Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C23 (length: 4.35km, climb: 130m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jouni Markku Mustalammen pallo M 1960 00:34:47
2 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:37:21
3 Andy Creber NGOC M 1958 00:37:32 1209
4 Paul Morris NOC M 1957 00:39:03 1196
5 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:39:12
6 Roger Thomas WCOC M 1960 00:39:45 1190
7 Nick Hale MAROC M 1958 00:40:07 1187
8 Håkan Forsman Ronneby OK M 1960 00:40:18
9 Bruce Bryant OD M 1957 00:40:46 1182
10 Robert Bloor INT M 1960 00:41:16 1177
11 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs OK M 1960 00:41:19
12 Rob Bailey CLOK M 1959 00:41:40 1174
13 Steve Smirthwaite MOR M 1958 00:41:40 1174
14 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 00:41:43
15 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 00:41:48
16 Blair Young TINTO M 1957 00:41:55 1173
17 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 00:42:13
18 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 00:42:40
19 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 00:43:30
20 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 00:43:50
21 Ulf Eriksson Gävle OK M 1960 00:43:57
22 John McCullough 3ROC M 1955 00:44:08
23 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:44:14
24 Janet Rosen HH F 1955 00:45:24 1144
25 Martyn Roome SROC M 1952 00:45:27 1143
26 Stella Lewsley BL F 1954 00:45:46 1141
27 Andrew Kelly AIRE M 1958 00:45:51 1140
28 John Campbell DVOA M 1960 00:46:06
29 Callum Scott BASOC M 1956 00:46:13 1137
30 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 00:46:30
31 Anne Heikoop NMOLT M 1960 00:46:32
32 Sue Key MFR W 1955 00:46:34
33 Charlie Bleau GAOC M 1960 00:46:55
34 Lester Hartmann SYO M 1960 00:46:56 1131
35 Paul Corrodi OLG Dachsen M 1960 00:46:59
36 Anders Rensgard OK Renen M 1960 00:47:04
37 Morten Johansen OK Moss M 1960 00:47:09
38 Mike Rodgers MOR M 1960 00:47:39 1125
39 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 00:48:36
40 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 00:48:43
41 Ewan Cameron BOF M 1958 00:48:55 1115
42 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 00:49:00
43 Robin Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club W 1955 00:49:20
44 Gill Berrow ECKO F 1955 00:49:45 1108
45 Gillian Ingham Wellington Orienteering Club W 1955 00:50:04
46 Lis Daehli PWT Travel W 1955 00:50:09
47 Christine Kiddier BL F 1952 00:50:13 1104
48 Andy Thornton MDOC M 1960 00:50:23 1102
49 David Saunders HH M 1959 00:50:31 1101
50 Jens Bentsen OKOST M 1960 00:50:51
51 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 00:50:52
52 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 00:51:11
53 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:51:12 1094
54 Jim Wood ERYRI M 1960 00:51:25 1092
55 Sarah Brown SLOW F 1952 00:51:31 1091
56 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 00:51:32
57 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK M 1960 00:51:45
58 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad W 1955 00:51:52
59 Jon Carberry SROC M 1959 00:51:58 1088
60 Robert King AIRE M 1959 00:52:02 1087
61 Tim O'Donoghue SOLWAY M 1952 00:52:03 1087
62 Antti Uotila OrPo M 1960 00:52:12
63 Monika Bonafini SLOW F 1953 00:52:16 1085
64 Peter Harris HALO M 1958 00:52:19 1085
65 Clas Svanteson Kolbotn og Skimt M 1960 00:52:32
66 Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 00:52:50
67 John Fallows NGOC M 1958 00:52:52 1080
68 Richard Cummings WCOC M 1959 00:53:07 1078
69 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 00:53:16
70 Alison Simmons BOK F 1955 00:53:46 1072
71 Lynne Walker BASOC F 1953 00:53:55 1071
72 Charles Spence LOK M 1958 00:53:57 1071
73 Ian Turner WCH M 1960 00:54:05 1070
74 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 00:54:13
75 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 00:54:14
76 Karen Clark EBOR F 1955 00:54:34 1066
77 Masazumi Tada Unattached M 1960 00:54:38
78 Christina Hjertson OK Linné W 1955 00:54:41
79 David Dann MDOC M 1956 00:54:54 1064
80 Michael Beadel KERNO M 1959 00:55:37 1058
81 Nigel Ferrand SWOC M 1956 00:55:48 1057
82 Ruth Lynam CNOC W 1955 00:56:03
83 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1960 00:56:05
84 Pauline McAdam RR F 1955 00:56:08 1054
85 Peter Cheetham RAFO M 1958 00:56:10 1054
86 Kate Ingleby DEE F 1953 00:56:25 1051
87 Ann Savage LVO F 1955 00:56:25 1051
88 Alison Radford Bendigo Orienteers W 1955 00:56:29
89 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:56:33
90 Gerry Meehan NWOC M 1957 00:56:34 1050
91 Marion Owen FWOC W 1955 00:56:48
92 Kevin King NOC M 1957 00:56:56 1047
93 Susan Stevens AIRE F 1953 00:57:27 1042
94 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 00:57:39
95 Dave Brown EBOR M 1957 00:57:50 1039
96 David Hanstock BOK M 1956 00:57:56 1038
97 Jill Smith EBOR F 1954 00:58:25 1034
98 Gerard Thomson STAG M 1956 00:58:48 1031
99 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 00:58:48
100 Åge Hovden Stord Orientering M 1955 00:59:53
101 Ian Addis MOR M 1958 01:00:13 1019
102 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:00:15 1018
103 Erja Raiko Blue Team W 1955 01:00:27
104 Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 01:00:38
105 Ruth Lockley COBOC F 1952 01:00:42 1015
106 Judy Johnson BL F 1951 01:00:57 1012
107 Ronan Cleary LOK M 1960 01:01:44 1006
108 Lyn West SOS F 1954 01:02:10 1003
109 Jane Archer SN F 1954 01:02:11 1003
110 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 01:02:26
111 Tony Cockbain HOC M 1956 01:02:30 1000
112 Mary Williams ESOC F 1951 01:02:42 998
113 Duncan Minty LOK M 1960 01:02:43 998
114 Helen Baxter LVO F 1955 01:03:12 994
115 Alan Gould NOC M 1956 01:03:15 994
116 Eeva-Kaarina Aaltonen IF Brahe W 1955 01:03:21
117 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:03:58
118 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 01:04:34
119 David Lane SN M 1952 01:04:37 983
120 Evamarie Lundahl IF Hagen W 1955 01:04:44
121 Nev Myers EBOR M 1957 01:05:05 978
122 Valentin Brunner bussola ok M 1960 01:05:12
123 Rita Wyder OLG THUN W 1955 01:05:22
124 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 01:05:56
125 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 01:05:56
126 Judith Evans HOC F 1955 01:06:04 970
127 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 01:06:24
128 Robert Sneyd KERNO M 1956 01:06:30 966
129 Philip Kirk OD M 1956 01:06:33 965
130 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:06:37 965
131 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:07:22 958
132 Janet Tryson EMPO W 1955 01:07:25
133 Trina Rogerson ELO F 1951 01:07:32 957
134 Alistair Harding SDOC M 1960 01:07:37
135 Shirley Robinson NGOC F 1955 01:07:43 955
136 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 01:07:50
137 Hilary Quick BASOC F 1955 01:07:54 954
138 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 01:08:01
139 Robert Neil FVO M 1957 01:08:04 952
140 Peter Wilson BKO M 1959 01:08:10 952
141 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:08:17 951
142 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:08:27 949
143 Helena Burrows LOC F 1951 01:08:34 948
144 Liz Carter AIRE F 1953 01:08:40 947
145 Jenny Bray SN F 1955 01:09:18 942
146 Alan West LEI M 1958 01:09:23 941
147 Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 01:09:30
148 Eija Nurminen Tampereen Pyrintö W 1955 01:09:43
149 Keith Dawson INT M 1960 01:10:06
150 Gunnel Månsson OK Vilse 87 W 1955 01:10:19
151 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:10:19
152 Lars Mosslind Vandrarringen M 1960 01:10:31
153 Nick Dennis BOK M 1960 01:10:34 931
154 Anne Wilson LOC F 1952 01:10:52 928
155 Sean Harrington LOG M 1958 01:11:16 925
156 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:11:34 922
157 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 01:11:57
158 David Ritchie MOR M 1958 01:12:14 917
159 Simon Crocker DEE M 1959 01:12:17 916
160 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:12:28 915
161 Ørjan Eirik Valestrand Fana M 1960 01:12:28
162 Kate Bryant MDOC F 1953 01:12:56 911
163 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:13:46 904
164 Mark Elder CLYDE M 1957 01:13:50 903
165 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 01:13:51
166 Malcolm Aldridge MOR M 1957 01:14:19 899
167 Rosie Law LOC F 1952 01:14:40 896
168 Stephen Peacock SN M 1951 01:15:24 891
169 Robyn Pallas Central Coast Orienteers Australia W 1955 01:15:37
170 Helen Powell BOK F 1954 01:15:51 887
171 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 01:15:55
172 Angela Pearson EOOC W 1955 01:16:09
173 Allan Downie TAY M 1958 01:17:14 875
174 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:18:07 867
175 Nicola Gardner FVO F 1955 01:18:10 867
176 Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:18:56
177 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:19:35 854
178 Alan Bothwell TAY M 1959 01:19:35 854
179 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 01:19:45
180 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:20:00 850
181 Britt Larsson Länna IF W 1955 01:20:23
182 Monica Kronberg IF Femman W 1955 01:20:51
183 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:20:58
184 Colin Welch BOK M 1958 01:21:04 842
185 Jane Breed HH F 1952 01:22:02 833
186 Jean Payne DEE F 1953 01:22:40 827
187 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:22:48
188 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:24:56 808
189 Mike Wilkinson HOC M 1957 01:26:31 794
190 Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:27:11 789
191 Andrew Wood PFO M 1956 01:29:10 772
192 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 01:30:22
193 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:30:40 760
194 Denise Mullins SARUM F 1951 01:31:11 755
195 Alina Kazantseva Ekran W 1955 01:31:38
196 Hilary Eastley BL F 1955 01:33:15 737
197 Judith Hind CLARO F 1951 01:35:04 722
198 Simonne Silvi KOL W 1955 01:35:40
199 Rowan Purkis LOC F 1954 01:37:38 702
200 Margaret Willdig OD F 1953 01:39:10 690
201 Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 01:39:44
202 Gary Newell SN M 1953 01:39:48 684
203 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 01:40:23
204 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 01:44:11
205 Sally Rollo SOLWAY F 1952 01:44:50 641
206 Ray Kingdom SO M 1958 01:46:02 631
207 Martin Laue OLG Ortenau M 1960 01:51:26
208 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 01:53:57
- Chris Addiers Omega M 1960 00:54:44
- Richard Hughes DEE M 1955 00:54:57
- Richard Lund TUKS-O M 1960 01:02:24
- Tom Hansen Avesta OK M 1960 01:02:41
- Carol Sands BOK F 1951 01:06:36
- Mark Lyne SOS M 1958 01:08:48
Showing results 1 - 214 of 214