Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C4 (length: 3.55km, climb: 80m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Loke Hedberg Lunds OK M 2003 00:22:29
2 Hugo Ericsson Växjö OK M 2003 00:22:54
3 Jack Forrest DEVON M 2002 00:24:43
4 Euan Tryner SYO M 2004 00:24:46
5 Joel Gooch MAROC M 2004 00:25:42
6 Alex Fielding HH M 2003 00:26:46
7 Harry Thomas MWOC M 2003 00:26:55
8 Väinö Ristimäki Helsingin Suunnistajat M 2003 00:27:22
9 Trond May Sage Orienteering and Rogaining Club M 2003 00:27:25
10 Joe Sunley WCOC M 2003 00:28:28
11 Livio Koster Fanclub Hubmann M 2001 00:28:29
12 Jamie Goddard FVO M 2004 00:28:33
13 Jerry Hyvonen Kuopion Suunnistajat M 2003 00:29:06
14 Filip Håkansson OK Orion M 2003 00:29:21
15 Siméon Astrade ECHO73 M 2001 00:29:53
16 Melker Larsson OK ORION M 2003 00:30:06
17 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger OK M 2003 00:30:22
18 Marc Bossi OLG Stäfa M 2001 00:30:25
19 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:30:37
20 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:30:49
21 Jason Hayman Varese Orienteering M 2003 00:31:44
22 Pierre Lardet FVO M 2003 00:32:16
23 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:32:29
24 Robin Purves FVO M 2004 00:32:29
25 Daniel Hague M 2003 00:32:30
26 Matthew Ross INT M 2003 00:32:37
27 Emile Zsak WAOC M 2003 00:33:09
28 David Spencer MOR M 2004 00:33:10
29 Yari Gueorgiou NOSE Saint Etienne M 2003 00:33:12
30 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:34:01
31 Dominic Bowers HH M 2003 00:35:00
32 Toby Williams LOG M 2004 00:35:00
33 Viktor Asklöf Lynx M 2003 00:35:06
34 Viktor Forsberg Tullinge SK M 2003 00:35:18
35 Graham Salway MAROC M 2002 00:35:26
36 Raphael Fuhrer OLG Stäfa M 2001 00:35:32
37 Clyde McGhee Bennelong Northside Orienteers M 2003 00:35:58
38 Ira Thompson BOK M 2003 00:36:06
39 Ciaran Bourne EPOC M 2003 00:36:19
40 Finlay Duncan KFO M 2001 00:36:20
41 Peter Marham OD M 2003 00:36:28
42 Emilien Dusseux SBO Saint Brieuc Orientation M 2003 00:36:31
43 Benjamin Squire NOC M 2004 00:37:02
44 Heine Linga IL Gular M 2001 00:37:50
45 Ben Hardy LEI M 2004 00:38:42
46 Aidan McCann INVOC M 2003 00:38:52
47 Finley Dennison DEVON M 2003 00:40:10
48 Alexander Evans POTOC M 2004 00:43:15
49 Ben Mather LOG M 2003 00:43:41
50 Nicolas Barrett SN M 2003 00:44:15
51 Bertie Miller QO M 2002 00:44:41
52 Sorley Todd INVOC M 2003 00:46:35
53 Fridtjof Reusch Heming orientering M 2003 00:47:44
54 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:48:20
55 William Martland EPOC M 2004 00:49:36
56 Febo Corsi GOLD Savosa M 2003 00:49:58
57 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:07:42
58 David Downie TAY M 2003 01:09:34
59 Linus Jernström Avesta OK M 2003 01:16:01
- Benjamin Wey ULU'S REISEWELT M 2003 00:22:05
- Ellis Hunter ECKO M 2003 00:31:58
- Michael Paterson CLYDE M 2004 00:36:19
- Craig Sloan TAY M 2002 00:38:30
- Louis Harvie Unattached M 2001 00:58:22
Showing results 1 - 64 of 64