Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 4.05km, climb: 165m, 11 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bradley Lund TUKSO 00:35:54
2 Emil Alexandersson Storatuna OK 00:45:55
3 Inge Josefsson 00:48:31
4 Brian McCarthy ZTC 00:48:42
5 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:48:55
6 Delyth Darlington ERYRI F 1993 00:51:37 1257
7 Nicoline Klysner Copenhagen O W 1994 00:51:58
8 Axel Mattson Jarka M 1994 00:52:26
9 David Bowman AIRE M 1973 00:52:52 1247
10 Rune Kristiansen 00:53:06
11 David Roome SROC M 1982 00:54:22 1237
12 Magnus Johansson OK Kolmarden 00:54:37
13 Kent Bergman 00:55:27
14 Robin Olssom 00:57:06
15 Tomas Zdrahal ADAKON M 1955 00:57:34
16 Heather Hartman INT F 1970 00:58:16 1206
17 Bjorn Regor Soder Tyreso 00:58:32
18 Kallioniemi Terjo 00:58:33
19 Ales Borstnik OK tivoli 01:00:25
20 Steven McHarg INT M 1988 01:00:31 1188
21 Henning Spjelkavik TYRVINO 01:01:23
22 Soren Andersson Centrum OK 01:01:34
23 Bryony McLeod AIRE F 1993 01:02:20 1174
24 Robert Jackson 01:04:33
25 Sebastien Coduri CSMR M 1975 01:04:54
26 Jorgen Nilson Ronneby OK 01:04:59
27 Bengi Olof Johansson 01:07:31
28 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 01:07:32 1136
29 Jessica Lund Tuks-O 01:09:04
30 Martin Green MDOC M 1954 01:09:54 1118
31 Aino Leigon 01:09:58
32 Kerenyi Kribetina 01:10:39
33 Martin Checkley Totana M 1955 01:10:41
34 David Booker NOC M 1954 01:11:27 1106
35 Peter Hudd WCOC M 1960 01:11:51 1103
36 Viktor Strand OK Linne M 1997 01:11:53
37 Anne Darlington ERYRI F 1955 01:12:40 1095
38 Longere 6906 ALCO 01:13:03
39 Daniel Roth OD M 1971 01:14:37 1080
40 Mats Magnell Rotvältarna M 1970 01:15:13
41 Seppo Konttajarvi 01:15:24
42 Willi Streuli Hubmann 01:16:24
43 Finn Arildsen OK Pan Aarhus M 1960 01:16:31
44 TRITSCHLER OK ZURICH 01:16:35
45 Judith Checkley Totana W 1955 01:16:58
46 Elanor McNamara AYROC W 1980 01:17:03
47 Nuala Callery WATO W 1975 01:17:07
48 Ernst Rau OLG Bern Unicorns M 1960 01:17:09
49 Ragnhild Wengaard 01:17:31
50 Timo Kononen OK Gisle M 1994 01:18:15
51 Mark Dakin SYO M 1960 01:19:20 1045
52 Adam Osborne 01:20:16
53 Riva Karkkainen 01:21:12
54 Frantisek Spicak ADAKON M 1960 01:21:18
55 David Dunn WCH M 1978 01:22:10 1023
56 Philipp Steck OLK Fricktal 01:23:12
57 Crespan Luca OK MONTELLO M 1970 01:23:36
58 Sarah Haines AIRE F 1959 01:23:55 1009
59 Miroslav Hlava ADAKON M 1965 01:26:37
60 Jeff Cowton WCOC M 1959 01:26:50 988
61 Jurjen Arthur Rinsers HammOka 01:27:05
62 Roland Mattson OK SKARMEN 01:27:30
63 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1970 01:27:47
64 Max Rau OLG Bern Unicorns M 1965 01:28:06
65 Jaroslav Skacel ADAKON M 1950 01:28:40
66 John Dale 01:29:15
67 Andy Hume INVOC M 1966 01:29:37 966
68 Graham Capper LOC M 1958 01:30:30 959
69 Jane Booker NOC F 1954 01:30:41 958
70 Ricardo Fernandes WCH M 1973 01:33:06 939
71 Andy McNamara AYROC M 1975 01:33:09
72 Eva Rau OLG Bern Unicorns W 1994 01:33:14
73 Annette Hubmann OL Regio Wil 01:33:38
74 Gordon Stephens LVO M 1958 01:34:20 929
75 Antonin Sklenar ADAKON M 1950 01:35:08
76 Elena Veretennikova obelarus.net W 1994 01:35:15
77 David Nichol AYROC M 1958 01:35:51 917
78 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 01:36:33 912
79 Francis O\'Reilly FERMO M 1989 01:37:00 908
80 Jagatram Rai BOF M 1981 01:37:39 903
81 Hege Naiss Bjorgul 01:38:24
82 Simon Mortlock SOLWAY M 1964 01:38:37 895
83 Ann Bergman 01:40:32
84 Alba Serrat UEVic W 1980 01:40:58
85 Colin Darlington ERYRI M 1953 01:44:20 851
86 Vern Nelson CdB M 1965 01:45:38
87 Carl-Gunnar Bostrom ENEBYBERGSIF 01:45:45
88 Ali Wiseman MOR F 1973 01:49:22 811
89 Snow 01:49:55
90 Karen Dobbie INT F 1966 01:50:13 805
91 Tom Habsood 01:50:27
92 Victoria Graham SOLWAY F 1997 01:50:28 803
93 Tej Rai BAOC M 1986 01:50:32 802
94 Adrian Sarkies M 1978 01:50:52 800
95 Jacky Dakin SYO F 1961 01:51:53 793
96 Sergio Monica COALA M 1970 01:53:14
97 Pascal Lardet FVO M 1967 01:53:59 776
98 Jenn Hudd WCOC F 1966 01:55:00 768
99 Jim Lawrence SOLWAY M 1945 01:57:16 751
100 Sarah Griffin 01:57:30
101 Suzanne Robins-Bird INVOC F 1962 01:59:22 734
102 Jenny Hauxwell 02:02:26
103 Anthon Longmore INT M 1997 02:02:46 709
104 Thomas Wengaard 02:03:05
105 Hannah Cooper 02:06:47
106 Gabby Sleeman BAOC W 1994 02:06:53
107 HsiaoFu, Chen M 1995 02:07:24
108 Colleen Robinson SET (Setanta Orienteers) W 1975 02:08:03
109 Isabel Alba Club Montsant 02:11:05
110 Chris Heaton LOC M 1980 02:13:45 624
111 Sasha Habsood 02:16:04
112 Fjodor Part 02:16:42
113 Harry Savage LVO M 1955 02:24:07
114 Ian Cowe Unattached M 1955 02:24:40
115 Deborah Whelan CNOC W 1970 02:35:43
116 Jakob Petersen M 1968 03:14:16 156
- Bernadette McCarthy 00:51:14
- Antonin Veznik ADAKON M 1955 00:57:40
- Jess Nixon AIRE F 1985 01:08:33
- Erland Simonsson Sundbybergs IK M 1995 01:11:22
- Ben Coy 01:13:41
- Jennifer Beasant DEE F 1960 01:29:50
- David Anderson TAY M 1965 01:32:14
- Ty Solomon 01:34:00
- Tomas Sundqvist Ok kåre M 1965 01:34:28
- Anthony Biggs HAVOC M 1949 02:09:50
- Paula Skog 02:10:34
- Yogesh Gurung BOF M 1988 02:14:26
- Steve Clayton ESOC M 1962 02:54:22
Showing results 1 - 129 of 129