Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C18 (length: 2.875km, climb: 100m, 10 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Birgit Aakerblom STORA TUNA OK W 1960 00:38:22
2 Carol McNeill LOC F 1944 00:40:47 1024
3 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen M 1945 00:43:02
4 Aase Løvland Kolbotn og Skimt W 1960 00:43:24
5 Frøy Grøndahl Lillomarka O-lag W 1960 00:43:56
6 Per-Ivar Möllberg Arboga OK M 1945 00:44:29
7 Vladimíra Potesilova VSK Mendelu Brno W 1960 00:44:40
8 Dudley Budden BOK M 1944 00:45:57 991
9 Torid Kvaal FREIDIG Norway W 1945 00:46:19
10 Kjell Nilsson ok klemmingen M 1945 00:46:51
11 Alison Saunders HH F 1959 00:47:14 983
12 Peter Hills DEE M 1944 00:47:27 981
13 Heidy Corrodi OLG Dachsen W 1960 00:47:37
14 Ingrid Stroem Täby OK W 1955 00:47:47
15 Hans Andersson Västerbergslagens OL M 1945 00:48:29
16 Ruta Staneviciene Labirintas OK W 1960 00:48:32
17 Gill Browne LOC F 1955 00:49:17 969
18 Marion MacCormick BASOC F 1944 00:49:34 967
19 Lynden Hartmann SYO F 1955 00:49:58 964
20 Eleanor Pyrah ESOC F 1944 00:50:03 964
21 Juulia Salmela Blue Team W 1945 00:50:42
22 Kathy Whitehead DVO F 1958 00:51:12 956
23 Frances Watkins SROC F 1958 00:51:51 952
24 Eliane Chatagny Rose-Wislig W 1955 00:52:00
25 Olav Solberg M 1945 00:52:16
26 Inger Wennberg OK Renen W 1960 00:52:41
27 Ingrid Persson Hagaby GoIF W 1960 00:53:29
28 David Brook NN M 1941 00:54:18 935
29 Trish Faulkner Peninsula and Plains Orienteers W 1945 00:54:39
30 Pauline Smithard DEE F 1955 00:54:50 932
31 Daniela Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 00:54:51
32 Hilary Pickering WIM F 1954 00:55:02 931
33 Turid Nystrøm Stavanger OK W 1945 00:55:56
34 Karl-Axel Johansson IK Uven M 1945 00:56:13
35 Gro Birkeland Søvik Gneist W 1960 00:57:13
36 Helena Saarimäki Angelniemen Ankkuri W 1960 00:57:14
37 Gerda Guglielmetti GOLD Savosa W 1960 00:57:30
38 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:57:36 914
39 Terhi Uotila OrPo W 1960 00:57:48
40 Lena Jakobsson Västerås SOK W 1955 00:57:52
41 Lisbeth Dahl Helsingborgs SOK W 1960 00:58:04
42 Terje Voll Haslum M 1945 00:58:11
43 Alison Lovie GRAMP F 1960 00:58:17 909
44 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 00:58:18 909
45 Barbara Glowka TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1960 00:58:24
46 Clare Fletcher BOK F 1942 00:59:17 902
47 Maud Göthe-Lundgren LINKÖPINGS OK W 1955 00:59:23
48 Anne Bell LVO F 1952 00:59:49 899
49 Reidunn Hallan Lillomarka o-lag W 1960 00:59:52
50 Ruth Wüest SWISS O TOURS W 1955 00:59:58
51 Sally Thomas BOK F 1945 01:00:10 897
52 Svein - Erik Heggenes Voss il M 1945 01:01:14
53 Peter Howlett LOC M 1941 01:01:47 887
54 Julie Collins DFOK F 1960 01:01:48 887
55 Carol Farrington HOC F 1957 01:01:50 886
56 Bridget Hooper SO F 1944 01:01:53 886
57 Åke Borger Ankasrums OK M 1945 01:01:56
58 Marietta Nussbaum OL SUHR W 1955 01:02:13
59 Judith Guillaume SYO F 1953 01:02:40 881
60 Judy Unsworth CLOK F 1958 01:03:08 878
61 Jenny Hawkins Northern Tablelands W 1945 01:03:23
62 Ingemar Greis OK Måsen M 1945 01:03:29
63 Sue Hooper HH F 1954 01:03:32 875
64 Marie Roberts MDOC F 1958 01:03:39 874
65 Irene Crawshaw MDOC F 1944 01:04:03 872
66 Foss Foster GRAMP F 1951 01:04:12 871
67 Carla Skinner OD F 1944 01:04:17 870
68 Jill MacKenzie HOC F 1959 01:04:48 867
69 Clare Bense BOF F 1958 01:04:59 866
70 Fred Ross EPOC M 1945 01:05:58 858
71 Ruth Schmid OL Trollelg W 1955 01:06:06
72 Sheila Hobson LOC F 1953 01:07:32 848
73 Kath Speak MDOC F 1959 01:07:42 848
74 Chris Murphy DEE F 1957 01:07:45 847
75 Ann Svärm OK GISLE W 1960 01:08:37
76 Marjory Craig MAROC F 1945 01:08:59 838
77 John Bowman OD M 1942 01:09:01 838
78 John Butler HALO M 1943 01:09:05 837
79 Jean Baldwin Goldseekers W 1945 01:09:14
80 Stina Gunnarsson Härlövs IF W 1955 01:10:39
81 Charlotte Thornton SARUM F 1945 01:12:52 812
82 Pauline Wilson SYO F 1952 01:13:02 811
83 Karin Wahlgren Sjövalla FK W 1960 01:13:14
84 Heather Forrest BOK F 1952 01:13:28 808
85 Sue Bicknell OD F 1944 01:13:55 805
86 Mike Atherton LOC M 1942 01:14:15 803
87 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:14:18 803
88 Kornelia Mock TSC Eintracht Dortmund 48/95 W 1955 01:14:19
89 Egil Ronaess Porsgrunn OL M 1945 01:14:26
90 Styrbjorn Jansson IF Hagen M 1945 01:15:07
91 Liset Hendrickx Omega W 1955 01:15:19
92 Marja Laine Tampereen Pyrintö W 1955 01:17:53
93 Judith Barclay FUNDI-O W 1960 01:18:08
94 Lorna Young TINTO F 1959 01:18:22 777
95 Geraldine Russell SOS F 1944 01:18:34 775
96 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 01:19:43 768
97 Vikki Crawford WIM F 1941 01:20:57 760
98 Jenny Collyer SOS F 1945 01:21:10 758
99 Richard Thornton SARUM M 1943 01:21:39 755
100 Margaretha Hallmén Attunda OK W 1955 01:23:42
101 Marianne Lykking OK73 Gladsaxe W 1945 01:23:44
102 Trudy Crosby LOG F 1959 01:23:45 740
103 Teri McComb OHOC W 1960 01:25:35
104 Susanne Frutig ULU'S REISEWELT W 1955 01:25:52
105 Susanne Steinhauser-Kirsch OC München W 1960 01:26:20
106 Anita Kingdon SAX F 1954 01:26:44 721
107 Miriam Noren IK UVEN W 1955 01:28:06
108 Brenda Hynes Great Eastern Navigators W 1955 01:28:24
109 Fiona Johnston RR F 1960 01:29:09 707
110 Lesley Norton WRE F 1942 01:29:14 707
111 Lisa Larsson Sjövalla FK W 1960 01:29:59
112 Jane McQuillen SOLWAY F 1943 01:30:48 696
113 Maria Marshall WAOC F 1952 01:31:18 693
114 Sally Collins BKO F 1951 01:31:21 693
115 Elizabeth Hatley Bayside Kangaroos W 1955 01:32:33
116 Moira Laws TAY F 1942 01:32:56 683
117 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:33:08 682
118 Jean Rostron POTOC F 1942 01:33:31 680
119 Ruth Ellis DVO F 1951 01:33:46 679
120 David Nixon SOC M 1944 01:34:23 674
121 Julia Wilkinson HOC F 1959 01:34:26 673
122 Melinda Riley SYO F 1956 01:36:37 659
123 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:38:22 647
124 Janet Clark ESOC F 1941 01:39:01 643
125 Anne Kimberley DVO F 1960 01:39:04 643
126 Ruth Keller ULU'S REISEWELT W 1955 01:39:41
127 Pat Hart SARUM F 1943 01:42:22 620
128 Angela Whitworth BL F 1942 01:44:14 607
129 Teri Chereskin SDOC W 1955 01:47:15
130 Dilys Skinner OD F 1944 01:48:21 581
131 Petra Speh-Rotaug OSC Kassel W 1960 01:50:41
132 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 01:54:40 540
133 Catherine Rooney RR F 1960 01:54:54 538
134 Barbara Ford HOC F 1955 01:59:05 513
135 Katherine Mullin Minnesota Orienteering Club W 1955 02:02:14
136 Sue Gallagher SO F 1953 02:05:54 467
137 Julia Robertson QO F 1953 02:07:10 458
- Ingrid Evans Unattached W 1955 00:09:32
- Hilary Bloor SYO F 1954 00:39:06
- Jayne MacGregor GRAMP F 1955 00:48:37
- Kath Etherden SELOC F 1951 00:56:45
- Janice Nisbet ESOC F 1953 01:03:07
- Foxie Loxie WSX F 1959 01:07:05
- Bob Elmes DEE M 1945 01:07:29
- Clare Crocker DEE F 1959 01:09:25
- Liz Mulder OLG Goldau W 1945 01:10:37
- Barbara Heathcote WCH F 1953 01:13:18
- Ruth Rhodes SO F 1942 01:14:44
- Jennifer Binns LOST W 1955 01:43:52
- Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:53:29
- Donna Shields Ottawa Orienteering Club W 1955 01:54:16
Showing results 1 - 151 of 151