Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C27 (length: 5.075km, climb: 135m, 16 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anders Håkansson OK Orion M 1970 00:32:01
2 Panu Hyvönen SK Uranus M 1970 00:36:07
3 Martin Ward SYO M 1967 00:36:33 1271
4 Simo Sukselainen PWT-Urheilumatkat M 1970 00:37:05
5 Daniel Althaus Swiss O Tours M 1970 00:37:30
6 Mats Lundbäck Järfälla OK M 1970 00:37:44
7 Cornelia Müller RAND ORIENTEERING CLUB W 1965 00:38:04
8 Kell Sønnichsen OK Pan Aarhus M 1970 00:38:06
9 Christian Wehrli SWISS O TOURS M 1970 00:38:19
10 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK W 1965 00:38:53
11 Risto Karjalainen Liperin Taimi Suunnistus M 1970 00:38:54
12 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:39:40 1243
13 James Laird INVOC M 1968 00:40:01 1240
14 Hannu Arki TuMe M 1960 00:40:30
15 Magnus Ericsson Växjö OK M 1970 00:40:42
16 Clive Masson ESOC M 1968 00:41:37 1227
17 Nick Howlett LOC M 1967 00:41:59 1223
18 Isabelle Hellmüller OLG St.Gallen Appenzell W 1965 00:42:03
19 Marsela McLeod INVOC F 1964 00:43:01 1213
20 Jon O'Donnell SLOW M 1970 00:43:35 1208
21 Liam Corner MDOC M 1970 00:43:47 1206
22 Per Edström Härnösands OK M 1970 00:43:57
23 Tommy Johansson Stångenäs AIS M 1970 00:44:28
24 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK W 1965 00:44:46
25 John Ward NOR M 1968 00:44:50 1196
26 Jussi Heikkinen Essu M 1970 00:44:52
27 Jarkko Puranen Tampereen Pyrintö M 1970 00:45:06
28 Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö W 1965 00:45:10
29 Christine Gjermo Østmarka OK W 1965 00:45:18
30 Lars Munktved Copenhagen-O M 1970 00:45:26
31 Irena Morawska Azymut 45 Gdynia W 1965 00:45:45
32 Mark Wood ESOC M 1968 00:46:01 1185
33 Derek Maclean Bay Area OC M 1970 00:46:08
34 Agneta Eriksson Uddevalla OK W 1965 00:46:21
35 Hugh Potter NATO M 1967 00:46:43 1179
36 Christine Goulding BL F 1963 00:47:01 1176
37 Ian Wilson LEI M 1966 00:47:49 1170
38 Helena Pepa Hagaby GoIF W 1965 00:47:55
39 Ann Haley INT F 1964 00:47:56 1169
40 Raili Hokajärvi SK Pohjantähti W 1965 00:48:06
41 Liisa Rihko-Struckmann Braunschweiger MTV W 1965 00:48:30
42 Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat W 1965 00:48:30
43 Silvia Frey The Woodchucks W 1960 00:48:37
44 Priska Curiger OLC Kapreolo W 1965 00:48:39
45 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:49:00 1160
46 Stefan Hess RAND ORIENTEERING CLUB M 1970 00:49:06
47 Phil Marsland SLOW M 1970 00:49:06
48 Francine Repond Sauty Care-Vevey Orientation W 1960 00:49:09
49 Carey Nazzer Taranaki W 1960 00:49:12
50 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:49:22 1157
51 Gert Lexen SZ Wiesbaden M 1970 00:49:22
52 Susan Harding SROC F 1962 00:49:29 1156
53 Per Ivar Skinderhaug Wing OK M 1970 00:49:36
54 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:49:50 1153
55 Jane Ackland INT F 1964 00:50:01 1151
56 Aki Nalli KNOBOC M 1970 00:50:01
57 Charlotta Askeljung OK Klemmingen W 1965 00:50:30
58 Brigitte Howald The Woodchucks W 1965 00:50:38
59 Robin Mills WIM M 1965 00:50:41 1145
60 Andrew Stevens MOR M 1967 00:51:07 1141
61 Susan Skinner WCOC F 1964 00:51:19 1139
62 Simon Gale DVO M 1970 00:51:29 1138
63 Velga Zalaiskalna mona W 1965 00:51:33
64 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:51:36 1136
65 Petteri Hirvonen TuMe M 1965 00:51:48
66 Fritz Rothacher OL Zimmerberg M 1965 00:52:00
67 Sal Chaffey DVO F 1965 00:52:03 1132
68 Britt Helene Fossøy Notodden o-lag W 1965 00:52:07
69 Urban Ståhl Sundbybergs IK M 1970 00:52:23
70 Duncan Bayliss WRE M 1967 00:52:25 1129
71 Sara Campbell DEE F 1965 00:52:40 1127
72 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:52:49 1125
73 Barbara Lehmann OLG Hondrich W 1965 00:52:49
74 Thomas Callery WATO M 1970 00:53:04
75 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen W 1965 00:53:07
76 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:53:16 1121
77 Jackie Butt SARUM F 1963 00:53:37 1119
78 Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat W 1965 00:53:38
79 Elizabeth Jackson DEE F 1963 00:53:47 1118
80 Tom Johannessen Gneist M 1970 00:53:48
81 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1965 00:53:52
82 Roy McGregor SROC M 1966 00:53:53 1117
83 Hazel Dean FVO F 1963 00:53:57 1116
84 Barbara Hugelshofer Rose-Wislig W 1965 00:54:05
85 Woo Allen BAOC F 1965 00:54:09 1114
86 Gill Lock SBOC F 1963 00:54:09 1114
87 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:54:20 1112
88 Guri Alm HTF W 1965 00:54:24
89 Rod Harrington DFOK M 1966 00:55:00 1106
90 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:55:15 1104
91 Jeremy Parr SWOC M 1968 00:55:24 1103
92 Liz Phillips OD F 1964 00:55:30 1102
93 Cornelia Rossberg USG Chemnitz W 1965 00:55:31
94 Nick Martin CLOK M 1970 00:55:44 1100
95 Steve Chafer LEI M 1967 00:55:50 1098
96 Nigel Owens SYO M 1966 00:55:52 1097
97 Iain Bell SN M 1965 00:55:54 1097
98 Johanna Cleary LOC F 1964 00:56:04 1096
99 Martin Attinger OL Zimmerberg M 1970 00:56:11
100 Darren Welch BOF M 1968 00:56:16 1094
101 Kristine Fritz OL Team Filder W 1965 00:56:27
102 Mark Hardy LEI M 1967 00:56:45 1089
103 Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura W 1965 00:56:45
104 Kirsten Moller Søllerød OK W 1965 00:56:59
105 Marit Lundanes Emblem IL W 1965 00:57:04
106 Barry Olds KERNO M 1953 00:57:11 1085
107 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:57:14 1085
108 Lena Nilsson OK Linné W 1965 00:57:23
109 Janet Adams SYO F 1963 00:57:35 1082
110 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:57:50 1080
111 Jake Gilmore KNOBOC M 1966 00:57:55 1079
112 Ingrid Sandvoll GNEIST W 1965 00:58:01
113 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 00:58:07
114 Valérie Berger-Capbern TOAC Orientation W 1965 00:58:07
115 Kari Vainio TuMe M 1960 00:58:08
116 Per Magnusson Linköpings OK M 1970 00:58:22
117 Sabine Schweiger YOA W 1965 00:58:29
118 Eva Svanberg Järfälla OK W 1965 00:58:36
119 Andreas Fuhrer OLG Stäfa M 1970 00:58:56
120 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:59:07 1069
121 Philip Jenkins SBOC M 1966 00:59:08 1069
122 Ingela Andersson Lunds OK W 1965 00:59:24
123 Adrian Bailey HOC M 1966 00:59:48 1064
124 Caroline Gregson DEE F 1964 01:00:09 1060
125 Vladimir Geldof ASUB M 1970 01:00:14
126 Sonja Haas Nybro OK W 1965 01:00:16
127 Roger Letter OLC Kapreolo M 1970 01:00:20
128 Dhankumar Thapa Magar BAOC M 1970 01:00:38
129 Stefan Ruch Swiss O Tours M 1970 01:00:38
130 Åsa Rydell Leksands Ok W 1965 01:00:46
131 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 01:00:55
132 Isabelle Dermine Dauphiné O W 1965 01:01:20
133 Adele Newall KERNO F 1961 01:01:47 1045
134 Sian Calow DEE F 1961 01:01:49 1045
135 Janet Evans WCOC F 1961 01:01:58 1044
136 Debby Warren NN F 1963 01:02:06 1043
137 Stuart Graham SOLWAY M 1968 01:02:16 1041
138 Judith Wood PFO F 1962 01:02:27 1039
139 Frances Getliff MAROC F 1963 01:02:34 1038
140 Dorthe Munktved Copenhagen-O W 1965 01:02:53
141 Stephen Harrison Bay Area Orienteering Club M 1965 01:03:00
142 Britt Karlsen Askøy orienteringslag W 1965 01:03:04
143 Galina Kornilova free format W 1965 01:03:31
144 Anders Holmqvist Snättringe M 1970 01:03:38
145 Duncan Milne BOK M 1966 01:03:41 1028
146 Mark Andrews Argus M 1970 01:03:51
147 Petia Dimitrova Brown Team W 1960 01:03:53
148 John Leddy BOK M 1969 01:03:57 1026
149 Richard Leake LEI M 1966 01:04:01 1025
150 Heather Cairns LVO F 1964 01:04:22 1022
151 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:04:36 1020
152 Julia Laverack WAROC F 1962 01:04:50 1018
153 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:04:51 1017
154 David Aspin CLOK M 1969 01:04:53 1017
155 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:04:59 1016
156 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 01:05:27
157 Iain Tebbutt DRONGO M 1967 01:05:34 1011
158 Jørgen Nilsen Sandnes IL M 1970 01:05:40
159 Sylvie Basset BASDEL OK W 1965 01:05:59
160 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:06:14 1005
161 Martin Wenk ULU'S REISEWELT M 1970 01:06:28
162 Markus Luethi OLG Biberist SO M 1970 01:06:33
163 Lindsey King AIRE F 1962 01:06:34 1003
164 Elisabet Elmertoft Norbergs OK W 1965 01:06:37
165 Helen Errington HH F 1961 01:06:42 1002
166 Paul Coutts MOR M 1968 01:06:42 1002
167 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:06:44 1001
168 Joanne Taylor SROC F 1963 01:06:57 999
169 Birgit Spangenberg OLG Regensburg W 1965 01:07:27
170 Susanne Maibach ULU'S REISEWELT W 1965 01:07:51
171 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:08:48 983
172 Kristin Beecroft RMOC W 1965 01:08:52
173 Maritta Nurmi VaaSu W 1965 01:08:55
174 Gilly Kirkwood INVOC F 1962 01:09:08 979
175 Kristina Spångberg Lunds OK W 1965 01:09:11
176 Jill Emmerson OD F 1964 01:09:35 975
177 Louise Longhurst FVO F 1964 01:09:42 974
178 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:09:47 973
179 Fiona Clough BKO F 1962 01:09:52 973
180 Nora Perkins BOC W 1965 01:10:05
181 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:10:20 968
182 Matt White LEI M 1967 01:10:20 968
183 Monika Krejcikova WIT W 1965 01:10:21
184 Cristina Elli PPN Polisportiva Punto Nord W 1965 01:10:24
185 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:10:59 962
186 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:11:15 960
187 Ingrid Tveite ÅS-NMBU ORIENTERING W 1965 01:11:56
188 eunice carter MWOC F 1964 01:12:00 953
189 Anne-Katrin Klar OLF Mainz W 1965 01:12:27
190 Anders Sundelin OK Orion M 1970 01:13:30
191 Kate Brett BAOC F 1965 01:13:43 937
192 Andrew Houlden HALO M 1970 01:13:44 937
193 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 01:13:44
194 Riccardo Maddalena O-92/GOV M 1970 01:13:57
195 Penny Marsh SO F 1963 01:14:03 934
196 Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød W 1945 01:14:29
197 Ian Shread INVOC M 1968 01:14:55 926
198 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:15:11 924
199 Laurence Champigny ACA W 1965 01:16:06
200 Ellen_Christine Koren Aas-NMBU Orientering W 1965 01:16:15
201 Eija Sulavuori TuMe W 1965 01:16:17
202 Miluse Prochazkova OK Dobrichovice W 1955 01:17:17
203 Alison Smith TVOC F 1964 01:17:35 902
204 Helen Livesey LOC F 1964 01:18:09 897
205 Genevieve Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 01:18:42
206 Robert Meredith ESOC M 1969 01:18:58 890
207 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 01:19:06
208 Csaba Tiszttarto DVOA M 1970 01:19:17
209 Gavin Cairns LVO M 1968 01:19:38 884
210 Barbara Bryant New England Orienteering Club W 1965 01:20:02
211 Aileen McCarron LVO F 1965 01:21:25 868
212 Susan Crickmore SO F 1962 01:22:29 857
213 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:24:08 843
214 Julie Murphy LVO F 1963 01:24:11 843
215 Carolyn Dent BOK F 1962 01:24:40 837
216 Clare Lines SO F 1965 01:25:53 826
217 Christian Jochem OLC KAPREOLO M 1970 01:26:16
218 Matthew Clark Unattached M 1970 01:27:35
219 Liv Sylvi Meyer GNEIST W 1965 01:27:38
220 Iain Phillips LEI M 1967 01:37:23 722
221 Eeva Lehtola-Hirvonen TuMe W 1960 01:40:45
222 Kevin Barber LEI M 1970 01:43:26 670
223 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:45:18 653
224 James Morris BOK M 1970 01:45:43 649
225 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 01:50:58
226 Bridget Khursheed RR F 1965 01:57:09 546
227 Irene Petersen SLOW F 1965 02:10:48 424
- Lars-Ola Larsson OK ORION M 1970 00:33:32
- Jolanda Wehrli SWISS O TOURS W 1965 00:50:30
- Pamela Åsten Kolbotn & Skimt O-lag W 1965 00:53:09
- Janet Walton INVOC F 1964 01:08:48
- Fiona Downie TAY F 1962 01:25:54
Showing results 1 - 232 of 232