Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day3 (UKOL), 05/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C9 (length: 2.475km, climb: 60m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C8 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C21 | C22 | C26 | UKOL C 6 (M85,W80) | UKOL C 7 (M80,W75) | UKOL C18 (W70) | UKOL C19 (M75) | UKOL C20 (W65) | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C32 (M60) | UKOL C33 (M16,W21) | UKOL C34 (M55) | UKOL C35 (M18) | UKOL C36 (M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Livio Koster Fanclub Hubmann M 2001 00:16:54
2 Edward Lewis FALLIBROOME SCHOOL M 2003 00:18:51
3 Kate Wallace 00:20:02
4 Peter Sæbbø Stavanger OK M 2005 00:21:13
5 Maria von Essen OK Linné W 2003 00:21:22
6 Sofia Ohlckers TYRVING 00:22:24
7 Kristoffer Oheckens TYRVING 00:22:24
8 Kirsty Laverack WAROC F 2002 00:22:28
9 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:23:20
10 Ruth Thompson 00:23:21
11 Alana Coutts MOR F 2007 00:24:13
12 Duncan Will GRAMP M 2002 00:24:33
13 Angus Wright ELO M 2005 00:24:42
14 Craig Carter SUFFOC M 2005 00:25:07
15 Helene Arborllas 00:25:27
16 Laura Smith 00:25:37
17 Tash Caitley 00:25:40
18 Harry Spencer 00:27:26
19 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:27:32
20 Mori Finlayson NEOC 00:27:55
21 Isabel Minty LOK F 2003 00:28:40
22 Innes Wright ELO M 2007 00:28:45
23 Joshua Mills WIM M 2004 00:29:10
24 Rory Spenceley FVO M 2004 00:29:24
25 Ella Cooper 00:30:16
26 Rolande Müller ULU'S REISEWELT W 1965 00:30:18
27 Ben O'Donnell 00:30:19
28 Cecily Craig MAROC F 2005 00:30:25
29 Erik Sundelin 00:31:01
30 Jake O'Donnell 00:31:06
31 Douglas Spencey 00:31:17
32 Sandra Schenfeld 00:32:01
33 Megan Cowell MOR 00:32:11
34 Alerander Rehnman 00:32:22
35 Matthew Birkinshaw WCOC M 2006 00:32:41
36 Jex Pearce Unattached M 2003 00:33:42
37 Faith Kenyon MOR F 2005 00:34:25
38 Milly Habsood 00:36:30
39 Bibbi Gustarsson 00:36:30
40 Deborah Mays WIM F 1960 00:37:26
41 Nina Taylor 00:37:41
42 Anton Becker SG LVB Leipzig M 2005 00:38:20
43 Katie Monckton North West Orienteering Club W 1970 00:38:33
44 Graeme Finch SROC M 2006 00:38:35
45 Calvin Manning SN M 1936 00:38:38
46 Jayne Finch SROC F 1968 00:38:54
47 John Taylor 00:38:57
48 Magnus Gunnaesson 00:40:34
49 Anna Hansen Avesta OK 00:40:44
50 Berif Stal Avesta PK 00:40:48
51 Ben Ensoll 00:41:08
52 Basile Villar COSE M 2005 00:41:12
53 Eva Weibel OLG Huttwil W 1955 00:41:59
54 Cameron Martin CLOK M 2001 00:42:14
55 Jess Cattley FVO 00:42:29
56 Tobin ODonnell 00:42:59
57 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:43:12
58 Suzanne Lynch-McKay MOR F 1976 00:44:47
59 Jan Suwald OLG Cordoba M 2005 00:45:14
60 Eeva-Riitta Niemi Espoon Suunta W 1955 00:46:13
61 Annie Smith FVO F 2002 00:49:13
62 Megan Pekkarinen KFO F 2006 00:50:06
63 Alfons Ebneth OLG Regensburg M 1955 00:50:08
64 Cathleen Manancourt 00:50:24
65 Amanda Heikkinen Espoon Suunta W 1960 00:50:34
66 Annina Gysel Kapreolo 00:53:19
67 Martin Cranny DEE M 1938 00:54:19
68 Louis Meredith ESOC M 2003 00:55:43
69 Niamh Callery WATO W 2005 00:56:34
70 Paula Keyes SN 00:56:46
71 Joanna Bowman AIRE F 2004 00:59:22
72 Benjamin Grahn 01:01:05
73 Connor Curran MOR M 2004 01:01:16
74 Hiroshi Ito Hiroshima O.C. M 1960 01:04:06
75 Amamda Atkins 01:05:09
76 Finlan Cowell MOR 01:13:32
77 Ksenie Servetnik 01:20:11
78 Corinne Chauten 01:21:04
- Nobbenhuis Hanke 00:27:53
- Magne Nordeide 00:47:13
- Ryan Curran MOR M 2006 00:49:42
Showing results 1 - 81 of 81