Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C10 (length: 3.05km, climb: 60m, 11 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stefano De Favari PPN Polisportiva Punto Nord M 1995 00:20:00
2 Lenka Klimplova 00:21:47
3 Vincent Frey 00:21:50
4 David Ales 00:21:59
5 Robbie Paterson Forres H 00:22:28
6 Sonja Struckmann Braunschweiger MTV W 1997 00:23:05
7 Leho Haldna 00:23:19
8 Susanne Söderholm 00:23:27
9 Goran Larsson 00:23:41
10 Malin Reichenberg 00:24:17
11 Terjo Kallionemi 00:24:18
12 Sam Griffin 00:25:13
13 Dag Kaas 00:25:36
14 Lennart Smedenmark 00:25:46
15 Astrid Kaas 00:26:24
16 Anders Westström Alvesta SOK M 1975 00:27:12
17 Henry Major NN M 2002 00:27:43
18 Rachel Hendrie fvo 00:28:00
19 Christopher Hornby MOR M 2000 00:28:28
20 Cedric Schroter OLK Fricktal 00:28:38
21 Garrec Christian 00:28:44
22 Kirre Palmi 00:29:13
23 Roland Hellberg 00:29:25
24 Kirsty Campbell MAROC F 2001 00:29:28
25 Tony Condy AYROC M 1998 00:30:11 853
26 Anne Althaus Swiss O Tours W 1975 00:30:16
27 Pontus Nordström Vandrarringen M 2001 00:30:37
28 Daria Nauer 00:30:46
29 Åsa Weststrom Alvesta SOK W 1980 00:31:22
30 Simon Geiser 00:31:26
31 Janine Wenk 00:31:49
32 Mike Cantlay 00:31:54
33 Nina Jones F 1999 00:31:57 826
34 Giuliana-Cristina Ferracin-Solari GOLD Savosa W 1965 00:32:36
35 William Ford 00:32:38
36 Eliza Kiel 00:33:06
37 Dusan Vystavel 00:33:51
38 Dave Bryant MDOC M 1947 00:33:56 795
39 Hannah Mortlock SOLWAY F 2001 00:34:09
40 Freddie Habsood 00:34:59
41 Fiona MacDougall IND 00:35:52
42 Isobel Harrington DFOK F 1963 00:36:24 758
43 Janis Spektors IK AUSEKLIS 00:36:32
44 Jacq Flapps BAOC M 1994 00:36:55
45 Toni Abel BAOC W 1980 00:37:09
46 Emma Caitley 00:37:15
47 Jane McIntyre INT F 1964 00:37:34 739
48 Julie McKeown CLYDE F 1971 00:37:37 739
49 Moira Turnbull-Fox SN F 1971 00:37:40 738
50 Jens Ellingsen FANA 00:37:40
51 Jenny Palmer DEE F 1971 00:37:49 736
52 Carine Reichenberg 00:38:02
53 Lisebeth Omdal Ganddal IL W 1965 00:38:14
54 Leonie Rau OLG Bern Unicorns W 1997 00:38:37
55 René Wiederkehr SWISS O TOURS M 1960 00:39:06
56 Ruth Thompson 00:39:11
57 Ben Cushing 00:40:12
58 Leia Meredith ESOC F 2002 00:40:26
59 Linda Ljungdahl 00:40:50
60 Nicola O'Donnell 00:40:57
61 Jess Cattley FVO 00:41:05
62 Dominic Yute 00:41:27
63 Aislinn Callery WATO W 2003 00:41:51
64 Alison Hurford BOK F 1960 00:43:51 645
65 Andres Moya COMCU M 2003 00:43:53
66 Andrea Friedii 00:43:55
67 Lucy Sloan TAY F 1973 00:43:56 644
68 Goran Sandberg 00:44:59
69 Peter Errington HH M 1999 00:46:19 606
70 Pat Mews Bayside Kangaroos W 1950 00:46:36
71 Amhed Haytham 00:46:50
72 Lennart Boriesson 00:46:55
73 Stephanie Kissling Unattached W 1970 00:47:02
74 Lucie Degott 00:47:02
75 Kathrin Jakobsen Fana IL W 1965 00:47:30
76 Judy McNeilly RR F 1945 00:47:31 589
77 Sara Anderson MOR F 1965 00:47:40 586
78 Beate Smith Rønning GNEIST W 1970 00:47:53
79 Jaime Moya COMCU M 2003 00:48:10
80 Suzanne Lynch-McKay MOR F 1976 00:48:11 578
81 Deborah Mays WIM F 1960 00:48:50 568
82 Lawrence Robins-Bird INVOC M 2004 00:49:01
83 Doreen Best SYO F 1948 00:49:08 564
84 Anne Lise Lunde Ganddal IL W 1950 00:50:00
85 Åsa Pettersson Säterbygdens OK W 1965 00:50:39
86 Maria Wallin 00:50:47
87 Benjamin Mills WIM M 2002 00:51:03
88 Catriona Minty LOK F 2001 00:51:28
89 Katharina Zbinden OLG KAKOWA W 1945 00:51:46
90 Angela Cox WATO W 1960 00:52:19
91 Mike Wade Unattached M 1950 00:52:41
92 Brit Svihus Ganddal IL W 1955 00:52:44
93 Julie Leppard SN F 1954 00:53:11 503
94 Tash Caitley 00:53:15
95 Doris Nelson CdB W 1970 00:53:18
96 Viviann Anderson SNATTRINGE 00:55:47
97 Ella Haavisto Turun Suunnistajat W 1995 00:56:06
98 Helen Alcock AIRE F 1982 00:56:51 446
99 Carol Cranny DEE F 1944 00:57:10 444
100 Starr Waddington DontGetLost Adventure Running W 1970 01:01:57
101 Katharine Melville TAY F 1943 01:02:11 368
102 Doris Nilsson 01:03:36
103 Ella Cooper 01:03:49
104 Emma Phillips LEI F 1998 01:04:18 335
105 Leanne Foran & Rachel Booth 01:06:35
106 Suse Coon ECKO F 1951 01:10:14 241
107 Ben Bishop LEI M 2001 01:10:31
108 Marion Shipman LOK F 1961 01:14:25 180
109 Shona Campbell MAROC F 1962 01:14:55 172
110 Vera Watson 01:15:56
111 Gabrielle King Fingal Orienteers W 1965 01:16:20
112 Colin Nicholson SMOC M 1943 01:21:01 78
113 Rosemary Thomas SOS F 1967 01:21:26 71
114 Judith Skedge NATO F 1946 01:22:26 58
115 Pat Thorpe EPOC F 1942 01:23:01 49
116 Chantelle Eisma-Clinch F 2003 01:23:55
117 Mary Gilles TAY 01:24:16
118 Alison Denby OD 01:51:45
- Lena Larsson 00:22:00
- Elliot Jackson 00:28:50
- Edward Lewis FALLIBROOME SCHOOL M 2003 00:30:26
- Amy Bowman AIRE F 2001 00:32:33
- Jasper Kinghorn M 2002 00:34:51
- Douglas Spencey 00:37:26
- Kirsty Anderson MOR F 2001 00:44:32
- Ian Hendrie FVO M 1952 00:48:31
- Ston Burn 00:52:55
- Richard Keighley WIM M 1945 01:11:22
Showing results 1 - 128 of 128