Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 5.9km, climb: 260m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anders Einum NTNUI M 1994 00:47:32
2 David Hodkinson SUFFOC M 1984 00:51:17 1296
3 Emil Rankka OK Roxen M 1994 00:51:38
4 Roman Angehrn Fanclub Hubmann M 1994 00:52:21
5 Simon Hedlund Ärla IF M 1994 00:52:26
6 Emil Tengvall Göteborgs SK M 1994 00:52:53
7 George Stevens AIRE M 1991 00:53:04 1286
8 Alastair Brunton Klæbu IL M 1994 00:54:48
9 Jussi Parkkinen Angelniemen Ankkuri M 1994 00:55:33
10 Ali Robertson GRAMP M 1977 00:55:41 1271
11 Sarah Jones EUOC F 1996 00:56:11 1268
12 Linus Svärm OK GISLE M 1994 00:57:48
13 Kristof Ralovich PVSK 00:58:03
14 Simon Bradbury LEI M 1994 00:58:20 1256
15 Calum Coombs Ganddal IL M 1994 00:58:32
16 Santeri Aikio Kuusamon Eräveikot M 1994 00:58:34
17 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje Nykvarn W 1995 00:58:44
18 Helen Ockenden CUOC F 1997 00:59:28 1250
19 Rimvydas Stupelis OK TELSIAI M 1994 00:59:39
20 Emma Arnesen Byåsen IL W 1997 00:59:40
21 Robert Farrington HOC M 1988 00:59:42 1248
22 Dave Abrams SPOOK M 1994 00:59:53
23 Pippa Dakin SYO F 1998 01:00:17 1246
24 Paula Gross OL ZIMMERBERG W 1995 01:00:51
25 Tom Beasant DEE M 1990 01:01:09 1241
26 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb W 1997 01:01:10
27 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 01:01:25 1240
28 Amy Sarkies OD F 1978 01:02:31 1234
29 Anton Hemlin IK Uven M 1994 01:03:10
30 Andrew Brown AROS M 1994 01:03:25
31 Mikko Kesälä SK Pohjantähti M 1994 01:03:28
32 Fabian Näf OLG Cordoba M 1994 01:04:31
33 Jeff Colbert SYO M 1982 01:05:01 1220
34 Cecilie Andersen BOK F 1997 01:05:25 1218
35 Trygve Grøndahl Lillomarka O-lag M 1994 01:05:32
36 Jenny Johnson SYO F 1978 01:05:46 1215
37 Anna Dowling Wellington Ranges Orienteering Club W 1995 01:06:03
38 Sindre Loever Hovden Stord Orientering M 1994 01:06:05
39 Andreas Sjoholm 01:06:12
40 Maja Morawska Azymut 45 Gdynia W 1995 01:06:12
41 Greet Oeyen Hamok W 1980 01:06:16
42 Fay Walsh EUOC F 1997 01:06:48 1209
43 Michael Hofer OLG Aesch M 1994 01:06:53
44 Alice Rigby CLOK F 1997 01:07:02 1208
45 Elin Johansson Finspångs SOK W 1997 01:08:05
46 Katie Wright LOC F 1996 01:08:34 1199
47 Nora Woxholt Asker Skiklubb W 1997 01:08:37
48 Beth Hanson EUOC F 1996 01:08:56 1197
49 Råmund Loever Hovden Stord Orientering M 1994 01:09:18
50 Dries Heuninckx KOL M 1994 01:09:59
51 Sandro Grasso KOL M 1994 01:11:20
52 Karin Lundberg Tullinge SK W 1980 01:11:26
53 Niklas Wickholm OK RASEBORG M 1994 01:11:33
54 Jaimie Buckley SYO F 1978 01:11:46 1181
55 Brian Armstrong AROS M 1994 01:11:55
56 Elisabeth Schutjes HAM OK W 1980 01:12:33
57 Mikko Simola SK Pohjantähti M 1994 01:12:35
58 Venla Kinnala Turun Suunnistajat W 1997 01:12:47
59 Kristin Helland-Hansen Tyrving W 1997 01:13:19
60 Clíona McCullough 3ROC W 1995 01:13:20
61 Lenka Kováová OOB TJ Lokomotiva Teplice W 1997 01:13:51
62 Hannah Bradley WCOC F 1995 01:14:11 1169
63 Stefano Raus SYO M 1995 01:14:43 1166
64 Pippa Archer CLOK F 1978 01:14:47 1165
65 Frances Wright MAROC F 1995 01:14:59 1164
66 Marko Koskelainen IitPy M 1994 01:15:27
67 Janne Syrjälä Keravan Urheilijat M 1994 01:15:33
68 Agne Juodagalvyte OK Ažuolas W 1997 01:15:35
69 Aoife McCavana GEN W 1995 01:15:40
70 Michelle Spillar WIM F 1979 01:15:42 1161
71 Tiina Aijala Kangasala SK W 1965 01:15:55
72 Yvonne Welti OLG Pfäffikon W 1980 01:16:03
73 Chloe Potter BOK F 1998 01:16:04 1159
74 Casper Sørensen CopenhagenO M 1994 01:16:16
75 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:16:23 1157
76 Graham Parkes HH M 1989 01:17:15 1152
77 Andreas Herzog OLG Schaffhausen M 1994 01:17:37
78 Thomas Hack OJE Wappler M 1994 01:17:44
79 Linda Indola OLG Regensburg W 1997 01:18:21
80 Francesca Taufer TRENTINO W 1995 01:18:32
81 Ladina Rutz OLG Stäfa W 1995 01:19:03
82 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:19:40 1139
83 James Wilkinson BKO M 1991 01:19:46 1138
84 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:19:47 1138
85 Kaste Rutkauskaite OK Ažuolas W 1997 01:19:48
86 Doug Stimson NWO M 1982 01:19:52 1138
87 Rianne Nobbenhuis OLK Fricktal W 1995 01:20:04
88 Klára Hrabánková SK Praga W 1995 01:20:05
89 Tim Scarbrough MV M 1984 01:20:44 1133
90 Joanna Abbott NATO F 1976 01:20:45 1133
91 Even Einum Unattached M 1994 01:20:47
92 Solène Droin NOSE W 1997 01:21:04
93 Tom MacKenzie BOF M 1992 01:21:12 1130
94 Katrin Lorenz-Baath TSV Jetzendorf W 1980 01:21:40
95 Jake Hanson INVOC M 1990 01:21:56 1126
96 Anna Kindlundh Södertälje Nykvarn Orientering W 1995 01:22:47
97 Helen Chiswell DVO F 1977 01:22:48 1121
98 Adam Bradbury SYO M 1992 01:22:50 1121
99 Jani Honkanen Espoon Akilles M 1980 01:23:07
100 Anne Honkanen Espoon Akilles W 1980 01:23:11
101 Hannah Cox LEI F 1997 01:23:14 1119
102 Ella Gilbert NOR F 1998 01:23:25 1119
103 Lena Mathys ZELG W 1997 01:24:04
104 Martina Palumbo TRENTINO W 1995 01:24:12
105 Duncan Grassie AROS M 1983 01:24:13 1114
106 Cesar Torrejon Frontela-O M 1980 01:24:14
107 Hedwig Haas Sundsvalls OK W 1995 01:24:18
108 Max Brettschneider Kaulsdorfer OLV Berlin M 1994 01:24:37
109 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 01:25:38 1106
110 Janette Macleod BASOC F 1977 01:25:49 1105
111 Astrid Simonsson Sundbybergs IK W 1997 01:26:25
112 Diana Soldagg OK Klemmingen W 1980 01:26:30
113 Pierre Nyquist IK UVEN M 1994 01:27:54
114 Jamie Hayward BOK M 1992 01:28:01 1092
115 Annija Anna Zalaiskalna auseklis W 1995 01:28:41
116 Catherine Isherwood FVO F 1976 01:29:07 1085
117 Louise Adams SYO F 1998 01:29:20 1084
118 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:29:53 1081
119 Luis Benito Frontela-O M 1970 01:30:00
120 Katrina Hemingway WCOC F 1996 01:30:01 1080
121 Laura Hindle MDOC F 1998 01:30:16 1079
122 Juho Markku Mustalammen pallo M 1994 01:30:53
123 Helena Lindén Växjö OK W 1980 01:31:31
124 Katie Blackford BADO F 1997 01:31:39 1071
125 Vilde Skage GNEIST W 1997 01:31:52
126 Thomas Raftery HH M 1980 01:31:58 1070
127 Rory Burford DRONGO M 1994 01:32:21 1068
128 Pia Blake YOA W 1995 01:32:25
129 Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen W 1995 01:32:27
130 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:33:16 1064
131 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club W 1995 01:33:24
132 Petra Skachova OK Sparta Praha W 1970 01:33:24
133 Joel Forsgren OK Tisaren M 1994 01:33:36
134 Pavla Vildmonova OK Sparta Praha W 1975 01:34:37
135 Andrew Ward LEI M 1988 01:35:28 1052
136 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:35:43 1050
137 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:36:07 1048
138 Maria Bengtsson Langhundra IF W 1995 01:36:14
139 Chris Beasant GRAMP M 1990 01:36:38 1045
140 Michal Lubis UKS Azymut Pabianice M 1994 01:37:55
141 Bettina Deixler-Thier OC Muenchen W 1980 01:38:14
142 Méabh Perkins BOC W 1997 01:38:44
143 Katherine Bett SN F 1995 01:39:53 1027
144 Emily Keenan DEVON F 1998 01:40:12 1025
145 Steffen Hartmann TGV Horn M 1994 01:40:52
146 Marketa Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1995 01:41:26
147 Gustaf Gerge Centrum OK M 1994 01:41:41
148 Mark Walker Unattached M 1994 01:41:50
149 Katherine Lowles WCOC F 1998 01:43:04 1009
150 Alex Teutsch Orienteering Ottawa M 1994 01:43:38
151 Ivana Knaupová Braunschweiger MTV W 1980 01:43:55
152 Alberto Tejero Frontela-O M 1994 01:43:59
153 Mirjam Rotzler OLG Aesch W 1980 01:44:28
154 Maximilian Ebneth OLG Regensburg M 1994 01:45:22
155 Anne Ockenden SROC F 1998 01:46:59 988
156 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:48:17 980
157 Jayne Sales SLOW F 1980 01:48:28 979
158 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:48:53 977
159 Bernardo Nanclares Frontela-O M 1970 01:50:00
160 Nadja Rutz OLG Pfäffikon W 1995 01:50:39
161 John Martindale BAOC M 1994 01:51:30
162 Carolyn Hindle MDOC F 1996 01:54:38 945
163 Vilma Balciunaite Telsiai OK W 1980 01:55:36
164 Metka Udovic OK Bovec W 1980 01:55:58
165 Alex Edelsten Unattached M 1994 01:56:04
166 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:57:00 931
167 Sylvain Blaszykowski AS IGN M 1994 01:57:12
168 Kristian Roberts WCH M 1993 01:59:32 917
169 Dorothy Pelly LOC F 1958 02:00:31 911
170 Ella Milne BOK F 1996 02:01:08 908
171 Ross White DEE M 1992 02:03:22 895
172 Ursula Wyss ULU'S REISEWELT W 1980 02:04:04
173 J-Philippe Desqueyroux AS Martignas M 1994 02:07:05
174 Sophie Miocevich CLOK F 1996 02:10:25 856
175 Ros Jennings Unattached W 1980 02:11:24
176 Robert Atkins HOC M 1980 02:12:46 843
177 Catherine Slade SAX F 1976 02:33:38 726
178 Emilie Chagnon POP W 1980 02:48:25
179 Ian Martin Unattached M 1994 02:52:29
180 Heather Walton INVOC F 1997 02:56:16 601
- Karl Walheim Ärla IF M 1994 00:49:57
- Angel Frontela Frontela-O M 1975 00:54:41
- Martin Schagerlind Trollhättans SOK M 1994 00:55:44
- Shona Masson SO F 1995 01:18:59
- Cecilia Spångberg Lunds OK W 1997 01:20:29
- Jack Tiffin LEI M 1990 01:23:17
- Neil McMillan ELO M 1985 01:27:23
- Alistair Ross WCH M 1987 01:47:02
- Matthew Dammers Unattached M 1994 01:52:46
- Ildefonso Rascon Frontela-O M 1980 02:06:46
- David Theaker MOR M 1991 02:34:21
Showing results 1 - 191 of 191