Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day5, 07/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C24 (length: 4.825km, climb: 160m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna M 1945 00:55:58
2 Ross Brighouse Counties Manukau M 1945 00:59:06
3 Helga Haverstad W 1960 01:01:27
4 Kane Andersson IFK Mora OK W 1960 01:02:26
5 Jackie Hallett BOK F 1957 01:06:30 1184
6 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll W 1960 01:08:36
7 Dorthe Hansen Silkeborg OK W 1960 01:08:41
8 Jane Morgan SOC F 1960 01:09:03 1172
9 Kurt Aberg OK Tisaren M 1945 01:09:05
10 Hansruedi Brand Swiss O Tours M 1945 01:09:29
11 Jane Anthony SROC F 1956 01:10:47 1163
12 Glynn Smith LEI M 1945 01:11:18 1161
13 Anita Karlsson OK Södertörn W 1960 01:11:22
14 Neil McLean GRAMP M 1943 01:12:07 1158
15 Kjell Gorm Røkke Tyrving M 1945 01:13:33
16 Outi Borgenstrom Ikaalisten Nouseva-Voima W 1960 01:14:01
17 Gunhild Hennum Lierbygda O-Lag W 1960 01:14:23
18 Regina Neukom OL Zimmerberg W 1960 01:14:54
19 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 W 1960 01:14:55
20 Jane Halliday MOR F 1960 01:15:14 1142
21 Alice Bedwell BOK F 1960 01:15:54 1139
22 Roland Offrell Frosta OK M 1945 01:16:43
23 Barbara Luescher OLC KAPREOLO W 1960 01:17:02
24 Ann Cranke CLOK F 1956 01:17:57 1129
25 Marit Nipen GNEIST W 1960 01:18:36
26 Rudolf Kellenberger OLG ST.GALLEN/APP. M 1945 01:18:56
27 Flemming Nørgaard OK PAN, Århus M 1945 01:19:08
28 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 01:19:11 1123
29 Paula Malinen Kajaanin Suunnistajat W 1960 01:19:25
30 Berit Danielsen IL Tyrving W 1960 01:19:39
31 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK W 1960 01:19:46
32 Knut Skiple Voss il M 1945 01:19:49
33 Max Blankenhorn bussola OK M 1945 01:19:57
34 Peggy Dickison OK W 1960 01:20:02
35 Ruth Humbel OLG Cordoba W 1960 01:20:40
36 Per Bjarne Vold Fana IL M 1945 01:21:00
37 Taina Itkonen LAPIN VEIKOT W 1960 01:21:08
38 Kjersti Skantze IL Tyrving W 1960 01:21:12
39 Mona Åkerman Valbo AIF W 1960 01:21:21
40 Egil Otto Knudsen PWT Travel M 1945 01:21:37
41 Julie Couch EPOC F 1958 01:22:39 1106
42 Dilya Bayburina Ufa United W 1960 01:23:14
43 Anne Loever Stord Orientering W 1960 01:23:35
44 Mary Ockenden SROC F 1959 01:24:23 1097
45 Anders Axelson Sävedalens AIK M 1945 01:24:39
46 Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:24:40 1095
47 Fran Loots TAY F 1959 01:24:45 1095
48 Ann-Christine Nero Forsman Ronneby OK W 1960 01:24:48
49 Jenny Bourne EUREKA W 1955 01:25:14
50 Margrit Widmer OLG Oberwil W 1960 01:25:39
51 Anders Hasselbo OK Måsen M 1945 01:25:59
52 Fiona Hendrie FVO F 1960 01:26:04 1088
53 Jana Maskova TUR W 1960 01:27:15
54 Tony Duncan WCOC M 1943 01:27:25 1081
55 Jo Foster BOK F 1957 01:27:38 1080
56 Gunilla Håkansson IFK Hedemora OK W 1960 01:28:31
57 Ken Naismith INVOC M 1944 01:28:54 1074
58 Jackie Chapman LOC F 1958 01:28:59 1074
59 Ian Peirce SARUM M 1944 01:29:35 1071
60 Libuse Fantova Ekonom Praha W 1960 01:30:07
61 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:30:10 1069
62 Tim Sowood INVOC M 1944 01:30:20 1068
63 Keith Marsden HH M 1943 01:30:41 1066
64 John Russell SOS M 1941 01:30:50 1065
65 Per Bjorkhaug PWT Travel M 1945 01:31:15
66 Zdenka Králová SK Severka Šumperk W 1960 01:31:16
67 Christina Birath Stenungsunds OK W 1960 01:31:18
68 Vera Khlebnikova CO Chenau W 1960 01:32:18
69 Sarah Howes SAX F 1959 01:32:19 1059
70 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn W 1960 01:32:55
71 Eva Rabe Magnusson IF Hagen W 1960 01:33:11
72 George Reynolds INVOC M 1944 01:33:33 1053
73 Tove Jakobsen Silkeborg OK W 1960 01:33:48
74 Lindsey Knox RR F 1959 01:34:04 1050
75 Ted McDonald BOK M 1943 01:34:09 1050
76 Birgit Hansson Herrestads AIF W 1960 01:34:40
77 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:34:46 1047
78 Mike Solomon SAX M 1944 01:35:51 1041
79 Barbara Scheck Yukon Orienteering Association W 1960 01:36:07
80 Tom Edelsten GO M 1943 01:36:21 1039
81 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:36:44 1037
82 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren W 1960 01:37:11
83 Brian Shaw SYO M 1942 01:37:34 1033
84 Olga Vedina Ermak W 1960 01:37:37
85 Keijo Koivula Unattached M 1945 01:38:01
86 Keith Henderson WIM M 1942 01:38:35 1028
87 Derek Gale DVO M 1944 01:38:36 1028
88 Anne Julsrud Haugen Halden SK W 1960 01:38:55
89 David Mawdsley MDOC M 1941 01:39:23 1024
90 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:39:48 1022
91 Allen Barnes CLARO M 1942 01:40:21 1019
92 Heinz Wegmüller Swiss O Tours M 1945 01:40:51
93 Peter Heywood KERNO M 1945 01:41:09 1015
94 Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK W 1960 01:41:59
95 Robert Philp KFO M 1945 01:42:30 1008
96 Silvia Kyburz Swiss O Tours W 1960 01:43:05
97 Debbie Thompson BL F 1956 01:44:02 1002
98 Päivi Saarikoski SK Uusi/Pihkan W 1960 01:44:24
99 Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:44:26 1000
100 Hilary Wood Central Coast Orienteers W 1960 01:45:18
101 Maria Andersson Bredaryds SOK W 1960 01:45:25
102 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:45:34 994
103 Helen Lloyd NOR F 1959 01:46:08 991
104 Erich Schaffner OLG Cordoba M 1945 01:47:12
105 Jenny Nicholls GO F 1957 01:47:18 986
106 Alan Simpson DEVON M 1943 01:47:31 985
107 John Morris SO M 1945 01:47:38 985
108 Sonia Armitage GRAMP F 1960 01:47:50 984
109 Gill Harrington SYO F 1958 01:48:38 979
110 Shirley Wood AIRE F 1958 01:48:43 978
111 Eva Karlsson Uddevalla OK W 1960 01:50:47
112 Kerstin Ohlsson Haninge SOK W 1960 01:50:51
113 Christine Jepson SO F 1958 01:51:55 962
114 John Padget DEE M 1943 01:52:07 961
115 Unni Rye Asker SK W 1960 01:52:34
116 Ann Cummings WCOC F 1959 01:52:42 959
117 Pam Brown EBOR F 1959 01:53:00 957
118 Peter Craig MAROC M 1945 01:53:03 957
119 John Collyer SOS M 1945 01:53:12 956
120 Carol Dredge WCH F 1956 01:53:18 956
121 Jim Mitchell PFO M 1942 01:53:35 954
122 Louise Dunn LOC F 1960 01:53:41 954
123 Brian Hart SARUM M 1945 01:53:45 953
124 Robert Verity DEE M 1942 01:53:58 952
125 Carol House SO F 1956 01:54:47 948
126 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:54:50 948
127 Gill Sharp SN F 1958 01:55:01 947
128 Tony Wagg MDOC M 1945 01:55:10 946
129 Karen Ezard SOS F 1957 01:55:21 945
130 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:55:35 944
131 Anne Teutsch Orienteering Ottawa W 1960 01:55:35
132 Gwen Tanner BOK F 1960 01:55:43 944
133 Gudrun Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin W 1960 01:55:46
134 Liz Potterton CLARO F 1956 01:56:38 939
135 Mary Rack NATO F 1959 01:56:59 937
136 Katarina Ostling OK Skogshjortarna W 1960 01:57:27
137 Elizabeth Deane CorkO W 1960 01:57:38
138 Helen Kelsey BOK F 1957 01:57:48 933
139 Richard McCourt LVO M 1943 01:59:04 927
140 Maggie Roach SLOW F 1957 02:00:17 921
141 Irma Schwarzkopf TV 1894 Coburg-Neuses W 1955 02:00:17
142 Nermin Fenmen ODTÜ W 1960 02:00:44
143 Derek McNeil MOR M 1942 02:00:49 918
144 Guy Coupey Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1945 02:01:01
145 Hanne Ljungberg OK SYD W 1960 02:04:05
146 Jan Kersel ECKO F 1958 02:04:20 901
147 Bernie O' Boyle CNOC W 1960 02:05:23
148 James Parker SO M 1945 02:06:53 889
149 Sue Cooles SN F 1959 02:07:11 887
150 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 02:09:45 875
151 Pat Moody DEE F 1957 02:11:21 867
152 Judith Filmore LOC F 1958 02:12:38 859
153 Tricia Woodward AYROC F 1957 02:13:18 856
154 Elin Sjødin Drange Varegg W 1960 02:14:14
155 Evelyn Colwell OHOC W 1960 02:15:15
156 Eileen Breseman Cascade OC W 1960 02:15:36
157 Toria Wimpenny DEVON F 1956 02:15:37 845
158 Janet Cronk WAOC F 1957 02:17:58 833
159 Joyce Marshall AIRE F 1960 02:18:03 832
160 Jane Bush SWOC F 1957 02:18:13 831
161 Jill Blount SO F 1960 02:18:54 828
162 Roma Baleisiene Labirintas OK W 1960 02:18:55
163 Peter Searle BENDIGO ORIENTEERS M 1945 02:19:24
164 Wendy Carlyle AIRE F 1956 02:19:49 823
165 Rich Gaylord CAOC M 1945 02:20:51
166 Sue Woods WAOC F 1957 02:23:01 808
167 Liz Bourne Bullecourt Boulder Bounders Orienteering CLub W 1955 02:23:02
168 Carol Taverner WIGHTO F 1959 02:25:30 795
169 Val Johnson DVO F 1959 02:25:52 793
170 Marianne Summanen Rajamäen Rykmentti W 1960 02:32:41
171 Richard Moss BL M 1942 02:36:25 741
172 Sue Kuestner Cascade W 1960 02:46:32
173 Sergey Kazantsev Ekran M 1945 02:47:16
174 Jane Stew OD F 1957 02:48:39 684
175 Penny Parkes HH F 1957 03:25:30 502
176 Anna Garriga COB W 1960 03:38:56
177 Frank Ingwersen Parawanga Orienteers (POA) M 1945 04:01:39
- Käthi Kohler OLG dachsen W 1960 01:09:43
- Gunnar Knudsen PWT Travel M 1945 01:14:25
- Martin Cross WIM M 1945 01:19:04
- Alison Harding HH F 1960 01:22:42
- Eva Walheim Robertsfors ik W 1960 01:24:37
- Joy Cameron BOF F 1960 01:27:00
- Lesley Gorman BASOC F 1958 01:28:39
- Randi Nilstad IL Tyrving W 1960 01:29:41
- Michael Pearson WCOC M 1944 01:34:14
- Leslie Hooper SO M 1942 01:41:25
- Christine Scholz SCOR W 1960 01:55:43
- Helen Barker FVO F 1960 01:57:10
- Ellen Starling NGOC F 1958 01:57:42
- Keith Parkes DFOK M 1945 02:01:14
- Judith Schmid OLK Rafzerfeld W 1960 02:02:48
- Bill Hyslop SROC M 1942 02:09:49
- Peter Gay SUFFOC M 1942 02:10:29
- Alan Heppenstall LOC M 1942 02:13:11
- Lorraine Batts CLOK F 1957 02:29:25
Showing results 1 - 196 of 196