Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C28 (length: 5.05km, climb: 190m, 14 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Wilding DEVON M 1950 00:51:47 1191
2 Jean Dermine Dauphiné O M 1950 00:55:24
3 Robin Sloan RR M 1947 00:56:41 1169
4 Phil Smithard KFO M 1947 00:56:51 1168
5 Martin Wilson BKO M 1947 00:56:51 1168
6 Tom Lillicrap DEVON M 1947 00:57:52 1163
7 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:59:22 1157
8 Alan Williamson SO M 1949 01:00:19 1153
9 Roy Dawson Gafanhori Portugal M 1950 01:00:19
10 Einar Lund Hamar ok M 1950 01:01:11
11 Lauri Karhumäki Pihkaniskat M 1950 01:01:24
12 Tony Davies BOF M 1948 01:01:49 1145
13 Kjell Audun Sundsdal Melum IL M 1950 01:01:50
14 David Palmer BOK M 1946 01:02:22 1143
15 Antony Radford Bendigo Orienteers M 1950 01:03:11
16 Finn Morten Årstad Vaulen OK M 1950 01:03:30
17 Martin Ricketts TVOC M 1948 01:04:14 1134
18 Julian Lailey SROC M 1946 01:04:19 1134
19 Cliff Etherden LOC M 1948 01:04:25 1133
20 Mike Smithard DEE M 1949 01:04:43 1132
21 Roger Smith LOC M 1948 01:05:01 1130
22 Simon Cane LOC M 1947 01:05:18 1129
23 Rob Garden North West Orienteering Club M 1950 01:05:22
24 Heikki Kyyrönen Kouvolan Suunnistajat M 1950 01:06:38
25 Noldi Schneider ZELG M 1950 01:06:48
26 Alastair Lessells ESOC M 1947 01:07:45 1118
27 Franz Waser OLK Rafzerfeld M 1950 01:07:45
28 Hanspeter Oswald OLK Piz Hasi M 1950 01:07:50
29 Pekka Rytkönen Pihkaniskat M 1950 01:08:01
30 Ueli Hauswirth ULU'S REISEWELT M 1950 01:08:43
31 Hugh Moore Red Roos ACT M 1950 01:09:03
32 Arne Johanssson OK Ravinen M 1950 01:09:05
33 John Taylor SROC M 1949 01:09:25 1110
34 Geraint Edmunds EOOC M 1950 01:09:33
35 Andy Tivendale MAROC M 1946 01:09:47 1108
36 Colin Henderson LVO M 1949 01:10:16 1106
37 Per Ohlckers TYRVING M 1950 01:10:39
38 Guy Seaman INVOC M 1949 01:10:58 1103
39 David Kershaw ESOC M 1950 01:11:14 1101
40 Beat Oesch OLG Bern M 1950 01:11:17
41 Atle Bergseth Kvernbit IL M 1950 01:11:30
42 David May SLOW M 1946 01:12:23 1095
43 Jim Prowting TVOC M 1946 01:12:56 1092
44 Vladimir Telnov free format M 1950 01:14:14
45 Andrew Middleton DVO M 1948 01:14:16 1086
46 Colin Drury SYO M 1947 01:14:39 1084
47 Hansjoerg Suter CA Rosé/CAOC M 1950 01:15:05
48 Gregor Wyder OLG THUN M 1950 01:15:11
49 Ian Couch EPOC M 1947 01:15:14 1081
50 Antony Richardson LOC M 1946 01:15:52 1078
51 Hans Holgersson OK Måsen M 1950 01:16:05
52 Wilbert Hollinger LVO M 1948 01:16:11 1077
53 Michael Bickle WAOC M 1948 01:17:11 1072
54 Robert Brandon OD M 1949 01:17:46 1070
55 Dave Neild LOC M 1947 01:18:14 1068
56 Neil Cameron NGOC M 1946 01:18:43 1066
57 Steve Brockbank LOC M 1948 01:20:01 1060
58 David Mullins SARUM M 1949 01:20:17 1059
59 David Arnot COBOC M 1947 01:20:44 1057
60 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:21:14 1055
61 Peter Wehrli OLK ARGUS M 1950 01:21:32
62 Christer Andén Södertälje Nykvarn orientering M 1950 01:22:02
63 Peter Guillaume SYO M 1949 01:22:54 1047
64 Norman Hall DEE M 1948 01:23:52 1042
65 Paul Taunton NGOC M 1950 01:25:27 1034
66 Michael Hobson LOC M 1946 01:25:32 1034
67 Göran Hedberg Hagaby GoIF M 1950 01:25:48
68 Walter Keller ULU'S REISEWELT M 1950 01:25:49
69 Greg Yarkie EOOC M 1950 01:26:31
70 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:26:58 1027
71 Derry Kelleher NOR M 1949 01:27:05 1027
72 Bob Gibbs LOC M 1948 01:28:23 1020
73 Chris Virgo DEVON M 1950 01:29:10 1017
74 Roger Lott AIRE M 1950 01:29:24 1016
75 Richard Rae BKO M 1946 01:29:43 1014
76 Thomas Scholl ULU'S REISEWELT M 1950 01:30:15
77 Ingemar Johansson Växjö OK M 1950 01:31:09
78 Chris Bosley LEI M 1947 01:32:45 1001
79 John Mills SWOC M 1950 01:32:53 1000
80 John Marriott LEI M 1948 01:33:09 999
81 Bob Hawkins Northern Tablelands M 1950 01:35:05
82 Heinz Fahrer OLG BERNE M 1950 01:37:55
83 Philip Gristwood MV M 1949 01:38:19 974
84 Robert Griffiths MWOC M 1946 01:38:34 973
85 Nils Olsson Vandrarringen M 1950 01:38:36
86 Gerry Spalton OD M 1946 01:39:18 969
87 Peter Riches TVOC M 1950 01:39:22 969
88 Christopher Branford WIM M 1946 01:39:36 968
89 Henry Marston SYO M 1946 01:41:05 961
90 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:41:24 959
91 Heinz Zbinden OLG KAKOWA M 1945 01:41:24
92 Chris Burden AIRE M 1948 01:44:14 946
93 Eric Brown HOC M 1948 01:44:34 944
94 Keith Willdig OD M 1949 01:45:10 941
95 Chris Rostron MDOC M 1947 01:47:50 928
96 Denis Murphy DEE M 1946 01:48:02 928
97 Russell Candy Orienteering Western Australia M 1950 01:48:21
98 Patrick Squire INT M 1947 01:49:46 919
99 Raymond Wren BL M 1946 01:50:02 918
100 Tommy Wåhlin OK Enen M 1950 01:50:15
101 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:51:06 913
102 Mick Smith HH M 1948 01:51:47 910
103 Richard Williamson LVO M 1950 01:53:05 903
104 Martin Sims CLOK M 1949 01:59:05 876
105 Richard Lemon SOC M 1950 01:59:59 871
106 Errol Pittet OLG Breitsee M 1950 02:07:44
107 Marcel Oeyen Hamok M 1950 02:14:30
108 Philip Hawkes-Teeter Unattached M 1950 02:16:27
- Dennis Mews HOC M 1948 00:57:24
- Peter Martin SAX M 1949 01:18:56
- Walter Rahm OLG Pfäffikon M 1950 01:18:58
- Larry Konotopetz Coureur de Bois M 1950 01:24:15
- Barry McGowan HOC M 1947 01:26:22
- Barry Breed HH M 1946 01:30:38
- Andre Roth OLG Cordoba M 1950 01:47:39
- Tim Moon CLARO M 1949 01:48:27
- Max Amsler OLG Welsikon M 1950 01:52:09
- Dave Urch BOK M 1948 02:03:24
Showing results 1 - 118 of 118