Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 4.95km, climb: 140m, 15 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:38:27 1284
2 Hansjoerg Steck OLK Fricktal M 1965 00:40:02
3 Robert Hallberg IK Uven M 1965 00:40:14
4 Mark Chapman SYO M 1965 00:40:57 1260
5 Karsten Jøhnk OK SYD M 1965 00:41:10
6 Raimo Itkonen S-JKL (Suunta Jyväskylä) M 1965 00:41:17
7 Andy Sykes DVO M 1965 00:42:23 1246
8 Giancarlo Parisi GOLD Savosa M 1965 00:43:18
9 André Wirz SWISS O TOURS M 1965 00:43:55
10 Dean Field HALO M 1963 00:44:47 1225
11 Kent Berggren Tullinge SK M 1965 00:45:05
12 Marc Nobbenhuis OLK Fricktal M 1965 00:46:15
13 John Taylor WCOC M 1963 00:46:19 1209
14 Karl Östgren OK Kåre M 1965 00:46:25
15 Mark Adams HH M 1963 00:46:40 1205
16 Nick Monckton North West Orienteering Club M 1965 00:47:31
17 Anders Berggren malungs OK M 1965 00:48:12
18 Stephen McKinley SN M 1964 00:48:14 1190
19 Peter Warland SOS M 1965 00:48:22 1189
20 Taketo Kobayashi ES Kanto Club M 1965 00:48:42
21 Kohji Miyamoto Keiyo OL club M 1965 00:50:00
22 Phil Smith AYROC M 1963 00:50:18 1171
23 Neil Gostick HH M 1962 00:51:29 1160
24 David Mainwaring BL M 1962 00:52:12 1153
25 Phil Conway GO M 1963 00:52:25 1151
26 Mats Lindström OK Skärmen M 1965 00:52:30
27 Dave Ryder SN M 1961 00:52:36 1149
28 Jan Kihl Sundbybergs IK M 1960 00:53:11
29 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1965 00:53:19
30 Geoffrey Collins LVO M 1963 00:53:20 1142
31 Per Ingar Hadland Ganddal IL M 1965 00:53:55
32 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1965 00:53:57
33 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:54:15 1133
34 Steve Jarvis SO M 1963 00:54:24 1132
35 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:54:31 1131
36 Roland Schneider OLG Biberist SO M 1965 00:54:49
37 Niall Reynolds SBOC M 1961 00:56:00 1117
38 Rory Percival HH M 1964 00:56:12 1115
39 Thomas Schneider OLG Cordoba Schneider M 1965 00:56:14
40 Willi Tiefenböck Naturfreunde Wien M 1965 00:56:43
41 Lars Stuland Larsen Varegg fleridrett M 1965 00:57:07
42 Thomas Gisi OLG Bern M 1965 00:57:26
43 Kenneth Daly INT M 1962 00:57:59 1097
44 Hansueli Luethi OLG Biberist SO M 1965 00:58:16
45 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:58:26 1092
46 Robert Cranston RR M 1965 00:59:50 1079
47 Sandro Corsi GOLD Savosa M 1965 01:01:12
48 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:01:17 1066
49 Jan Lindh Sundbybergs IK M 1965 01:01:17
50 Anthony Walker TVOC M 1965 01:01:24 1065
51 Christjohannes Bühler OLV Luzern M 1965 01:01:54
52 Geoff Keenan DEVON M 1963 01:01:58 1060
53 David Jones BOF M 1965 01:02:01 1059
54 David Marsh SO M 1963 01:02:03 1059
55 Simon Bevan SOC M 1965 01:02:08 1058
56 Håkan Björklund Sjövalla FK M 1965 01:02:25
57 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:03:13 1048
58 Kevin Ross OD M 1963 01:04:00 1040
59 Hugo Barker FVO M 1961 01:04:46 1033
60 Martin Pickering DEE M 1964 01:05:02 1030
61 Ian McIntyre INT M 1963 01:05:57 1021
62 Nadim Ahmed QOC M 1965 01:06:01
63 Jon Magee SN M 1964 01:06:20 1017
64 Stefan Martelius Attunda OK M 1965 01:06:34
65 Stephen Robinson NGOC M 1957 01:06:38 1014
66 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK M 1965 01:06:57
67 Tom Todd INVOC M 1965 01:07:29 1006
68 Naceur Ibrahim CO Lausanne-Jorat M 1965 01:08:10
69 Keith Jones WAROC M 1961 01:08:30 997
70 Stuart Greening BAOC M 1965 01:08:39 996
71 Phil M'Caw HH M 1962 01:11:25 969
72 Atle Toft Almeland Fana IL M 1965 01:12:26
73 Willie Fitzgerald CorkO M 1965 01:12:38
74 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 01:13:15 951
75 Mark Foxwell BKO M 1964 01:14:59 934
76 Mats Karlsson Laxå OK M 1965 01:15:25
77 Daniel Keller OLG Staefa M 1965 01:16:18
78 Johs Gjesdal Varegg M 1965 01:16:58
79 Graham Farley LOC M 1961 01:17:03 914
80 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:17:53 906
81 David Yee New England Orienteering Club M 1965 01:18:44
82 Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat M 1965 01:20:52
83 Magnus Lindberg Vandrarringen M 1965 01:23:29
84 Aldo Madonna GOLD Savosa M 1965 01:24:10
85 John Brewer SROC M 1964 01:27:16 814
86 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:32:29 764
87 Paul Booth SELOC M 1964 01:33:17 757
88 Ian Lowles WCOC M 1965 01:35:15 737
89 Will Franssen OLV Luzern M 1965 01:35:57
90 David Wathey MDOC M 1965 01:36:54 721
91 Torbjörn Svensson Tullinge SK M 1965 01:50:00
92 Stuart Anderson GRAMP M 1961 01:52:23 573
- Keith Brown ESOC M 1962 01:22:08
- Paul Wood AIRE M 1962 01:24:57
Showing results 1 - 94 of 94