Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C33 (M16,W21) (length: 4.4km, climb: 110m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ville Kinnala Turun Suunnistajat M 1999 00:27:59
2 Jannis Bonek Naturfreunde Wien M 1999 00:29:19
3 Henrik Asklöf Lynx M 1999 00:30:03
4 Tom Lines ECKO M 1999 00:30:09 1275
5 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:30:09
6 Jake Chapman MAROC M 2000 00:30:21
7 Franz Gawlitza SV Robotron Dresden M 1999 00:30:46
8 Miika Nurmi VaaSu M 1999 00:30:48
9 Fricis Spektors IK Auseklis M 1999 00:31:27
10 Daniel Spencer WCOC M 2000 00:31:45
11 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering M 1999 00:31:46
12 Sofia Salomonsson Linköpings OK W 1994 00:31:53
13 Isac Ericsson Växjö OK M 1999 00:32:08
14 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:32:17 1259
15 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:32:35 1257
16 James Ackland INT M 1999 00:32:58 1254
17 Freddie Carcas INT M 1999 00:33:09 1253
18 Matias Salonen Helsingin Suunnistajat M 1999 00:33:45
19 Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti W 1994 00:34:46
20 Riccardo Casanova OLG Regensburg M 1999 00:34:52
21 Miika Tala Helsingin Suunnistajat M 1999 00:35:33
22 Maria Pabich UKS Azymut Pabianice W 1994 00:35:42
23 Regula Müller bussola ok W 1994 00:35:42
24 Clemens Wolfram Naturfreunde Wien M 1999 00:35:46
25 Päivi Autio TVV W 1980 00:35:46
26 Niklas Carlsson Sundbybergs IK M 1999 00:35:47
27 Kristin Skaar Ryda SK W 1994 00:35:57
28 Finn Lydon LEI M 1999 00:35:58 1234
29 Heather Roome SROC F 1983 00:36:42 1229
30 Daniel Bogren IF Hagen M 1999 00:36:56
31 James Dean DEVON M 1999 00:37:21 1225
32 Eddie Narbett BOK M 1999 00:37:25 1224
33 Philipp Schwarck OLG Regensburg M 1999 00:37:26
34 Flavia Näf OLG Cordoba W 1994 00:37:29
35 Isak Hertin Västerviks OK M 1999 00:37:39
36 Moa Kjellstrand Centrum Ok W 1994 00:38:12
37 Märta Mollén Sävedalens AIK W 1994 00:38:14
38 Jenny Bengtsson Langhundra IF W 1994 00:38:17
39 Ruairi Long AJAX M 1999 00:38:24
40 Callum Hunter ECKO M 1999 00:38:25 1217
41 Amanda Thellsén Polisportiva Besanese W 1994 00:38:27
42 Gaspard Astrade ECHO73 M 1999 00:38:40
43 Fiona Berrow FVO F 1985 00:38:43 1215
44 Zac Hudd WCOC M 2000 00:38:57
45 Siri Jeppson SÖDERTÄLJE NYKVARN W 1994 00:39:13
46 Oskar Forsberg Tullinge SK M 1999 00:39:13
47 Harry Scott LOC M 2000 00:39:18
48 Aini Vuorinen OUOC W 1994 00:39:21
49 Elin Sundqvist Tullinge SK W 1994 00:39:28
50 Rik Franssen OLV Luzern M 1999 00:39:34
51 Hannes Bergenfur IK Vikings OK M 1999 00:39:38
52 Joseph Wright MAROC M 2000 00:39:42
53 Ariane Bättig Rose-Wislig W 1994 00:39:54
54 Juho Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura M 1999 00:40:13
55 Anya Crocker SOC F 1985 00:40:36 1201
56 Pavla Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1994 00:41:07
57 Maria Chiara Crippa Polisportiva Besanese W 1994 00:41:31
58 Mikaela Fiskars OK Raseborg W 1994 00:41:48
59 Oliver O'Brien DEVON M 1999 00:42:04 1191
60 Anna Maria Roubert Växjö OK W 1994 00:42:06
61 Lucy Taylor LEI F 1991 00:42:09 1190
62 Rowan White INVOC M 1999 00:42:25 1188
63 Tom Wood ERYRI M 2000 00:42:27
64 Amparo Gil COB W 1980 00:42:45
65 Tereza Bialozytova SK Praga W 1994 00:42:51
66 Finlay Todd INVOC M 1999 00:42:52 1185
67 Beata Zalaiskalna auseklis W 1994 00:42:53
68 Jane Baldock BOK F 1982 00:42:56 1185
69 Joanne Pickering WIM F 1988 00:43:27 1181
70 Harry Fox DEVON M 2000 00:43:46
71 Camille Rauturier GO78 W 1994 00:43:50
72 Camilla Ohman NTNUIE W 1994 00:44:02
73 Laura Serra Sala COB W 1994 00:44:24
74 Nina Azebová OK Hradec Králové W 1994 00:44:35
75 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 00:44:42 1172
76 Jenny Thornton SLOW F 1989 00:44:42 1172
77 Sara Egger OLV Hindelbank W 1994 00:44:44
78 Daniel Monckton North West Orienteering Club M 1999 00:44:52
79 Nicholas Wilson LEI M 1999 00:45:05 1170
80 Sara Nordvall Forsberg OK Kolmarden W 1994 00:45:15
81 Suzy Dixon TVOC F 1984 00:45:17 1169
82 Karin Fägerlind Centrum OK W 1980 00:45:17
83 Hanne Bown CLOK F 1982 00:45:23 1168
84 Rikke Zethner Ok Øst Birkerød W 1994 00:45:26
85 Lachlan Chavasse DEE M 1999 00:45:36 1167
86 Ben Breeze WCOC M 2000 00:45:59
87 Charlotte Ihrfors OK Linné W 1994 00:46:05
88 Mette Henriksen Denmark W 1994 00:46:19
89 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:46:55 1158
90 Cornelia Camathias OLG Chur W 1994 00:47:01
91 Mirjam Allik CLYDE F 1981 00:47:05 1157
92 Susanna Forsell Motala AIF ol W 1994 00:47:26
93 Johanna Ragvald OK Linné W 1994 00:47:34
94 Karna Thorsson OK Linné W 1994 00:47:49
95 Christian Lindh Sundbybergs IK M 1999 00:47:52
96 Helen Hanstock BOK F 1989 00:48:26 1147
97 Kenneth Maciver MOR M 1999 00:48:35 1146
98 River Edis-Smith MDOC M 1999 00:48:35 1146
99 Kitty Bray SN F 1989 00:48:36 1146
100 Ruth Forrest BOK F 1981 00:48:37 1146
101 Leif Blake YOA M 1999 00:49:21
102 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:49:31 1139
103 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 00:49:33 1139
104 Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistajat W 1994 00:49:38
105 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:49:48 1137
106 Federica Anedda Orienteering Galilei W 1994 00:50:10
107 Vanessa Van Breedam TROL W 1994 00:50:26
108 Cian May 3ROC M 1999 00:50:35
109 Jenny Williamson ERYRI F 1983 00:50:38 1131
110 Erinna Foley-Fisher BOK F 1988 00:51:03 1128
111 Sara Jonasson Centrum OK W 1980 00:51:11
112 Sarah McAdam RR F 1984 00:51:29 1125
113 Katharine Atkins HOC F 1981 00:51:30 1125
114 Alison Ingleby AIRE F 1983 00:51:46 1123
115 Benjamin Parkinson FVO M 2000 00:51:46
116 Lennard Gheysels Omega M 1999 00:52:02
117 Joe Uprichard DVO M 1999 00:52:07 1121
118 Alice Fellbaum LUUOC F 1993 00:52:13 1120
119 Clare Howes BOK F 1990 00:52:19 1119
120 Abi Longhurst FVO F 1992 00:52:30 1118
121 Göran Heinemann SV Robotron Dresden M 1999 00:52:35
122 Marius Hammer OLG Biberist SO M 1999 00:52:47
123 Nik Schneider ZELG M 1999 00:52:53
124 Lena Ohman Centrum OK W 1975 00:53:05
125 Laura Parkes HH F 1992 00:53:29 1112
126 Rasmus Kihl Sundbybergs IK M 1999 00:54:01
127 Derek Allison LOC M 1999 00:54:33 1104
128 Kate Breed HH W 1994 00:54:52
129 Ingrid Søgaard Unattached W 1994 00:55:06
130 Julia Mildorfova Leventon SC Klecken W 1994 00:55:27
131 Nils Strand OK Linne M 1999 00:55:51
132 Olivia Baxter LVO F 1990 00:56:08 1093
133 Shona Simmons BOK F 1994 00:56:27 1091
134 Ewa Haltof VRB (Vrbno pod Pradedem) W 1994 00:56:49
135 Frederik Dammeier TSV Hirschau M 1999 00:57:54
136 James Nisbet SMOC M 1999 00:58:03 1079
137 Emelie Larsson Ärla IF W 1994 00:58:12
138 Alexander O'Donovan LOC M 2000 00:58:41
139 Evan Bowers HH M 2000 00:59:00
140 Tom Arsac-England ALTAIR M 1999 00:59:31
141 Miles Scarponi CCR ROMA M 1999 00:59:31
142 Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:00:29 1063
143 Johan Eikanger IL Gular M 1999 01:01:55
144 Matthew Birdsall DEVON M 2000 01:02:40
145 Andrea Strakova BKO F 1991 01:03:36 1041
146 Sally Calland RSOC F 1975 01:03:43 1040
147 Ulla Ojala Pohjankyron rasti W 1994 01:03:53
148 Markus Adenstedt Orienteering Klosterneuburg M 1999 01:03:58
149 Eyvind K. Malde IL Gular M 1999 01:05:49
150 Tom Snow DEVON M 1999 01:06:26 1021
151 Sam Yates LOC M 1999 01:06:41 1019
152 Josh Partridge SOS M 1999 01:07:06 1016
153 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:07:10 1016
154 Hannah Jenkins KERNO F 1992 01:08:13 1008
155 Julie Kovarova GUOC W 1994 01:08:36
156 Helen Miller EBOR F 1990 01:08:46 1004
157 Dara O'Cleirigh AJAX M 1999 01:08:53
158 Kai Magee SN M 1999 01:09:36 999
159 Vanessa McMillan HH F 1985 01:11:39 985
160 Alexandr Borisov Ermak M 1999 01:13:05
161 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:13:27
162 James McCann MDOC M 2000 01:14:01
163 James Condon DEVON M 2000 01:14:21
164 Faisal Khursheed RR M 1999 01:14:31 965
165 Hector Salathe RAID O PARIS M 1999 01:15:17
166 Kirsten Gerrard SARUM F 1986 01:15:34 957
167 Fiona Petersen DRONGO F 1994 01:17:39 942
168 Valentin Kollenbach SC Helsa M 1999 01:20:03
169 Hamish Weir MOR M 1999 01:20:26 922
170 Eibhlin Largey FERMO F 1993 01:21:23 916
171 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:24:22 894
172 Scott Juvik IL Gular M 1999 01:24:26
173 Keith Yardley GRAMP M 2000 01:30:12
174 Sarah Gales TVOC F 1991 01:36:25 809
175 Gemma Ventura Mustienes COB W 1994 01:37:36
176 Tom Carter-Davies MWOC M 2000 01:48:40
177 Mattéo Reydant Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1999 01:51:19
178 Goulwen Dusseux SBO Saint Brieuc Orientation M 1999 01:55:56
- Martin Andresen Skotte Fossum IF M 1999 01:02:50
- Eoghan Knight LVO M 1999 01:14:13
Showing results 1 - 180 of 180