Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.55km, climb: 125m, 9 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Hans Kack Dalaportens OL M 1950 00:47:49
2 Per Johan Haugland PWT Travel M 1940 00:51:45
3 Lennart Wessberg Avesta OK M 1950 00:52:50
4 Gunnar Osterbo FREIDIG Norway M 1940 00:53:01
5 Anders Johansson Växjö OK M 1950 00:55:38
6 Simo Mannervesi Paimion Rasti M 1950 00:56:00
7 Chieko Miyamoto Keiyo OL club W 1965 00:56:17
8 Turid Arnesen Byåsen IL W 1965 00:56:29
9 Carina Johansson Tumba Mälarhöjden OK W 1965 00:56:55
10 Kjell Svihus Ganddal IL M 1950 00:58:24
11 Christine Jenzer OLG Huttwil W 1965 00:59:41
12 Annlouise Almqvist IFK Mora OK W 1965 00:59:45
13 Philippa Weir MOR F 1963 01:00:02 1090
14 Vicky Thornton FVO F 1961 01:00:11 1089
15 Asa Lindh Sundbybergs IK W 1965 01:00:15
16 Yotaro Ogasawara Tokyo Orienteering Club M 1940 01:00:32
17 David Greig Wullundigong Orienteers of the West M 1950 01:00:37
18 Tony Federer UNO M 1940 01:00:52
19 Bendy Wallin Trosabygdens OK M 1950 01:01:05
20 Roy Owesson Helsingborgs SOK M 1950 01:01:56
21 Mike Hampton OD M 1946 01:02:29 1075
22 Katarina Henmyr OK Vilse 87 W 1965 01:03:08
23 Doug Wood FVO M 1946 01:03:37 1070
24 Gunnar Carlén OK Måsen M 1950 01:03:42
25 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK W 1965 01:04:02
26 Cecilia Toftered IF RIGOR W 1965 01:04:02
27 Wendy Billing SYO F 1962 01:04:08 1066
28 Lise Roll Fana IL W 1965 01:04:36
29 Terry Unsworth CLOK M 1947 01:05:16 1061
30 Toni Brauchle ULU'S REISEWELT M 1950 01:05:38
31 Mai Helen Linga IL Gular W 1965 01:06:33
32 Mary O'Connell 3ROC W 1965 01:06:42
33 Lena Swartz OK Orion W 1965 01:06:49
34 Eva Eklund Växjö OK W 1965 01:07:31
35 Caroline Johansson Gustavsbergs OK W 1965 01:07:36
36 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad M 1935 01:07:42
37 Göran Eklund TROSABYGDENS OK M 1950 01:07:58
38 Katarina Hoffsten OK Kåre W 1965 01:08:10
39 John Robinson WCH M 1950 01:08:24 1042
40 Åsa Persson Laxå OK W 1965 01:08:50
41 Dougie Condy AYROC M 1950 01:09:16 1037
42 Lars Westin Valletuna-Össeby OL M 1950 01:09:17
43 Lennart Lundgren Avesta OK M 1950 01:09:43
44 Masako Kobayashi ES Kanto Club W 1965 01:09:43
45 Karen Quickfall SROC F 1963 01:09:56 1033
46 Michael Isherwood LOC M 1946 01:10:10 1031
47 Caz Dudley MAROC F 1962 01:11:22 1024
48 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1950 01:11:28
49 Östen Eriksson Avesta OK M 1950 01:11:40
50 Peter Archer CLOK M 1946 01:12:07 1020
51 Cecilia Westström Sundbybergs IK W 1965 01:12:36
52 Andy MacGregor BADO M 1940 01:12:43 1016
53 Daria Lepori SWISS O TOURS W 1965 01:13:08
54 David Rose PFO M 1950 01:14:14 1007
55 Inge Sundström Nyköpings OK M 1950 01:15:22
56 John Pullin LOC M 1949 01:15:48 999
57 Jackie Butcher SYO F 1965 01:16:05 997
58 Alexandra Bravena VSK Mendelu Brno W 1965 01:16:08
59 Joyce Woffindin WCOC F 1962 01:16:21 996
60 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 01:16:33 994
61 Jim O'Donovan CorkO M 1950 01:16:37
62 Trevor Roberts MDOC M 1947 01:16:40 994
63 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:17:11 991
64 Arthur Boyt DEVON M 1939 01:17:20 990
65 Margaret McMillan MAROC F 1964 01:18:19 985
66 Alena Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1965 01:18:27
67 Lars Håkansson IFK Hedemora OK M 1950 01:19:08
68 Trevor Simpson OD M 1939 01:19:10 979
69 Richard Clark EBOR M 1946 01:19:11 979
70 Dick Carmichael TINTO M 1948 01:19:30 977
71 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK M 1950 01:20:08
72 Ian Robson EBOR M 1950 01:20:29 971
73 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:20:38 970
74 John Bettinson LOC M 1940 01:20:42 970
75 Rudolf Schmid OL Trollelg M 1950 01:20:48
76 John Robinson Counties-Manukau M 1940 01:21:12
77 Walter Wright NATO M 1938 01:21:19 966
78 Guido J. Studer OLV LUZERN M 1940 01:21:21
79 Robert Teed NGOC M 1939 01:21:22 966
80 Tony Simpkins LOST M 1950 01:21:27
81 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1950 01:22:20
82 Bo Löwegren VästeråsSOK M 1940 01:22:24
83 Chris Lates BL M 1940 01:22:28 959
84 Petra Janischowsky OLG Regensburg W 1965 01:23:16
85 Anders Hedin Motala AIF OL M 1950 01:23:17
86 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1950 01:23:19
87 Roseanne Field HALO F 1964 01:23:45 951
88 Basil Baldwin Goldseekers M 1940 01:23:48
89 Alan Mullock DEE M 1946 01:23:57 950
90 Karen Farley LOC F 1961 01:24:04 949
91 Patrizia Bianchi GOLD Savosa W 1965 01:24:13
92 Shona Spencer MOR F 1964 01:24:30 947
93 Kristin Skadsem Ganddal IL W 1965 01:24:37
94 Laurence Gossage BOK M 1950 01:24:40 946
95 Kjell Frodin Köping-Kolsva OK M 1950 01:25:01
96 Derek Turner WRE M 1939 01:25:21 942
97 Karen Jones SLOW F 1961 01:25:41 940
98 Hansjoerg Gasser OL Zimmerberg M 1950 01:26:43
99 Mauri Junnola Jämsän Retki-Veikot M 1950 01:27:02
100 Helen Pedley EPOC F 1962 01:27:23 930
101 Sarah Jenkins SBOC F 1963 01:27:39 928
102 Jorma Laine Tampereen Pyrintö M 1950 01:27:40
103 Brigita Tamuza MONA W 1965 01:27:51
104 Dave Skidmore DVO M 1946 01:27:55 926
105 Bill Stevenson ESOC M 1949 01:28:03 926
106 Roger Hargreaves KERNO M 1947 01:28:06 925
107 Rolf Heinemann SV Robotron Dresden M 1940 01:28:07
108 Terje Malm Hamar Orienteringsklubb M 1950 01:29:13
109 Carole Chapman MOR F 1962 01:29:20 918
110 Benedicte Monstad Flesland GNEIST W 1965 01:29:29
111 Philip Gager SROC M 1946 01:30:29 911
112 Ray Barlow Southland Orienteering Club M 1950 01:30:36
113 Ingalill Grund Herrestads AIF W 1965 01:30:58
114 Regula Schorta Buchsee OL W 1965 01:31:57
115 Adele Appleby QO F 1963 01:32:06 901
116 Christina Granath Ok Södertörn W 1965 01:33:51
117 Heidi Gross OL ZIMMERBERG W 1965 01:34:15
118 Sally Arsac England ALTAIR W 1965 01:34:39
119 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:34:54 886
120 David Skinner SOS M 1949 01:35:04 885
121 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:35:07 884
122 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:35:29 882
123 Ewart Scott ESOC M 1950 01:35:50 880
124 Maria Zöbl NF Linz W 1965 01:36:01
125 Ilona Hrabánková SK Praga W 1965 01:37:00
126 Claes Andersson Snättringe SK M 1950 01:37:14
127 Nicky Masson MV F 1964 01:37:26 871
128 Barbara Egger-Zulauf OLV Hindelbank W 1965 01:38:08
129 Dick Whitworth BL M 1939 01:38:10 866
130 Tony Noott BOK M 1937 01:38:37 863
131 Alison Collins LVO F 1964 01:38:50 861
132 Morten Lassen Faaborg OK M 1950 01:39:58
133 John Shaw SMOC M 1949 01:40:02 854
134 Jenny Homann OK Orinto W 1965 01:40:02
135 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:40:07 854
136 Christine Steck OLK Fricktal W 1965 01:41:02
137 Peter Leake LEI M 1939 01:41:50 844
138 Karl Goran Carlsson Hylte OK M 1950 01:42:39
139 Dan Erik Linden OK Tyr M 1950 01:43:41
140 Guntram Knauer OLG Thun M 1950 01:43:57
141 Denis Telle CONVERGENCE M 1950 01:44:42
142 Ritva Forsell Ok Raseborg W 1965 01:44:56
143 Silvia Pietsch NF Vienna W 1965 01:45:05
144 Andrea Lines ECKO F 1964 01:45:36 821
145 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:46:15 817
146 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:48:32 803
147 Ellen Korsbæk St. Binderup OK W 1965 01:48:33
148 Don Taylor MDOC M 1948 01:49:46 796
149 Naceur Najla CO Lausanne-Jorat W 1965 01:50:18
150 Anthony Roberts Corko M 1950 01:50:36
151 Siren Hopland GNEIST W 1965 01:51:23
152 Jenny Gostick HH F 1965 01:51:27 787
153 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen W 1965 01:51:37
154 Martin Gibbons WRE M 1949 01:52:05 783
155 Marianne Nyman Unattached W 1965 01:52:13
156 Henrik Kristensen OK 73, Gladsaxe M 1950 01:53:18
157 Duvoisin Elisabeth CO Lausanne-Jorat W 1960 01:53:30
158 Clare Hanna LOG F 1965 01:53:42 773
159 Mona Cheung POC W 1965 01:53:45
160 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:55:13 764
161 Caroline Hornby MOR F 1964 01:56:40 756
162 Rob Wilkison DVOA M 1950 01:56:42
163 Myrta Vock OLG Säuliamt W 1965 01:58:50
164 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:59:46 737
165 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 02:02:34 721
166 Jean Baudoin 0615AZ M 1950 02:05:18
167 Brian Dinsley SAX M 1936 02:06:44 698
168 Amanda Roberts LOG F 1962 02:07:10 695
169 Yvonne Feasey COBOC F 1964 02:08:53 686
170 Jim Clark ESOC M 1936 02:08:59 685
171 Lisa Tantholdt OK Øst Birkerød W 1965 02:11:23
172 Arthur Vince KERNO M 1940 02:12:44 663
173 Sharon Warland SOS F 1965 02:13:38 657
174 Catherine King AJAX W 1965 02:14:49
175 Edward Niemann DVOA M 1950 02:16:06
176 Heather Walton SLOW F 1962 02:16:10 642
177 Helen Anderson GRAMP F 1963 02:16:14 642
178 John Woodall NOC M 1938 02:16:24 641
179 Catherine Todd INVOC F 1965 02:17:31 634
180 Melanie Elkington OD F 1961 02:19:57 619
181 Nobue Itasaki Unattached W 1965 02:23:34
182 Kathryn Willis PFO F 1961 02:24:45 591
183 Jukka Aaltonen IF Brahe M 1950 02:27:11
184 Patrick Pay WRE M 1938 02:29:21 564
185 Alex Coddington NOR W 1965 02:32:40
186 Karine Lesca Convergence W 1965 02:36:16
187 Richard Courchee AIRE M 1939 02:37:24 518
188 Susanne Andersen BOK F 1962 02:38:34 511
189 Jocelyne Telle Debien CONVERGENCE W 1955 02:53:44
190 Rhona Mackenzie INVOC F 1962 02:56:30 406
191 Peter Elderfield Orienteering Western Australia M 1950 03:21:41
- Andrew Bell BL M 1950 00:53:00
- Garry Langston WCH M 1940 01:12:48
- Claes Goran Green MalmöOK M 1950 01:13:08
- Wenche Gjesdal Varegg W 1965 01:15:54
- Richard Payne EPOC M 1950 01:18:12
- Kaija Hulkkonen Paimion Rasti W 1965 01:18:22
- Alain Wilkes BKO M 1948 01:25:22
- Anna Brandhorst Jarla 01:30:20
- Richard Brightman WIM M 1940 01:30:34
- Roger Cole LEI M 1938 01:32:59
- Jim Moffat KFO M 1950 01:36:47
- Stuart Swalwell DVO M 1950 01:39:43
- Peter Knott SROC M 1936 01:40:42
- Anders Bjorkaas Askvoll/Holmedal M 1950 01:41:25
- Douglas Edwards MDOC M 1947 01:45:50
- Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:48:09
- Kjell Ryberg IFK Göteborg M 1950 01:56:07
- Inger Simonsen SILKEBORG OK W 1965 01:57:04
- Katarina Sundelin OK Orion W 1965 02:06:58
- Stewart Durham AYROC M 1949 02:07:04
- Duncan Shiell RR M 1948 02:14:55
- Caroline Barcham SELOC F 1963 02:17:43
- Elspeth Hooton CLOK F 1961 02:29:21
- Linda Vincent Newcastle Orienteers W 1965 02:34:45
- Pam Hemingway WAOC F 1962 02:55:35
- Tony Berwick DVO M 1937 03:00:50
- Dennis Sparling Garingal NSW M 1950 04:04:32
Showing results 1 - 218 of 218