00:24:27
62 Sina Fuhrer OLG Stäfa W 2003 00:24:30
63 Scott Perry MOR M 2004 00:24:40
64 Julia Fritz OL-Team Filder W 2005 00:24:42
65 Simon Schmutz Leksands OK M 2003 00:25:04
66 Mit Van Bruggen Trol Belgium W 2003 00:25:21
67 Bruce Provan MOR M 2006 00:25:24
68 Jamie Lawlor ESOC M 2003 00:25:58
69 Klara Söderlund Avesta OK W 2003 00:26:28
70 Morven Farquharson GRAMP F 2005 00:26:28
71 Eva Wiseman MOR F 2005 00:26:29
72 Oliver Andrews Argus M 2005 00:26:32
73 Emily Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 2005 00:26:37
74 Maebh Logue F 2004 00:26:50
75 Lydia Provan MOR F 2003 00:27:42
76 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:27:54
77 Evie Craig MAROC F 2003 00:28:04
78 Lucy Hensman FVO F 2005 00:28:05
79 Kirsty Owen INT F 2003 00:28:37
80 Nils Swartz OK Orion M 2005 00:28:56
81 Ben Cairns LVO M 2005 00:29:39
82 Moss Pelvin Dunedin Orienteering M 2003 00:30:36
83 Chloé Longere CO AMBERIEU W 2003 00:30:49
84 Marck Mathéo Poitiers CO M 2003 00:30:57
85 Kirsty Farquharson GRAMP F 2005 00:32:53
86 Isobel Howard MOR F 2005 00:34:00
87 Pauline Lassalle CO AMBERIEU W 2003 00:34:13
88 Jamie Maclean Bay Area OC M 2003 00:34:53
89 Rachel Salway MAROC F 2004 00:35:18
90 Ivan Smith LOC M 2006 00:38:29
91 Michael Finch SROC M 2004 00:39:16
92 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:39:22
93 Vilma Hyvonen Kuopion Suunnistajat W 2005 00:41:50
94 Luke Andrews Argus M 2005 00:41:51
95 Morven Duncan KFO F 2004 00:42:01
96 Daisy NcNamara AYROC W 2005 00:44:41
97 Duncan Barker FVO M 2003 00:45:02
98 Ailith Smith LOC F 2005 01:20:23
- Susanna Macdonald BASOC F 2003 00:18:55
- Marlene Fritz OL Team Filder W 2005 00:21:18
- Sam Griffin Ganddal IL M 2003 00:22:29
- Oliver Håkansson OK Orion M 2005 00:24:39
- Dominic Wathey MDOC M 2005 00:45:35
Showing results 1 - 103 of 103