Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C27 (W50) (length: 3.4km, climb: 100m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anders Håkansson OK Orion M 1970 00:23:35
2 Panu Hyvönen SK Uranus M 1970 00:24:16
3 Simo Sukselainen PWT-Urheilumatkat M 1970 00:24:43
4 Mats Lundbäck Järfälla OK M 1970 00:25:14
5 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 00:25:30
6 Per Edström Härnösands OK M 1970 00:26:22
7 Risto Karjalainen Liperin Taimi Suunnistus M 1970 00:26:49
8 Tommy Johansson Stångenäs AIS M 1970 00:26:58
9 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 00:27:32
10 Jussi Heikkinen Essu M 1970 00:27:38
11 Martin Ward SYO M 1967 00:28:13 1221
12 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 00:28:19
13 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK W 1965 00:28:20
14 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:28:43 1216
15 Jon O'Donnell SLOW M 1970 00:29:04 1213
16 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 00:29:18
17 Kilian Imhof Fanclub Hubmann M 1970 00:29:38
18 Nick Howlett LOC M 1967 00:29:56 1203
19 Daniel Althaus Swiss O Tours M 1970 00:30:00
20 Hannu Arki TuMe M 1960 00:30:08
21 Clive Masson ESOC M 1968 00:30:13 1201
22 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 00:30:23
23 Hazel Dean FVO F 1963 00:30:32 1197
24 Liam Corner MDOC M 1970 00:30:45 1195
25 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:31:03 1192
26 Urban Ståhl Sundbybergs IK M 1970 00:31:04
27 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 00:31:16
28 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 00:31:23
29 Sonja Haas Nybro OK W 1965 00:31:27
30 James Laird INVOC M 1968 00:31:31 1187
31 Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 00:31:45
32 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus M 1970 00:31:46
33 Hugh Potter NATO M 1967 00:31:48 1184
34 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 00:31:55
35 Charlotte Lindkvist Leksands OK W 1965 00:31:55
36 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 00:32:09
37 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 00:33:03
38 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 00:33:19
39 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 00:33:34
40 Sara Campbell DEE F 1965 00:33:41 1165
41 Aki Nalli KNOBOC M 1970 00:33:51
42 Woo Allen BAOC F 1965 00:33:53 1163
43 David Aspin CLOK M 1969 00:33:53 1163
44 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 00:33:58
45 Velga Zalaiskalna mona W 1965 00:34:04
46 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 00:34:08
47 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 00:34:10
48 Jeremy Parr SWOC M 1968 00:34:11 1160
49 Elizabeth Jackson DEE F 1963 00:34:12 1160
50 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 00:34:14
51 John Ward NOR M 1968 00:34:18 1159
52 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 00:34:19
53 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 00:34:21
54 Lars-Ola Larsson OK ORION M 1970 00:34:39
55 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 00:34:41
56 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 00:34:45
57 Liisa Rihko-Struckmann Braunschweiger MTV W 1965 00:34:52
58 Iain Bell SN M 1965 00:35:02 1152
59 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:35:02 1152
60 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 00:35:12
61 Lene Kinneberg Raumar Orientering W 1965 00:35:12
62 Phil Marsland SLOW M 1970 00:35:13
63 Susan Skinner WCOC F 1964 00:35:18 1149
64 Christine Goulding BL F 1963 00:35:21 1149
65 Thomas Callery WATO M 1970 00:35:28
66 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 00:35:32
67 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 00:35:39
68 David Pilling BOK M 1966 00:35:44 1145
69 Duncan Bayliss WRE M 1967 00:35:47 1144
70 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 00:35:47
71 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:36:00 1142
72 Ian Wilson LEI M 1966 00:36:01 1142
73 Jake Gilmore KNOBOC M 1966 00:36:06 1141
74 Sal Chaffey DVO F 1965 00:36:18 1139
75 Carey Nazzer Taranaki W 1960 00:36:22
76 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 00:36:22
77 Andrew Stevens MOR M 1967 00:36:23 1138
78 Jackie Butt SARUM F 1963 00:36:33 1136
79 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 00:36:37
80 Susan Harding SROC F 1962 00:36:39 1135
81 Katarina Bengtsson Langhundra IF W 1965 00:36:55
82 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 00:37:03
83 Jackie Scarf EPOC F 1962 00:37:04 1131
84 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 00:37:08
85 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 00:37:08
86 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 00:37:09
87 Steve Chafer LEI M 1967 00:37:19 1128
88 Britt Helene Fossøy Notodden o-lag W 1965 00:37:32
89 Simon Gale DVO M 1970 00:37:46 1124
90 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 00:37:46
91 Johanna Cleary LOC F 1964 00:38:04 1120
92 Mark Wood ESOC M 1968 00:38:14 1119
93 Ann Haley INT F 1964 00:38:24 1117
94 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 00:38:28
95 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:38:31 1116
96 Janet Evans WCOC F 1961 00:38:34 1116
97 Janet Adams SYO F 1963 00:38:53 1113
98 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:38:57 1112
99 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 00:39:06
100 Nick Martin CLOK M 1970 00:39:25 1107
101 Joanne Taylor SROC F 1963 00:39:37 1105
102 Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 00:39:40
103 Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat W 1965 00:39:49
104 Kate Brett BAOC F 1965 00:39:51 1103
105 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 00:40:02
106 Mark Andrews Argus M 1970 00:40:05
107 Sabine Schweiger YOA W 1965 00:40:09
108 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 00:40:10
109 Adele Newall KERNO F 1961 00:40:13 1099
110 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:40:26 1097
111 Tom Johannessen Gneist M 1970 00:40:36
112 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:40:39 1094
113 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:40:41 1094
114 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 00:40:42 1094
115 Gill Lock SBOC F 1963 00:40:51 1092
116 Philip Jenkins SBOC M 1966 00:40:56 1091
117 Stuart Graham SOLWAY M 1968 00:41:02 1090
118 Jane Ackland INT F 1964 00:41:08 1089
119 Karin Stanl IS KULLEN W 1965 00:41:18
120 Marit Lundanes Emblem IL W 1965 00:41:40
121 Kristin Beecroft RMOC W 1965 00:41:46
122 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:42:03 1080
123 Frances Getliff MAROC F 1963 00:42:07 1079
124 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen W 1965 00:42:10
125 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 00:42:17
126 Elisabet Elmertoft Norbergs OK W 1965 00:42:27
127 Richard Leake LEI M 1966 00:42:40 1073
128 Guri Alm HTF W 1965 00:42:45
129 Stefan Ruch Swiss O Tours M 1970 00:42:54
130 Barbara Bryant New England Orienteering Club W 1965 00:42:54
131 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 00:42:59
132 Åsa Rydell Leksands Ok W 1965 00:43:08
133 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 00:43:10 1068
134 Csaba Tiszttarto DVOA M 1970 00:43:10
135 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 00:43:25
136 Liz Phillips OD F 1964 00:43:33 1065
137 Pamela Åsten Kolbotn & Skimt O-lag W 1965 00:43:33
138 Anders Sundelin OK Orion M 1970 00:43:47
139 Heather Cairns LVO F 1964 00:43:48 1063
140 Kari Vainio TuMe M 1960 00:43:50
141 Mark Hardy LEI M 1967 00:44:02 1061
142 Adrian Bailey HOC M 1966 00:44:34 1056
143 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 00:44:49
144 Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 00:45:06
145 Rod Harrington DFOK M 1966 00:45:14 1049
146 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 00:45:20
147 Vladimir Geldof ASUB M 1970 00:45:36
148 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 00:45:37
149 Petia Dimitrova Brown Team W 1960 00:45:37
150 Solveig Sikkeland Tyrving W 1965 00:45:39
151 Lena Nilsson OK Linné W 1965 00:45:42
152 Alison Smith TVOC F 1964 00:45:44 1043
153 Louise Longhurst FVO F 1964 00:45:53 1042
154 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 00:46:04 1040
155 Debby Warren NN F 1963 00:46:06 1039
156 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:46:18 1037
157 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 00:46:26
158 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 00:46:29
159 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 00:46:54
160 Anders Holmqvist Snättringe M 1970 00:47:05
161 Fiona Clough BKO F 1962 00:47:06 1029
162 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 00:47:07
163 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:47:12 1028
164 Jill Emmerson OD F 1964 00:47:12 1028
165 Monika Krejcikova WIT W 1965 00:47:12
166 Galina Kornilova free format W 1965 00:47:26
167 Darren Welch BOF M 1968 00:47:29 1025
168 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 00:47:30
169 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 00:47:35
170 Gabi Shanahan BAOC F 1961 00:47:58 1020
171 Matt White LEI M 1967 00:48:06 1019
172 Caroline Gregson DEE F 1964 00:49:07 1008
173 Robin Mills WIM M 1965 00:49:12 1007
174 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 00:49:12
175 Stephanie Pruzina LVO F 1965 00:49:15 1007
176 Duncan Milne BOK M 1966 00:49:29 1004
177 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 00:49:31
178 Elaine Gillies TAY F 1964 00:49:38 1003
179 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:49:46 1002
180 Helen Errington HH F 1961 00:50:05 999
181 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 00:50:06
182 Erica Diment Tintookies (TT) W 1965 00:50:07
183 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 00:50:11
184 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 00:50:17
185 Lindsey King AIRE F 1962 00:50:29 995
186 Sian Calow SROC F 1961 00:50:32 994
187 Judith Wood PFO F 1962 00:50:35 994
188 Ingrid Tveite ÅS-NMBU ORIENTERING W 1965 00:50:39
189 Markus Luethi OLG Biberist SO M 1970 00:51:32
190 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 00:51:34 984
191 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 00:52:04
192 Susan Crickmore SO F 1962 00:52:29 975
193 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 00:52:59
194 Clare Lines SO F 1965 00:53:04 969
195 Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 00:53:04
196 Iain Phillips LEI M 1967 00:53:10 968
197 Robert Meredith ESOC M 1969 00:53:13 967
198 Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 00:53:25
199 Eija Sulavuori TuMe W 1965 00:53:37
200 Roy McGregor SROC M 1966 00:54:16 956
201 Kirsten Moller Søllerød OK W 1965 00:54:17
202 Rachel Scott GRAMP F 1965 00:54:27 954
203 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 00:54:27
204 Andrew Green NATO M 1967 00:54:31 953
205 Andrew Houlden HALO M 1970 00:54:42 952
206 Carolyn Dent BOK F 1962 00:55:02 948
207 eunice carter MWOC F 1964 00:56:36 932
208 James Morris BOK M 1970 00:56:40 931
209 Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 00:56:43
210 Doug Hall ROC M 1970 00:57:35
211 Matthew Clark Unattached M 1970 00:58:21
212 Aileen McCarron LVO F 1965 00:58:25 913
213 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 00:58:35
214 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:58:53 908
215 Daiga Rigava Alnis W 1965 00:58:55
216 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 00:59:17
217 John Leddy BOK M 1969 00:59:27 902
218 Barry Olds KERNO M 1953 01:00:29 892
219 Paul Coutts MOR M 1968 01:01:05 886
220 Nora Perkins BOC W 1965 01:01:14
221 Andrea Schiwy Australopers W 1965 01:01:25
222 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:01:38 880
223 Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:02:18
224 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:03:14 863
225 Ian Shread INVOC M 1968 01:04:37 849
226 Helen Livesey LOC F 1964 01:05:08 845
227 Penny Marsh SO F 1963 01:05:17 843
228 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:05:27
229 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:05:40 838
230 Fiona Downie TAY F 1962 01:06:44 827
231 Gavin Cairns LVO M 1968 01:06:47 826
232 Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:06:54
233 Julie Murphy LVO F 1963 01:13:16 759
234 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:13:28 757
235 Janet Walton INVOC F 1964 01:17:32 717
236 Sylvie Basset BASDEL OK W 1965 01:18:28
237 Laurence Champigny ACA W 1965 01:26:21
238 Derek Warren BAOC M 1970 01:27:18
239 Bridget Khursheed RR F 1965 01:28:19 606
240 Carmen Brandt-Schmorleiz Hansa Simmerath W 1965 01:34:38
241 Kevin Barber LEI M 1970 01:35:46 531
242 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 01:39:37
243 Irene Petersen SLOW F 1965 02:15:00 129
- Julia Laverack WAROC F 1962 00:55:19
- Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:41:55
Showing results 1 - 245 of 245