Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C18 (length: 3.4km, climb: 120m, 9 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ruta Staneviciene Labirintas OK W 1960 00:50:14
2 Åke Borger Ankasrums OK M 1945 00:50:48
3 Birgit Aakerblom STORA TUNA OK W 1960 00:50:53
4 Ing-Marie Hjert Falkopings AIK OK W 1955 00:51:54
5 Frøy Grøndahl Lillomarka O-lag W 1960 00:52:03
6 Ann Svärm OK GISLE W 1960 00:53:34
7 Gunilla Axelson Sävedalens AIK W 1960 00:54:09
8 Carol McNeill LOC F 1944 00:55:32 1100
9 Per-Ivar Möllberg Arboga OK M 1945 00:57:03
10 Dudley Budden BOK M 1944 00:59:02 1074
11 Kerstin Blomgren Stora Tuna OK W 1960 00:59:07
12 Helena Saarimäki Angelniemen Ankkuri W 1960 00:59:17
13 Kjell Nilsson ok klemmingen M 1945 01:00:16
14 Ingrid Stroem Täby OK W 1955 01:00:32
15 Konrad Becker SWISS O TOURS M 1945 01:01:10
16 Vladimíra Potesilova VSK Mendelu Brno W 1960 01:01:39
17 Svein - Erik Heggenes Voss il M 1945 01:03:21
18 Inger Wennberg OK Renen W 1960 01:03:44
19 Eva Blomgren Hagaby GoIF W 1960 01:03:56
20 Hilary Bloor SYO F 1954 01:04:03 1039
21 Titti Rudh Avesta OK W 1960 01:06:35
22 Judy Unsworth CLOK F 1958 01:06:38 1020
23 Terhi Uotila OrPo W 1960 01:06:46
24 Eliane Chatagny Rose-Wislig W 1955 01:06:46
25 Eva Emanuelsson Helsingborgs SOK W 1960 01:09:16
26 Gill Browne LOC F 1955 01:09:19 1002
27 Ingemar Greis OK Måsen M 1945 01:09:43
28 Terje Voll Haslum M 1945 01:09:49
29 Lisbeth Dahl Helsingborgs SOK W 1960 01:10:36
30 Marion MacCormick BASOC F 1944 01:11:09 989
31 Pauline Smithard DEE F 1955 01:11:38 986
32 Jean Baldwin Goldseekers W 1945 01:11:43
33 Janice Nisbet ESOC F 1953 01:11:50 985
34 Turid Nystrøm Stavanger OK W 1945 01:12:19
35 Heidy Corrodi OLG Dachsen W 1960 01:13:31
36 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 01:13:35
37 Juulia Salmela Blue Team W 1945 01:13:44
38 Karin Wahlgren Sjövalla FK W 1960 01:13:55
39 Maud Göthe-Lundgren LINKÖPINGS OK W 1955 01:14:16
40 Carol Pearce DEVON F 1945 01:14:32 964
41 Edith Brand Swiss O Tours W 1945 01:14:55
42 David Brook NN M 1941 01:15:10 959
43 Sally Thomas BOK F 1945 01:15:22 958
44 Frances Watkins SROC F 1958 01:15:35 956
45 Foss Foster GRAMP F 1951 01:15:37 956
46 Ruth Schmid OL Trollelg W 1955 01:16:00
47 Gudrun Elvhage IF Thor W 1955 01:16:00
48 Trish Faulkner Peninsula and Plains Orienteers W 1945 01:16:35
49 Peter Howlett LOC M 1941 01:16:47 948
50 Peter Hills DEE M 1944 01:18:09 938
51 Jenny Hawkins Northern Tablelands W 1945 01:18:54
52 Suzanne Relton EBOR F 1957 01:19:20 929
53 Marianne Lykking OK73 Gladsaxe W 1945 01:19:41
54 Bridget Hooper SO F 1944 01:20:54 918
55 Kath Etherden SELOC F 1951 01:21:01 917
56 Aase Løvland Kolbotn og Skimt W 1960 01:21:03
57 Angelisa Spolaor Orienteering Galilei W 1955 01:21:04
58 Solweig Palm Avesta OK W 1955 01:21:08
59 Hans Andersson Västerbergslagens OL M 1945 01:21:12
60 Gerda Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 01:21:22
61 Marie Roberts MDOC F 1958 01:21:25 914
62 Ann Harris SMOC F 1954 01:21:29 914
63 Janet Clark ESOC F 1941 01:22:16 908
64 Alison Lovie GRAMP F 1960 01:22:18 908
65 Barbara Heathcote WCH F 1953 01:22:39 905
66 Kathy Whitehead DVO F 1958 01:23:05 902
67 Chris Murphy DEE F 1957 01:23:37 898
68 Lena Jakobsson Västerås SOK W 1955 01:23:39
69 Anne Bell LVO F 1952 01:24:00 895
70 Hilary Pickering WIM F 1954 01:24:02 895
71 Lynden Hartmann SYO F 1955 01:24:03 895
72 Alison Saunders HH F 1959 01:24:19 893
73 Susanne Eickhoff Sävedalens AIK W 1960 01:24:32
74 Frank Major NN M 1944 01:24:36 892
75 Judith Guillaume SYO F 1953 01:24:47 891
76 Eduard Baumann SWISS O TOURS M 1945 01:24:47
77 Kath Speak MDOC F 1959 01:25:10 888
78 Liz Mulder OLG Goldau W 1945 01:25:35
79 Trudy Crosby LOG F 1959 01:25:41 884
80 Mike Atherton LOC M 1942 01:25:43 884
81 John Bowman OD M 1942 01:26:07 881
82 Terry Ballard BASOC M 1945 01:26:48 876
83 Peter Watson EBOR M 1945 01:27:11 873
84 Sue Bicknell OD F 1944 01:27:33 870
85 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:27:38 870
86 Fiona Johnston RR F 1960 01:27:43 869
87 Bob Elmes DEE M 1945 01:28:28 863
88 Lisa Larsson Sjövalla FK W 1960 01:28:53
89 Marjory Craig MAROC F 1945 01:29:02 859
90 Miriam Noren IK UVEN W 1955 01:29:04
91 Ruth Keller ULU'S REISEWELT W 1955 01:30:32
92 Karl-Axel Johansson IK Uven M 1945 01:30:32
93 Elisabeth Ericsson Nyköpings OK W 1955 01:31:16
94 Christine Collins WCH F 1960 01:32:03 837
95 Marietta Nussbaum OL SUHR W 1955 01:32:19
96 Petra Speh-Rotaug OSC Kassel W 1960 01:33:22
97 Penelope Smirthwaite MOR F 1960 01:34:33 819
98 Noreen Ives WAOC F 1953 01:34:45 817
99 Irene Crawshaw MDOC F 1944 01:36:49 802
100 Yvonne Galborgen Eds SK W 1955 01:37:02
101 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 01:37:19 798
102 Foxie Loxie WSX F 1959 01:38:10 793
103 Daniela Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 01:39:06
104 Ruth Wüest SWISS O TOURS W 1955 01:39:10
105 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:39:24 784
106 Elizabeth Hatley Bayside Kangaroos W 1955 01:40:05
107 Susanne Frutig ULU'S REISEWELT W 1955 01:40:07
108 Sue Bone FVO F 1943 01:40:19 778
109 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:40:49 774
110 Liset Hendrickx Omega W 1955 01:41:34
111 Gro Birkeland Søvik Gneist W 1960 01:42:11
112 Heather Forrest BOK F 1952 01:42:17 763
113 Teri McComb OHOC W 1960 01:42:34
114 Helen Mattsson Jarla W 1960 01:42:55
115 Liz Orr CLYDE F 1960 01:43:03 758
116 Sally Collins BKO F 1951 01:43:05 758
117 Kornelia Mock TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1955 01:43:19
118 Lorna Young TINTO F 1959 01:43:22 756
119 Anita Kingdon SAX F 1954 01:43:48 752
120 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:44:26 748
121 Fred Ross EPOC M 1945 01:44:52 744
122 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:46:02 736
123 Stan Holroyd INVOC M 1945 01:46:18 734
124 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:46:50 730
125 Egil Ronaess Porsgrunn OL M 1945 01:47:02
126 Helen Rafferty NATO F 1943 01:47:26 726
127 Jennifer Binns LOST W 1955 01:47:37
128 Jenny Collyer SOS F 1945 01:47:45 724
129 Trina Cleary LOK F 1944 01:48:25 719
130 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:48:51 717
131 Ann Ingwersen Parawanga Orienteers (POA) W 1945 01:50:16
132 Brenda Hynes Great Eastern Navigators W 1955 01:51:18
133 Isabelle Glasset GO 78 W 1960 01:52:06
134 Margaretha Hallmén Attunda OK W 1955 01:52:08
135 Clare Bense BOF F 1958 01:52:31 692
136 Julie Collins DFOK F 1960 01:52:45 690
137 Carol Farrington HOC F 1957 01:53:07 688
138 Ruth Rhodes SO F 1942 01:53:12 687
139 Ruth Ellis DVO F 1951 01:54:25 679
140 Jean Rostron POTOC F 1942 01:55:11 673
141 Vikki Crawford WIM F 1941 01:55:13 672
142 David Nixon SOC M 1944 01:55:23 671
143 Karin Lönn Vandrarringen W 1955 01:55:43
144 Barbara Ford HOC F 1955 01:56:09 666
145 Pat Hart SARUM F 1943 01:58:18 650
146 Susanne Steinhauser-Kirsch OC München W 1960 01:58:53
147 Sue Gallagher SO F 1953 01:59:18 643
148 Pat Conway LEI F 1954 02:00:18 636
149 Marja Laine Tampereen Pyrintö W 1955 02:00:42
150 Pauline Olds KERNO F 1954 02:01:51 623
151 Judith Barclay FUNDI-O W 1960 02:02:34
152 Annabel Pring KERNO F 1956 02:03:08 614
153 Peter Gysin SWISS O TOURS M 1945 02:04:14
154 Geraldine Russell SOS F 1944 02:04:17 606
155 Pauline Wilson SYO F 1952 02:05:01 601
156 Susan Wilkes BKO F 1954 02:05:47 596
157 Richard Thornton SARUM M 1943 02:08:14 578
158 Sandy Cowan KERNO M 1941 02:11:32 554
159 Anne Kimberley DVO F 1960 02:12:39 547
160 Angela Whitworth BL F 1942 02:15:50 525
161 Ingeborg Einum Tydal IL W 1960 02:16:08
162 Anita Heikkinen Essu W 1955 02:21:09
163 Isoldt Harris HALO F 1959 02:25:08 457
164 Alistair Auckland TVOC M 1941 02:37:09 374
165 Veronika Keller Rupp ULU'S REISEWELT W 1955 02:44:24
- Lotti Spalinger OLG Saeuliamt W 1960 00:59:50
- Stig-Olof Ståhl Avesta OK M 1945 01:07:45
- Richard Collins SROC M 1944 01:12:46
- Wendy Taylor CLOK F 1956 01:20:21
- Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen M 1945 01:23:20
- Carla Skinner OD F 1944 01:23:52
- Jane Collins SROC F 1957 01:24:13
- Torid Kvaal FREIDIG Norway W 1945 01:30:01
- Caroline Tullie RR F 1960 01:30:24
- Teri Chereskin SDOC W 1955 01:31:36
- Sue Hooper HH F 1954 01:31:47
- John Butler HALO M 1943 01:38:49
- Monica Perissinotto Orienteering Galilei W 1960 01:47:44
- Christine Vince KERNO F 1953 01:49:00
- Moira Laws TAY F 1942 01:49:03
- Clare Crocker DEE F 1959 01:53:29
- Anne Hoy ESOC F 1958 01:55:15
- Dilys Skinner OD F 1944 02:07:12
Showing results 1 - 183 of 183