Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 2.375km, climb: 85m, 9 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Patton FVO M 2004 00:13:26
2 Ruaridh Flint FVO M 2003 00:13:44
3 Flavian Koster Fanclub Hubmann M 2003 00:14:07
4 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF M 2003 00:14:27
5 Axel Bratt OK Orion M 2005 00:15:06
6 Wirz Annika SWISS O TOURS W 2005 00:15:08
7 Hugo Coduri CSMR M 2003 00:15:10
8 Nils Engberg Härnösands OK M 2005 00:15:26
9 Nick Lyrenmann Swiss O Tours M 2003 00:15:47
10 Tommy Heap SO M 2005 00:15:53
11 Sam Griffin Ganddal IL M 2003 00:16:01
12 Guy Owen BOK M 2005 00:16:22
13 Scott Perry MOR M 2004 00:16:50
14 Oliver Håkansson OK Orion M 2005 00:16:51
15 Luke Collins LVO M 2003 00:17:21
16 Jonathan Ambler BOK M 2005 00:17:26
17 Jana Jakob Bucheggberger OL W 2005 00:17:31
18 Aidan O'Donnell SLOW M 2005 00:17:38
19 Adam Methven BKO M 2005 00:17:43
20 Nils Swartz OK Orion M 2005 00:17:52
21 Libby Barber LEI F 2004 00:18:01
22 Olivier Champigny ACA M 2005 00:18:04
23 Otso Hyvonen Kuopion Suunnistajat M 2005 00:18:05
24 Jonas Knaup Braunschweiger MTV M 2005 00:18:21
25 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:18:24
26 Louisa Kollenbach SC Helsa W 2005 00:18:39
27 Harrington Leake LEI M 2005 00:18:41
28 Issy Sunley WCOC F 2005 00:18:58
29 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:18:59
30 Thomas Ross INT M 2005 00:19:04
31 Maebh Logue F 2004 00:19:05
32 Ben Partridge SOS M 2005 00:19:09
33 Sarah Darley GO F 2005 00:19:41
34 Maja Falk Sundbybergs IK W 2005 00:19:55
35 Casper Norman Leksands OK M 2003 00:20:04
36 Per Heinemann SV ROBOTRON M 2003 00:20:16
37 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:20:23
38 Paula Silier Järfälla OK W 2005 00:20:40
39 Hanny Edström Härnösands OK W 2003 00:20:46
40 Elizabeth Ambler BOK F 2003 00:20:54
41 Samuel Bartlett INT M 2005 00:20:56
42 Emmi Virtala Pargas IF W 2005 00:21:16
43 Chloé Longere CO AMBERIEU W 2003 00:21:17
44 Sina Fuhrer OLG Stäfa W 2003 00:21:27
45 Marlene Fritz OL Team Filder W 2005 00:21:30
46 Julia Fritz OL-Team Filder W 2005 00:21:53
47 Jamie Maclean Bay Area OC M 2003 00:22:01
48 Benjamin Clarke SUFFOC M 2005 00:22:36
49 Moss Pelvin Dunedin Orienteering M 2003 00:22:39
50 Ben Gostick HH M 2005 00:22:53
51 Klara Strand OK Linne W 2003 00:23:04
52 Emily Adenstedt Orienteering Klosterneuburg W 2005 00:23:09
53 Angus Rutter INVOC M 2004 00:23:18
54 Eoghan Whelan WATO M 2003 00:23:33
55 Pauline Lassalle CO AMBERIEU W 2003 00:23:38
56 Nils Niklasson Kolbotn & Skimt O-lag M 2005 00:23:39
57 Emil von Gaza OLV Uslar M 2003 00:24:17
58 Susanna Macdonald BASOC F 2003 00:24:46
59 Rachel Salway MAROC F 2004 00:24:58
60 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:25:28
61 Ben Cairns LVO M 2005 00:26:23
62 Mit Van Bruggen Trol Belgium W 2003 00:26:25
63 Morven Duncan KFO F 2004 00:26:42
64 Lydia Provan MOR F 2003 00:27:05
65 Malin Luethi OLG Biberist SO W 2003 00:28:39
66 Ivan Smith LOC M 2006 00:28:52
67 Daisy NcNamara AYROC W 2005 00:29:15
68 Hannah Mather LOG F 2006 00:29:22
69 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:30:01
70 Laura Barrett SN F 2005 00:30:27
71 Morven Farquharson GRAMP F 2005 00:31:50
72 Adrian Cernin OLG Sauliamt M 2003 00:31:58
73 Ole Magnus Baath TSV Jetzendorf M 2005 00:32:44
74 Aleksi Heikkinen Espoon Suunta M 2003 00:33:41
75 Evie Craig MAROC F 2003 00:33:41
76 Vilma Hyvonen Kuopion Suunnistajat W 2005 00:36:18
77 Kirsty Farquharson GRAMP F 2005 00:37:18
78 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:39:02
79 Klara Söderlund Avesta OK W 2003 00:40:48
80 Bruce Provan MOR M 2006 00:41:00
81 Jamie Lawlor ESOC M 2003 00:41:59
82 Ailith Smith LOC F 2005 00:42:38
83 Duncan Barker FVO M 2003 00:44:44
Showing results 1 - 83 of 83