Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day4, 06/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C9 (length: 2.75km, climb: 50m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Wright 00:16:22
2 Innes Wright ELO M 2007 00:20:01
3 Angus Wright ELO M 2005 00:20:02
4 Maria von Essen OK Linné W 2003 00:21:15
5 Oliver Kinghorn INVOC M 2005 00:21:42
6 Ben O'Donnell 00:22:01
7 James Birkinshaw WCOC M 2003 00:22:05
8 Craig Carter SUFFOC M 2005 00:22:32
9 Radek Cermak 00:22:48
10 Peter Sæbbø Stavanger OK M 2005 00:22:57
11 Caitlin McLeod 00:23:02
12 Sofia Ohlckers TYRVING 00:23:26
13 Kirsty Laverack WAROC F 2002 00:23:29
14 Kristoffer Oheckens TYRVING 00:23:40
15 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:24:17
16 Mori Finlayson NEOC 00:24:36
17 George Shread INVOC M 2004 00:24:39
18 Jiri Subrt 00:25:17
19 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:26:32
20 Cameron Martin CLOK M 2001 00:26:45
21 Alerander Rehnman 00:26:45
22 Magne Nordeide 00:26:49
23 Peter Kubasek 00:26:55
24 Mats Blom 00:27:06
25 Chris Monckton 00:27:47
26 Britt Blom 00:27:49
27 Alexandez Bliznevsky 00:28:41
28 Katie Monckton North West Orienteering Club W 1970 00:28:42
29 Sandra Schenfeld 00:28:43
30 Miles Padget 00:28:46
31 Nobbenhuis Hanke 00:28:49
32 Hana Solcova 00:28:55
33 Joshua Mills WIM M 2004 00:29:06
34 Cecily Craig MAROC F 2005 00:30:09
35 Duncan Will GRAMP M 2002 00:30:29
36 Ivan Mateju 00:30:31
37 Alana Coutts MOR F 2007 00:31:20
38 Emily Shread INVOC F 2001 00:32:10
39 Milly Habsood 00:32:44
40 Eva Weibel OLG Huttwil W 1955 00:33:24
41 Sverre Stuland Tysvaer Varegg fleridrett M 2005 00:34:00
42 Tobin ODonnell 00:35:08
43 Marco Fandel 00:35:29
44 Martina Fandel 00:35:29
45 Joanna Bowman AIRE F 2004 00:36:05
46 Basile Villar COSE M 2005 00:37:38
47 Niamh Callery WATO W 2005 00:38:11
48 Judy Jacobsen 00:38:13
49 Ole Husen 00:38:13
50 Annina Gysel Kapreolo 00:38:14
51 Harry Spencer 00:39:44
52 Rolande Müller ULU'S REISEWELT W 1965 00:41:01
53 Anton Becker SG LVB Leipzig M 2005 00:41:35
54 Jo Monckton 00:41:55
55 Rosannah Metcalfe 00:42:00
56 Matti Leikas 00:42:27
57 Isabel Minty LOK F 2003 00:43:02
58 Kann Strutz 00:43:27
59 Eeva-Riitta Niemi Espoon Suunta W 1955 00:43:42
60 Annie Smith FVO F 2002 00:46:01
61 Sangam Gurung BAOC M 1994 00:47:06
62 Lucy Owens SYO F 1970 00:48:01
63 Cathleen Manancourt 00:48:34
64 Calvin Manning SN M 1936 00:48:39
65 Jack Eisma-Clinch 00:50:40
66 Chloe Starling W 1994 00:50:51
67 Amanda Heikkinen Espoon Suunta W 1960 00:50:56
68 Martin Cranny DEE M 1938 00:51:20
69 Paula Keyes SN 00:58:18
70 Jan Suwald OLG Cordoba M 2005 00:58:44
71 Anthony Shread 01:01:40
72 Jex Pearce Unattached M 2003 01:31:50
- Jake O'Donnell 00:23:19
- Rory Spenceley FVO M 2004 00:32:20
- Corinne Chauten 01:37:09
Showing results 1 - 75 of 75