Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C16 (length: 3.15km, climb: 115m, 8 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat W 2001 00:34:50
2 Maja Porle Växjö OK W 2001 00:37:08
3 Jenny Blackwood INVOC F 2001 00:38:31
4 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:40:06
5 Tilde Engberg Härnösands OK W 2001 00:42:06
6 Kajsa Bogren Sundbybergs IK W 2001 00:42:11
7 Elin Edström Härnösands OK W 2001 00:42:49
8 Sara Marlene Nystrøm Olsen Stavanger OK W 2001 00:43:24
9 Eilidh Shearer ECKO F 2001 00:46:03
10 Kato Keuppens OMEGA W 2001 00:46:04
11 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:46:16
12 Hélène Champigny ACA W 2001 00:47:11
13 Aino Asklöf Lynx W 2001 00:47:14
14 Hanna Hakuli SK Uusi W 2001 00:47:24
15 Lisa Hallmén Ok Tisaren W 2001 00:47:39
16 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn Orientering W 2001 00:48:00
17 Maya Kastner Naturfreunde Wien W 2001 00:49:23
18 Matilda Lindh Sundbybergs IK W 2001 00:50:21
19 Meg Somers DEVON F 2001 00:50:23
20 Marit Heinemann SV Robotron Dresden W 2001 00:50:25
21 Maarit Myllymäki KortJV W 2001 00:50:59
22 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:51:08
23 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 00:51:18
24 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:51:41
25 Zoë Tyner Setanta W 2001 00:52:18
26 Ailsa Anderson GRAMP F 2001 00:52:28
27 Tove Persson Mölndal Outdoor IF W 1999 00:54:00
28 Megan Keith INVOC F 2002 00:54:20
29 Anna Banfi GOLD Savosa W 2001 00:56:36
30 Annick Meister OLG Dachsen W 2001 00:57:33
31 Joelle Meister OLG Dachsen W 1999 00:57:55
32 Lizzie Stansfield FVO F 2002 00:58:09
33 Sarah Pedley EPOC F 2001 01:00:02
34 Laura Harrison EPOC F 2001 01:00:57
35 Hanna Lundgren Linköpings OK W 2001 01:01:18
36 Kerry Wood ESOC F 2001 01:01:43
37 Jennifer Spencer MOR F 2001 01:02:05
38 Rita Tiefenböck Naturfreunde Wien W 2001 01:03:39
39 Gemma Gostick F 2000 01:03:44
40 Evie Conway AIRE F 2002 01:04:06
41 Antonia Kerscher OLG Regensburg W 2001 01:04:19
42 Tuva Falk Sundbybergs IK W 2001 01:05:29
43 Mairi Weir MOR F 2001 01:05:40
44 Alessia Tealdo PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:06:13
45 Anna Lithell OK Linné W 2001 01:07:06
46 Klara Johansson Västvärmlands OK W 2001 01:07:12
47 Saskia Jones DEE F 2001 01:07:43
48 Kajsa Homann OK Orinto W 2001 01:10:09
49 Andrea Hess Rand Orienteering Club W 2001 01:10:10
50 Milla Kärkkäinen SK Uusi W 2001 01:10:16
51 Baillet Léane Quimper Orientation W 2001 01:10:20
52 Zoe Reuss TV 1894 Coburg-Neuses W 1997 01:13:03
53 Rachel Potter BOK F 2001 01:15:48
54 Isabel Hill DEE F 2001 01:17:05
55 Alexandra Hare NATO F 2001 01:17:07
56 Claire McGarvey MAROC F 2001 01:18:14
57 Katerina Fantova Ekonom Praha W 2001 01:18:49
58 Laura Bayne HH F 2000 01:21:56
59 Hannah Andrews Unattached W 1999 01:25:18
60 Jessica Breeze WCOC F 2002 01:26:47
61 Mairi Eades INT F 2001 01:28:37
62 Rachel Collins LVO F 2001 01:28:41
63 Anna Campbell MOR F 1999 01:30:41 799
64 Livia Wright CLOK F 2001 01:32:25
65 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:32:39
66 Jocelyn Brett CHIG F 1999 01:36:25 751
67 Kate Arsac-England ALTAIR W 1999 01:36:54
68 Jordan Pim WATO W 2001 01:39:08
69 Anita Cozzi PPN Polisportiva Punto Nord W 1999 01:39:43
70 Annie Brown AIRE F 2002 01:41:21
71 Holly White LEI F 1999 01:42:28 701
- Addie Parr SWOC F 2002 00:59:50
- Johanna von Essen OK Linné W 1999 01:18:44
Showing results 1 - 73 of 73