Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.375km, climb: 80m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Renee Beveridge North West Orienteering Club W 1994 00:23:13
2 Toril Hallan Lillomarka o-lag W 1965 00:29:16
3 Lena Swartz OK Orion W 1965 00:31:51
4 John Robinson WCH M 1950 00:32:09 1148
5 Richard Payne EPOC M 1950 00:33:36 1134
6 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK W 1965 00:33:54
7 Chieko Miyamoto Keiyo OL club W 1965 00:34:32
8 Cecilia Westström Sundbybergs IK W 1965 00:34:55
9 Dougie Condy AYROC M 1950 00:35:25 1118
10 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1950 00:36:28
11 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 1965 00:36:47
12 Britt-Marie Eriksson Gävle OK W 1965 00:37:05
13 Gunnar Osterbo FREIDIG Norway M 1940 00:37:29
14 Philippa Weir MOR F 1963 00:37:32 1096
15 Toni Brauchle ULU'S REISEWELT M 1950 00:38:47
16 Gunnar Carlén OK Måsen M 1950 00:39:03
17 Wendy Billing SYO F 1962 00:39:48 1074
18 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad M 1935 00:39:57
19 Göran Eklund TROSABYGDENS OK M 1950 00:39:58
20 Hans Kack Dalaportens OL M 1950 00:40:00
21 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1950 00:40:55
22 Annlouise Almqvist IFK Mora OK W 1965 00:40:57
23 David Greig Wullundigong Orienteers of the West M 1950 00:40:59
24 Joyce Woffindin WCOC F 1962 00:41:19 1062
25 Colin Best SYO M 1947 00:41:24 1061
26 Roy Owesson Helsingborgs SOK M 1950 00:41:29
27 Inge Sundström Nyköpings OK M 1950 00:41:30
28 Eva Eklund Växjö OK W 1965 00:41:35
29 Terry Unsworth CLOK M 1947 00:41:41 1058
30 Tony Federer UNO M 1940 00:42:01
31 Laurence Gossage BOK M 1950 00:42:13 1053
32 Michael Isherwood LOC M 1946 00:42:18 1052
33 Åsa Persson Laxå OK W 1965 00:42:27
34 Vicky Thornton FVO F 1961 00:42:32 1050
35 Claes Andersson Snättringe SK M 1950 00:42:57
36 Basil Baldwin Goldseekers M 1940 00:43:04
37 Karen Quickfall SROC F 1963 00:43:39 1039
38 Dave Skidmore DVO M 1946 00:44:12 1034
39 Helen Pedley EPOC F 1962 00:44:23 1032
40 Julie Cleary LOK F 1964 00:44:40 1029
41 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK M 1950 00:45:06
42 Robin Strain ELO M 1950 00:45:07 1025
43 Evelyn Bueschemann CTG Koblenz W 1965 00:45:13
44 Camilla Björklund Sjövalla FK W 1965 00:45:13
45 Jenny Homann OK Orinto W 1965 00:45:19
46 Sarah Jenkins SBOC F 1963 00:45:27 1021
47 John Robinson Counties-Manukau M 1940 00:45:27
48 Christina Granath Ok Södertörn W 1965 00:45:27
49 Caz Dudley MAROC F 1962 00:45:38 1020
50 Mike Hampton OD M 1946 00:45:53 1017
51 Doug Wood FVO M 1946 00:46:03 1016
52 Asa Lindh Sundbybergs IK W 1965 00:46:05
53 Mai Helen Linga IL Gular W 1965 00:46:11
54 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:46:20 1013
55 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1950 00:46:31
56 Sally Arsac England ALTAIR W 1965 00:46:41
57 Regula Schorta Buchsee OL W 1965 00:46:48
58 David Rose PFO M 1950 00:46:53 1008
59 Chris Lates BL M 1940 00:47:10 1005
60 Alan Mullock DEE M 1946 00:47:12 1005
61 Rachel Hopkins LOK F 1964 00:47:25 1003
62 Kjell Svihus Ganddal IL M 1950 00:47:37
63 Lennart Lundgren Avesta OK M 1950 00:47:38
64 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:47:41 1001
65 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:47:45 1000
66 Rudolf Schmid OL Trollelg M 1950 00:48:00
67 Amanda Roberts LOG F 1962 00:48:08 996
68 Dick Whitworth BL M 1939 00:48:17 995
69 Mona Cheung POC W 1965 00:48:17
70 Robert Teed NGOC M 1939 00:48:18 995
71 Anders Hedin Motala AIF OL M 1950 00:48:30
72 Turid Arnesen Byåsen IL W 1965 00:48:34
73 Katarina Hoffsten OK Kåre W 1965 00:48:44
74 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1950 00:48:49
75 Jean Baudoin 0615AZ M 1950 00:49:19
76 Rob Wilkison DVOA M 1950 00:49:35
77 John Bettinson LOC M 1940 00:49:46 981
78 Jim Moffat KFO M 1950 00:49:49 980
79 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:50:00 978
80 Bendy Wallin Trosabygdens OK M 1950 00:50:05
81 Katarina Henmyr OK Vilse 87 W 1965 00:50:06
82 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK W 1965 00:50:15
83 Ingalill Grund Herrestads AIF W 1965 00:50:32
84 Barbara Egger-Zulauf OLV Hindelbank W 1965 00:50:35
85 Yotaro Ogasawara Tokyo Orienteering Club M 1940 00:50:35
86 Terje Malm Hamar Orienteringsklubb M 1950 00:50:37
87 Anders Johansson Växjö OK M 1950 00:50:39
88 Per Johan Haugland PWT Travel M 1940 00:50:40
89 Jocelyne Telle Debien CONVERGENCE W 1955 00:51:11
90 Wenche Gjesdal Varegg W 1965 00:51:20
91 Robert Scott HOC M 1947 00:51:25 965
92 Cecilia Toftered IF RIGOR W 1965 00:51:30
93 Mauri Junnola Jämsän Retki-Veikot M 1950 00:51:42
94 Roger Hargreaves KERNO M 1947 00:52:01 959
95 Lars Westin Valletuna-Össeby OL M 1950 00:52:09
96 Alexandra Bravena VSK Mendelu Brno W 1965 00:52:10
97 Peter Morton KERNO M 1946 00:52:25 955
98 Daria Lepori SWISS O TOURS W 1965 00:52:34
99 Derek Turner WRE M 1939 00:52:36 953
100 Alena Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1965 00:52:42
101 Andy MacGregor BAOC M 1940 00:53:10 948
102 Shona Spencer MOR F 1964 00:53:18 946
103 Caroline Hornby MOR F 1964 00:53:27 945
104 Tony Noott BOK M 1937 00:53:36 943
105 Joanna Emberton EPOC F 1961 00:53:43 942
106 Caroline Johansson Gustavsbergs OK W 1965 00:53:44
107 Patrizia Bianchi GOLD Savosa W 1965 00:54:06
108 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen W 1965 00:54:15
109 Richard Clark EBOR M 1946 00:54:17 937
110 Inger Simonsen SILKEBORG OK W 1965 00:54:29
111 Barbara Beckett HAVOC F 1955 00:54:32 934
112 Trevor Simpson OD M 1939 00:54:47 932
113 Maria Zöbl NF Linz W 1965 00:54:51
114 Alan Middleton KERNO M 1946 00:54:56 931
115 Eileen Maxwell RR F 1963 00:55:05 929
116 Duncan Shiell RR M 1948 00:55:09 928
117 Andrew Bell BL M 1950 00:55:23 926
118 Chris Morley WAOC M 1940 00:55:34 924
119 John Pigott POTOC M 1946 00:56:02 920
120 Guido J. Studer OLV LUZERN M 1940 00:56:05
121 Denis Telle CONVERGENCE M 1950 00:56:51
122 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:56:59 911
123 John Pullin LOC M 1949 00:56:59 911
124 Christine Jenzer OLG Huttwil W 1965 00:57:23
125 Bill Brown WSX M 1937 00:57:29 906
126 Jenny Gostick HH F 1965 00:57:30 906
127 Katarina Sundelin OK Orion W 1965 00:57:33
128 Helen Anderson GRAMP F 1963 00:57:39 904
129 Kjell Frodin Köping-Kolsva OK M 1950 00:57:43
130 Guntram Knauer OLG Thun M 1950 00:57:43
131 Gunnar Persson Suanesund M 1940 00:57:46
132 Östen Eriksson Avesta OK M 1950 00:57:57
133 Jukka Aaltonen IF Brahe M 1950 00:58:01
134 Naceur Najla CO Lausanne-Jorat W 1965 00:58:11
135 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 00:58:20 898
136 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 00:58:26 897
137 Philip Gager SROC M 1946 00:58:28 896
138 Kathryn Willis PFO F 1961 00:58:28 896
139 Siw Solstad I.L. Tyrving W 1965 00:58:36
140 Mary O'Connell 3ROC W 1965 00:58:48
141 Lennart Wessberg Avesta OK M 1950 00:59:11
142 John Palmer NOC M 1946 00:59:25 888
143 Tony Simpkins LOST M 1950 00:59:26
144 Karl Goran Carlsson Hylte OK M 1950 00:59:31
145 Masako Kobayashi ES Kanto Club W 1965 00:59:36
146 Bo Löwegren VästeråsSOK M 1940 00:59:37
147 Silvia Pietsch NF Vienna W 1965 00:59:37
148 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1965 00:59:49
149 Bente Pihl OK Roskilde W 1965 01:00:09
150 George Esson GRAMP M 1948 01:00:17 880
151 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:00:20 879
152 Peter Leverington NOR M 1936 01:00:57 873
153 David Skinner SOS M 1949 01:00:58 873
154 Christine Steck OLK Fricktal W 1965 01:01:14
155 Roseanne Field HALO F 1964 01:01:31 868
156 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:01:53 863
157 Hansjoerg Gasser OL Zimmerberg M 1950 01:01:58
158 Wendy MacKinnon INVOC F 1963 01:02:17 859
159 Pernilla Karlsson Laxå OK W 1965 01:02:38
160 Bill Stevenson ESOC M 1949 01:02:49 854
161 Ritva Forsell Ok Raseborg W 1965 01:03:08
162 Trevor Roberts MDOC M 1947 01:03:28 848
163 Anders Bjorkaas Askvoll/Holmedal M 1950 01:03:29
164 Matti Haatainen IISU M 1940 01:03:39
165 Richard Brightman WIM M 1940 01:03:52 845
166 Melanie Elkington OD F 1961 01:04:16 841
167 Jim Clark ESOC M 1936 01:04:32 838
168 Ian Robson EBOR M 1950 01:04:58 833
169 Walter Wright NATO M 1938 01:05:00 833
170 Gun Molin Jansson OK Klemmingen W 1965 01:05:03
171 Hazel Hall DFOK F 1962 01:05:07 832
172 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:05:34 828
173 Jim O'Donovan CorkO M 1950 01:05:52
174 Douglas Murray MOR M 1937 01:06:01 823
175 Garry Langston WCH M 1940 01:06:06 822
176 John Pearson COTE 66 M 1940 01:06:07
177 Morten Lassen Faaborg OK M 1950 01:06:16
178 Lisa Tantholdt OK Øst Birkerød W 1965 01:06:18
179 Henrik Kristensen OK 73, Gladsaxe M 1950 01:06:26
180 Claes Goran Green MalmöOK M 1950 01:06:55
181 Heidi Gross OL ZIMMERBERG W 1965 01:07:04
182 Chris Horsewill LOC F 1961 01:07:21 810
183 Nobue Itasaki Unattached W 1965 01:07:29
184 Andrea Lines ECKO F 1964 01:07:49 806
185 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:08:10 802
186 Nina Knudsen GNEIST W 1965 01:08:14
187 Brian Dinsley DFOK M 1936 01:08:55 795
188 Anne Robinson Bayside Kangaroos W 1965 01:08:57
189 Benedicte Monstad Flesland GNEIST W 1965 01:09:12
190 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:09:55 786
191 John Warren WIM M 1937 01:09:57 786
192 Harry Bell LVO M 1949 01:10:37 780
193 Elspeth Hooton CLOK F 1961 01:10:42 779
194 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:11:08 775
195 Susan Allard DVO F 1963 01:11:22 772
196 Jorma Laine Tampereen Pyrintö M 1950 01:12:16
197 Karine Lesca Convergence W 1965 01:12:17
198 Ursula Williamson LEI F 1962 01:12:41 760
199 Marianne Nyman Unattached W 1965 01:12:41
200 Siren Hopland GNEIST W 1965 01:12:42
201 Maria Forsberg Tullinge SK W 1965 01:12:47
202 Steve Buckley LOC M 1947 01:12:49 758
203 Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1965 01:13:01
204 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 1950 01:13:53
205 Arthur Vince KERNO M 1940 01:13:58 746
206 Edward Niemann DVOA M 1950 01:14:10
207 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:14:16 743
208 Ilona Hrabánková SK Praga W 1965 01:14:38
209 Caroline Barcham SELOC F 1963 01:15:10 735
210 Heather Walton SLOW F 1962 01:15:34 732
211 Adele Appleby QO F 1963 01:15:58 728
212 Anthony Roberts Corko M 1950 01:16:14
213 Patrick Pay WRE M 1938 01:16:19 724
214 Wendy West LEI F 1963 01:17:00 719
215 Jackie Reynard GRAMP F 1965 01:17:41 712
216 John Shaw SMOC M 1949 01:18:01 709
217 Jackie Butcher SYO F 1965 01:18:35 704
218 Susanne Andersen BOK F 1962 01:20:12 690
219 Pam Hemingway WAOC F 1962 01:20:39 685
220 Carole Chapman RAFO F 1962 01:21:06 682
221 Rolf Heinemann SV Robotron Dresden M 1940 01:23:28
222 Nicky Masson MV F 1964 01:23:35 657
223 Duvoisin Elisabeth CO Lausanne-Jorat W 1960 01:23:43
224 Catherine Todd INVOC F 1965 01:24:49 645
225 Peter Leake LEI M 1939 01:25:09 642
226 Ros James SMOC F 1961 01:25:33 638
227 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 01:27:39 616
228 Ian Wilson SAX M 1950 01:28:38 607
229 Alex Coddington NOR W 1965 01:28:46
230 Roger Cole LEI M 1938 01:28:56 604
231 Stewart Durham AYROC M 1949 01:29:34 599
232 Robin Walker BOK M 1938 01:29:42 598
233 Tony Berwick DVO M 1937 01:30:15 592
234 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:30:32 590
235 Peter Elderfield Orienteering Western Australia M 1950 01:31:04
236 Alison Collins LVO F 1964 01:35:43 540
237 Peter Yoxall POTOC M 1946 01:36:02 537
238 Peter Lomas MDOC M 1940 01:37:53 520
239 Don Taylor MDOC M 1948 01:42:06 479
240 Jackie McCavana GEN W 1965 01:42:42
241 Sharon Warland SOS F 1965 01:43:35 465
242 Catherine King AJAX W 1965 01:45:08
243 Myrta Vock OLG Säuliamt W 1965 01:47:42
244 Dennis Sparling Garingal NSW M 1950 01:48:45
245 Margaret McMillan MAROC F 1964 01:51:47 388
246 Patrick Davey MAROC M 1940 02:09:29 218
- Karen Farley LOC F 1961 00:51:39
- Lars Håkansson IFK Hedemora OK M 1950 00:51:54
- Lise Roll Fana IL W 1965 00:57:29
- Yvonne Feasey COBOC F 1964 00:57:59
- Dan Erik Linden OK Tyr M 1950 00:59:43
- Helle Hundseid IL Tyrving W 1965 01:05:57
- Martin Gibbons WRE M 1949 01:24:37
- Douglas Edwards MDOC M 1947 01:34:59
- Ellen Korsbæk St. Binderup OK W 1965 01:57:28
- Linda Vincent Newcastle Orienteers W 1965 02:01:18
Showing results 1 - 256 of 256