Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.275km, climb: 70m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Freeman HH M 1962 00:27:33 1143
2 Paul Rogan Forres Harriers 00:27:46
3 Marie Ohman 00:30:39
4 Siobhan Delaney 00:31:25
5 Goran Andersson 00:31:59
6 Emily Birch Unattached W 1980 00:31:59
7 Roger Carlsson 00:32:17
8 William Hall DFOK M 1992 00:33:42 1072
9 Andrew White HOC M 1956 00:34:19 1066
10 Marie-Louise Engberg Härnösands OK W 1980 00:35:08
11 Stephen Perry MOR M 1970 00:35:24 1054
12 Rebecca Bjarrenholt 00:35:49
13 Joy Hodkinson NOC F 1995 00:36:01 1047
14 Roderick Green BOK M 1955 00:36:09 1045
15 Morag McLuckie MOR F 1972 00:36:23 1043
16 Martyn Dean CLOK M 1959 00:36:42 1039
17 Helge Skage GNEIST M 1970 00:37:11
18 Kenneth Ohman 00:37:26
19 Chris O'Donnell DVO M 1970 00:37:40
20 Matt Lewis 00:37:42
21 Cecile Müller ULU'S REISEWELT W 1995 00:38:34
22 Ilse Dubbelboer OK Linné W 1994 00:38:35
23 Beatrix Calow DEE F 1993 00:39:01 1012
24 Leslie Coles SO M 1943 00:39:04 1012
25 Adrian Spencer 00:39:12
26 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:39:58 1002
27 Alison McNeilly RR F 1977 00:40:24 997
28 Anne Hanswirth 00:40:36
29 Monica Ohlin 00:40:43
30 Jane McNeilly RR F 1977 00:41:09 988
31 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL W 1994 00:41:16
32 Rune Moklebust GNEIST M 1975 00:41:16
33 Mats Magnell Rotvältarna M 1970 00:41:27
34 Marianne Reusch Heming orientering W 1970 00:41:36
35 Alan Shaw BOF M 1948 00:41:48 981
36 Edi Zehnder SWISS O TOURS M 1965 00:41:49
37 Paivi Karkkainen Keravan U W 2001 00:42:08
38 Bill Melville TAY M 1940 00:42:43 970
39 Raphaëlle Suard DRONGO W 1994 00:42:59
40 Helen Webster INVOC F 1967 00:43:29 961
41 Anders Olsen OLG Biberist SO M 1970 00:43:59
42 Alastair Bonsall MOR 00:44:01
43 Elizabeth Campbell MOR F 1965 00:44:14 952
44 Alison Matheson INVOC F 1970 00:45:34 937
45 Sue Kitchin IND 00:47:20
46 Isac Parr swoc 00:47:48
47 Jesper Kracht Copenhagen Police M 1970 00:47:53
48 Arun Sahni SYO M 1955 00:48:15 906
49 Katrine Bagtrup 00:48:32
50 Annika Schindler 00:49:04
51 PETER HOWE NWOC M 1960 00:49:20 893
52 Lynn Young TINTO 00:49:22
53 Kate Wallace 00:49:26
54 Pertti Itkonen 00:49:42
55 Inger K Nesbø Gneist IL W 1970 00:49:51
56 Richard Salway MAROC M 1964 00:49:54 888
57 Jane Feltbower OD F 1952 00:50:33 880
58 Roderick Duncan KFO M 1962 00:50:41 878
59 Pauline Anderson GRAMP W 1994 00:50:47
60 Esko Leinonen OK Kolmarden 00:51:01
61 Michael Smith WCH M 1961 00:51:06 874
62 Philip Cooper WIM M 1947 00:51:11 873
63 Addie Parr SWOC F 2002 00:51:16
64 Lindsey Freeman LOG F 1952 00:51:25 870
65 Emma Young TINTO F 1994 00:51:45 866
66 Hayley Collins DFOK F 1991 00:51:45 866
67 Raymond Snaith CLOK M 1946 00:51:45 866
68 Julie Leitch SO F 1968 00:51:49 865
69 John Chesters DEVON M 1951 00:51:49 865
70 Alice Nordström Vandrarringen W 1999 00:52:22
71 Catherine Padget 00:52:26
72 Lisa Handcock ERYRI F 1973 00:52:41 854
73 Cameron Ridgway NOC M 1996 00:52:49 853
74 Paul Van Dam HALO M 1965 00:52:59 851
75 Diane Maciver MOR F 1973 00:53:13 848
76 Fraser Ridgway NOC M 2001 00:54:02
77 Jannike Johannessen Gneist W 1970 00:54:19
78 Inka Vaisanen KVOSU 00:55:11
79 Manuele Alessio Calderon Firenze Orienteering M 1980 00:55:30
80 Fred Haertelt 00:55:39
81 Steve Taverner WIGHTO M 1956 00:55:45 818
82 Keiko Conway GO F 1962 00:55:53 817
83 Ladina Schlatter Unattached W 1994 00:56:07
84 Federico Manarin 00:56:22
85 VIP 00:56:44
86 Sophie Rau OLG Bern Unicorns W 1995 00:56:45
87 Kath Aspin CLOK F 1967 00:57:26 799
88 Adam Wiegand SYO M 2001 00:57:39
89 Paolo Bianchi GOLD Savosa M 1965 00:57:54
90 Andy Redfearn 00:58:03
91 Rosanna Sneyd 00:58:06
92 Ove Dyrstad GNEIST M 1965 00:58:12
93 Frances Britain MOR F 1970 00:58:15 790
94 Andrea Solari GOLD Savosa M 1970 00:58:42
95 Jenny Martin CLOK F 1969 00:59:06 781
96 Stephen Wiseman MOR M 1964 00:59:31 776
97 Arild Svihus Ganddal IL M 1994 01:00:21
98 Silvia Keller OLG Staefa W 1965 01:01:49
99 Marianne Eghorn-Offrell Frosta OK W 1960 01:02:07
100 Tom Smith FVO M 2000 01:02:21
101 Wendy Crawford-Smith PFO F 1947 01:02:25 741
102 Martin Double Unattached M 1980 01:03:14
103 Heather Freeman HH F 1959 01:03:58 724
104 Sue Nicolson INVOC F 1954 01:04:26 719
105 Catherine Henderson BAOC W 1994 01:05:04
106 Mary Knight 01:05:10
107 Cristina Manella PPN Polisportiva Punto Nord W 1980 01:05:25
108 Caroline Potter BOK F 1962 01:06:21 698
109 Filippa Löving Vandrarringen W 1997 01:06:48
110 Jana Cox DUO W 1994 01:07:10
111 Karin Inghammar 01:07:15
112 Peter Firth NATO M 1945 01:08:00 681
113 Celia Dean CLOK F 1958 01:08:14 678
114 Snow 01:09:07
115 Hally Hardie WAOC M 1940 01:09:10 666
116 Richard Havenhand SYO M 1970 01:09:52 658
117 Wendy Nixon Yukon Orienteering Association W 1960 01:10:04
118 Jo Smith KNOBOC 01:10:15
119 Maria Van Dam HALO F 1970 01:10:23 652
120 Sylvia Coles SO F 1944 01:11:11 643
121 Andy Fryer SBOC M 1951 01:12:25 628
122 Paul Birdsall 01:12:43
123 Pauline Ingliammar Ind 01:12:54
124 Paola Della Torre PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:13:20
125 Jenny Shaw MDOC F 1949 01:14:29 604
126 Elizabeth Dean CLOK F 1999 01:15:48 589
127 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:16:12 585
128 Anne Grethe Iadset 01:16:28
129 Andy Smith LOC F 1967 01:16:37 580
130 Bruce Graham MAROC M 1959 01:18:05 563
131 Tim Court JOK M 1980 01:18:43 555
132 Marie-Jeanne Arsac ALTAIR W 1955 01:19:19
133 Isobel Williamson LOC F 1950 01:19:33 547
134 David Tomkinson SELOC M 1942 01:21:39 523
135 Louisa Kippin TVOC F 1969 01:21:45 522
136 Anne Cousins SN F 1954 01:21:50 521
137 Helen Wilson INVOC F 1975 01:22:10 517
138 Brian Yates ESOC M 1944 01:22:56 508
139 Jill Stephens LVO F 1997 01:23:56 497
140 Wei Yi Yue POC M 1999 01:24:36
141 Jim Knox RR M 1948 01:24:39 488
142 Davide Ponti GOLD Savosa M 1965 01:25:38
143 Pat Cameron NGOC F 1947 01:27:08 460
144 Charlotte Kemp CLYDE W 1970 01:28:23
145 Fiona Sneyd KERNO F 1957 01:29:56 429
146 Pat Shuttlewood Kerno 01:30:00
147 Pat Graham MAROC F 1966 01:31:57 407
148 Jane Hunter WCOC F 1967 01:32:30 400
149 Ingrid Ulfstedt Järfälla OK W 1960 01:32:46
150 Nina Stimson NWO F 1946 01:33:53 383
151 Bethan Evans 01:34:05
152 Maddy Slaven Unattached W 1965 01:34:44
153 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 01:34:56 373
154 Helen Taylor DEVON F 1959 01:38:35 330
155 Katharine Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 01:39:30
156 Elizabeth Schofield SLOW 01:42:27
157 Diane Findlay-Robinson WCH F 1986 01:42:30 284
158 Timothy Taylor BAOC M 1970 01:45:23
159 Derek Ricketts LEI M 1948 01:46:05 241
160 Joanna Arnold TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 01:51:26
161 Judith Beadel Kerno 01:58:09
162 Alison Lowles WCOC F 1965 02:05:31 30
- Anna Quarto PPN Polisportiva Punto Nord W 1970 00:19:22
- Ruben Karlsen Askøy orienteringslag M 1994 00:31:04
- Penny Hicks FVO F 1964 00:45:40
- David Rankin 00:53:22
- Sofie Hansen 00:57:27
- Judith Purves RR F 1971 01:05:46
- Martina Balluff 01:08:22
- Rachel Ambler BOK F 1976 01:08:23
Showing results 1 - 170 of 170