Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C23 (length: 4.45km, climb: 180m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sten Svanberg OK Södertörn M 1960 00:48:45
2 Nick Hale MAROC M 1958 00:53:01 1200
3 Andy Creber NGOC M 1958 00:53:27 1198
4 Johan Berglund Sävedalens AIK M 1960 00:56:06
5 Callum Scott BASOC M 1956 00:56:07 1186
6 Antti Uotila OrPo M 1960 00:56:41
7 Håkan Forsman Ronneby OK M 1960 00:58:20
8 Torgeir Strand Fana IL M 1960 00:58:37
9 Hansjörg Rutz OLG Pfäffikon M 1960 00:59:22
10 Lars Persson Hagaby GoIF M 1960 01:00:09
11 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK M 1960 01:00:13
12 Ruth Lynam CNOC W 1955 01:00:36
13 Mikael Sundqvist Tullinge SK M 1960 01:01:08
14 Otte Omdal Ganddal IL M 1960 01:02:07
15 Blair Young TINTO M 1957 01:03:23 1156
16 Erja Raiko Blue Team W 1955 01:03:38
17 Ruedi Boesch OLG Biberist SO M 1960 01:04:15
18 Masazumi Tada Unattached M 1960 01:04:22
19 Alison Simmons BOK F 1955 01:05:09 1148
20 Charles Spence LOK M 1958 01:05:19 1147
21 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt M 1960 01:05:20
22 Martyn Roome SROC M 1952 01:05:49 1145
23 Gill Berrow ECKO F 1955 01:06:01 1144
24 Richard Oxlade ESOC M 1958 01:07:13 1139
25 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs OK M 1960 01:08:14
26 Uwe Krausbauer CTG Koblenz M 1960 01:08:30
27 Tore Tjernlund OK Vilse 87 M 1960 01:08:30
28 Roger Thomas WCOC M 1960 01:08:56 1131
29 Maria Nordwall OK Kolmården W 1955 01:08:59
30 Martin Gross OL ZIMMERBERG M 1960 01:09:20
31 John McCullough 3ROC M 1955 01:09:59
32 Ulf Skoglund Kils OK M 1960 01:10:42
33 Robert King AIRE M 1959 01:12:02 1119
34 Janet Rosen HH F 1955 01:12:13 1118
35 Stella Lewsley BL F 1954 01:12:34 1116
36 Johan Mattsson Lillomarka O-lag M 1960 01:13:06
37 Richard Lund TUKS-O M 1960 01:13:27
38 Susanne Berglund Sävedalens AIK W 1955 01:13:33
39 Anne Heikoop NMOLT M 1960 01:13:40
40 Monika Bonafini SLOW F 1953 01:14:29 1108
41 Richard Cummings WCOC M 1959 01:15:13 1104
42 Ingmar Olsson OK Vilse 87 M 1960 01:15:23
43 Mike Rodgers MOR M 1960 01:16:11 1100
44 Sheila Sprot SYO F 1951 01:17:11 1095
45 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:17:56 1091
46 Duncan Minty LOK M 1960 01:18:33 1089
47 Sue Key MFR W 1955 01:18:51
48 John Olav Alvsvåg FANA M 1960 01:18:52
49 Charlie Bleau GAOC M 1960 01:18:54
50 John Campbell DVOA M 1960 01:19:42
51 David Saunders HH M 1959 01:20:35 1080
52 John Fallows NGOC M 1958 01:20:59 1078
53 Robin Uppill Onkaparinga Hills Orienteering Club W 1955 01:21:01
54 Paul Corrodi OLG Dachsen M 1960 01:21:36
55 Mark Elder CLYDE M 1957 01:23:25 1068
56 Keith Dawson INT M 1960 01:23:37
57 Pauline McAdam RR F 1955 01:23:38 1067
58 Peter Wilson BKO M 1959 01:24:09 1065
59 Margrith Hofer OLG BREITSEE W 1955 01:25:04
60 Anders Rensgard OK Renen M 1960 01:25:06
61 Karen Clark EBOR F 1955 01:25:23 1060
62 Jill Smith EBOR F 1954 01:25:47 1059
63 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1960 01:25:49
64 Alan Gould NOC M 1956 01:25:57 1058
65 Rita Wyder OLG THUN W 1955 01:26:33
66 Brigit Oswald OLK Piz Hasi W 1955 01:26:36
67 Ronan Cleary LOK M 1960 01:27:30 1051
68 Chris Addiers Omega M 1960 01:27:47
69 Ruth Lockley COBOC F 1952 01:28:13 1048
70 Gillian Ingham Wellington Orienteering Club W 1955 01:28:15
71 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:28:22 1047
72 Kari Pajunen Navi M 1960 01:28:52
73 Michael Beadel KERNO M 1959 01:29:29 1042
74 Hans-Joachim Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:29:30
75 Tuire Niemi Tampereen Pyrintö W 1955 01:30:03
76 David Hanstock BOK M 1956 01:30:08 1039
77 Brigitte Kölla OLG Zurich W 1955 01:31:25
78 Lester Hartmann SYO M 1960 01:31:30 1033
79 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 01:31:37 1033
80 Sarah Brown SLOW F 1952 01:31:55 1031
81 Mary Williams ESOC F 1951 01:32:12 1030
82 Kate Bryant MDOC F 1953 01:32:21 1030
83 Raili Liimatainen Blue Team W 1955 01:32:50
84 Kevin King NOC M 1957 01:32:59 1027
85 Zoya Gornaya Almaty W 1955 01:33:53
86 Inger A Tiltnes IL Tyrving W 1955 01:34:03
87 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:34:09 1022
88 Jens Bentsen OKOST M 1960 01:34:18
89 Richard Hughes DEE M 1955 01:34:23 1021
90 Jim Wood ERYRI M 1960 01:34:50 1019
91 Lynne Walker BASOC F 1953 01:35:21 1016
92 Christine Kiddier BL F 1952 01:35:53 1014
93 Ann Savage LVO F 1955 01:35:57 1014
94 Tony Cockbain HOC M 1956 01:37:11 1008
95 Arnulf Wolfram Naturfreunde Wien M 1960 01:37:13
96 Ørjan Eirik Valestrand Fana M 1960 01:37:42
97 Margaret Willdig OD F 1953 01:38:05 1005
98 Uwe Bürger TSC Eintracht Dortmund 48/95 M 1960 01:38:05
99 Angela Pearson EOOC W 1955 01:38:17
100 Peter Harris HALO M 1958 01:38:20 1004
101 Gunnel Månsson OK Vilse 87 W 1955 01:38:41
102 Britt Larsson Länna IF W 1955 01:41:19
103 Dave Brown EBOR M 1957 01:41:52 988
104 Rob Bailey CLOK M 1959 01:42:06 987
105 David Dann MDOC M 1956 01:43:42 980
106 Alina Kazantseva Ekran W 1955 01:44:21
107 Valentin Brunner bussola ok M 1960 01:45:30
108 Helena Jahnova WIT W 1955 01:45:53
109 David Knight Bayside Kangaroos M 1960 01:45:55
110 Michel Arsac-England ALTAIR M 1960 01:46:26
111 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:46:41 967
112 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:47:52 962
113 Simon Crocker DEE M 1959 01:48:22 960
114 Robyn Pallas Central Coast Orienteers Australia W 1955 01:48:22
115 Marion Owen FWOC W 1955 01:49:21
116 Stephen Peacock SN M 1951 01:49:28 955
117 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers W 1955 01:49:38
118 Joachim Menn OLG Siegerland M 1960 01:49:57
119 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:50:23 951
120 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:50:54 948
121 Susan Stevens AIRE F 1953 01:51:05 948
122 Jane Archer SN F 1954 01:51:55 944
123 Joyce Brunton INVOC F 1953 01:53:00 939
124 Lars Larsson Sjövalla FK M 1960 01:53:43
125 Gerard Thomson STAG M 1956 01:53:46 936
126 Lyn West SOS F 1954 01:54:19 933
127 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:56:08 925
128 Judith Evans HOC F 1955 01:56:58 922
129 Allan Downie TAY M 1958 01:57:02 921
130 Nicola Gardner FVO F 1955 01:58:19 916
131 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:58:43 914
132 Judy Johnson SYO F 1951 01:58:46 914
133 Trina Rogerson ELO F 1951 01:59:49 909
134 Annette Ragvald Vingåkers OK W 1955 02:01:05
135 Alan West LEI M 1958 02:01:36 901
136 Anne Wilson LOC F 1952 02:02:08 899
137 Colin Welch BOK M 1958 02:02:35 897
138 Gary Newell SN M 1953 02:03:23 893
139 Jane Breed HH F 1952 02:04:18 890
140 Jenny Bray SN F 1955 02:04:28 889
141 Jean Payne DEE F 1953 02:04:29 889
142 Alexander Campbell MAROC M 1960 02:05:59 883
143 Alan Bothwell TAY M 1959 02:06:02 882
144 Helen Powell BOK F 1954 02:09:36 867
145 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteering Club M 1955 02:10:12
146 Barbara Foley-Fisher MNAV W 1955 02:10:55
147 Alistair Harding SDOC M 1960 02:17:10
148 Jennifer Hamilton Coureur de Bois W 1955 02:22:10
149 Monica Kronberg IF Femman W 1955 02:24:10
150 Sandy Fillebrown DVOA W 1955 02:27:56
151 Catherine Dawson Gafanhori Portugal W 1955 02:30:45
152 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 02:35:18
153 Rosie Law LOC F 1952 02:36:17 748
154 Susan Hawkes-Teeter Unattached W 1955 02:40:44
155 Eeva-Kaarina Aaltonen IF Brahe W 1955 02:53:47
156 Hilary Eastley BL F 1955 02:55:17 667
- Bruce Bryant OD M 1957 00:32:39
- Åge Hovden Stord Orientering M 1955 00:55:13
- Liz Davies AIRE F 1953 01:06:17
- Anneli Ojapalo Rajamaen Rykmentti W 1955 01:07:13
- Christina Hjertson OK Linné W 1955 01:15:33
- Pekka Parkkinen SK Pohjantähti M 1960 01:17:43
- Janet Tryson EMPO W 1955 01:22:07
- Ian Turner WCH M 1960 01:23:43
- Simonne Silvi KOL W 1955 01:34:14
- Egle Krasuckiene Labirintas OK W 1955 01:34:50
- Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad W 1955 01:37:56
- Mark Lyne SOS M 1958 01:38:49
- Philip Kirk OD M 1956 01:42:45
- David Lane SN M 1952 01:43:32
- Viv Macdonald DVO F 1952 01:55:14
- Caroline Dallimore SWOC F 1955 01:55:44
- Francoise Papillon AS QUETIGNY W 1955 01:57:21
- Denise Mullins SARUM F 1951 02:04:11
- Nada Zavadilova OK Sparta Praha W 1955 02:05:04
- Sue Edlington HOC F 1953 02:15:29
Showing results 1 - 176 of 176