Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C33 (length: 5.9km, climb: 255m, 18 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:48:11 1289
2 Jake Chapman MAROC M 2000 00:49:11
3 Freddie Carcas INT M 1999 00:49:25 1284
4 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:53:34
5 Daniel Spencer WCOC M 2000 00:53:57
6 Jannis Bonek Naturfreunde Wien M 1999 00:55:15
7 Leif Blake YOA M 1999 00:55:27
8 Finlay Todd INVOC M 1999 00:55:39 1256
9 Callum Hunter ECKO M 1999 00:56:26 1252
10 Ville Kinnala Turun Suunnistajat M 1999 00:56:36
11 Isac Ericsson Växjö OK M 1999 00:56:39
12 Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti W 1994 00:56:53
13 Riccardo Casanova OLG Regensburg M 1999 00:57:02
14 Joseph Wright MAROC M 2000 00:57:22
15 Vit Horcicka UOL M 1999 00:58:06
16 Miika Nurmi VaaSu M 1999 00:58:39
17 Heather Roome SROC F 1983 00:58:57 1242
18 Sofia Salomonsson Linköpings OK W 1994 00:59:02
19 Eddie Narbett BOK M 1999 00:59:33 1239
20 Henrik Asklöf Lynx M 1999 00:59:35
21 Kai Magee SN M 1999 00:59:37 1239
22 Fricis Spektors IK Auseklis M 1999 01:00:09
23 Isak Hertin Västerviks OK M 1999 01:00:41
24 Kristin Skaar Ryda SK W 1994 01:00:52
25 Gaspard Astrade ECHO73 M 1999 01:01:07
26 James Dean DEVON M 1999 01:01:19 1233
27 Tom Lines ECKO M 1999 01:01:48 1230
28 Zac Hudd WCOC M 2000 01:02:37
29 Moa Kjellstrand Centrum Ok W 1994 01:03:06
30 Oskar Forsberg Tullinge SK M 1999 01:03:33
31 Hannes Bergenfur IK Vikings OK M 1999 01:03:56
32 Finn Lydon LEI M 1999 01:04:49 1217
33 Susanna Forsell Motala AIF ol W 1994 01:04:52
34 Maria Pabich UKS Azymut Pabianice W 1994 01:06:18
35 Juho Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura M 1999 01:06:39
36 Harry Scott LOC M 2000 01:07:02
37 Flavia Näf OLG Cordoba W 1994 01:07:29
38 Ruairi Long AJAX M 1999 01:07:44
39 Nik Schneider ZELG M 1999 01:08:27
40 Linnea Gustafsson Leksands OK W 1994 01:08:56
41 Clare Howes BOK F 1990 01:09:02 1197
42 Elin Sundqvist Tullinge SK W 1994 01:09:08
43 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:09:22 1196
44 Rik Franssen OLV Luzern M 1999 01:09:47
45 Cornelia Camathias OLG Chur W 1994 01:10:21
46 Lachlan Chavasse DEE M 1999 01:10:44 1190
47 Alice Fellbaum LOC F 1993 01:10:52 1189
48 Ariane Bättig Rose-Wislig W 1994 01:10:55
49 Harry Fox DEVON M 2000 01:11:37
50 Lena Ohman Centrum OK W 1975 01:11:39
51 Fiona Berrow FVO F 1985 01:11:51 1185
52 Pavla Myslivcova SHK Hradec Kralove W 1994 01:13:51
53 Anna Maria Roubert Växjö OK W 1994 01:13:53
54 Karin Fägerlind Centrum OK W 1980 01:14:18
55 Beata Zalaiskalna auseklis W 1994 01:14:32
56 Ben Breeze WCOC M 2000 01:14:34
57 Märta Mollén Sävedalens AIK W 1994 01:14:43
58 Karna Thorsson OK Linné W 1994 01:15:20
59 Helen Hanstock BOK F 1989 01:16:03 1167
60 James Ackland INT M 1999 01:16:09 1167
61 Joe Uprichard DVO M 1999 01:17:28 1161
62 Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistajat W 1994 01:17:52
63 Camille Rauturier GO78 W 1994 01:18:12
64 Amparo Gil COB W 1980 01:18:40
65 Alison Ingleby AIRE F 1983 01:19:16 1154
66 Iva Kosarkova OK 99 Lokomotiva Opava W 1994 01:19:30
67 Ingrid Søgaard Unattached W 1994 01:20:07
68 Christian Lindh Sundbybergs IK M 1999 01:20:08
69 Kitty Bray SN F 1989 01:20:20 1149
70 Derek Allison LOC M 1999 01:20:47 1147
71 Göran Heinemann SV Robotron Dresden M 1999 01:20:49
72 James Nisbet SMOC M 1999 01:21:03 1146
73 Regula Müller bussola ok W 1994 01:21:21
74 Daniel Monckton North West Orienteering Club M 1999 01:21:51
75 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:22:13 1141
76 Erinna Foley-Fisher BOK F 1988 01:22:19 1140
77 Katharine Atkins HOC F 1981 01:23:03 1137
78 Maria Chiara Crippa Polisportiva Besanese W 1994 01:23:34
79 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:24:24 1131
80 Sam Yates LOC M 1999 01:24:49 1129
81 Frederik Dammeier TSV Hirschau M 1999 01:24:54
82 Lucy Taylor LEI F 1991 01:24:57 1128
83 Andrea Strakova BKO F 1991 01:26:23 1122
84 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 01:26:36 1121
85 Tom Snow DEVON M 1999 01:27:29 1118
86 Tom Wood ERYRI M 2000 01:27:36
87 Aini Vuorinen OUOC W 1994 01:28:23
88 Jane Baldock BOK F 1982 01:28:27 1114
89 Johanna Ragvald OK Linné W 1994 01:29:05
90 Lennard Gheysels Omega M 1999 01:29:14
91 Suzy Dixon TVOC F 1984 01:29:37 1109
92 Sara Egger OLV Hindelbank W 1994 01:30:24
93 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:30:28 1105
94 Alexander O'Donovan LOC M 2000 01:30:58
95 Julie Kovarova GUOC W 1994 01:31:07
96 Charlotte Ihrfors OK Linné W 1994 01:32:42
97 Sara Nordvall Forsberg OK Kolmarden W 1994 01:33:23
98 Hanne Bown CLOK F 1982 01:33:52 1089
99 Philipp Schwarck OLG Regensburg M 1999 01:35:24
100 Ruth Forrest BOK F 1981 01:35:59 1079
101 Mirjam Allik CLYDE F 1981 01:37:21 1073
102 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:38:01 1070
103 Kate Breed HH W 1994 01:38:06
104 Emelie Larsson Ärla IF W 1994 01:40:05
105 Benjamin Parkinson FVO M 2000 01:40:14
106 Anya Crocker SOC F 1985 01:41:05 1059
107 Sally Calland RSOC F 1975 01:41:38 1056
108 Ewa Haltof VRB (Vrbno pod Pradedem) W 1994 01:41:48
109 James Condon DEVON M 2000 01:42:57
110 Hamish Weir MOR M 1999 01:43:18 1049
111 Gemma Karatay BASOC F 1982 01:43:31 1048
112 Sara Jonasson Centrum OK W 1980 01:44:14
113 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:47:44
114 Siri Jeppson SÖDERTÄLJE NYKVARN W 1994 01:49:31
115 Evan Bowers HH M 2000 01:49:45
116 Miles Scarponi CCR ROMA M 1999 01:49:59
117 Ulla Ojala Pohjankyron rasti W 1994 01:50:07
118 Fiona Petersen DRONGO F 1994 01:51:15 1013
119 Shona Simmons BOK F 1994 01:51:17 1013
120 Marius Hammer OLG Biberist SO M 1999 01:53:49
121 Mette Henriksen Denmark W 1994 01:53:51
122 River Edis-Smith MDOC M 1999 01:54:36 999
123 Josh Partridge SOS M 1999 01:59:04 979
124 Matthew Birdsall DEVON M 2000 02:02:19
125 Sarah Righetti TVOC F 1991 02:02:43 963
126 Laura Parkes HH F 1992 02:03:38 959
127 Oliver O'Brien DEVON M 1999 02:05:29 951
128 Valentin Kollenbach SC Helsa M 1999 02:05:52
129 Keith Yardley GRAMP M 2000 02:05:53
130 Rowan White INVOC M 1999 02:10:37 928
131 Vanessa Van Breedam TROL W 1994 02:13:58
132 Eibhlin Largey FERMO F 1993 02:14:55 909
133 Markus Adenstedt Orienteering Klosterneuburg M 1999 02:16:00
134 Alexandr Borisov Ermak M 1999 02:26:13
135 Dara O'Cleirigh AJAX M 1999 02:28:03
136 Goulwen Dusseux SBO Saint Brieuc Orientation M 1999 03:05:33
- Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:13:26
- James McCann MDOC M 2000 01:13:31
- Cian May 3ROC M 1999 01:15:41
- Hannah Jenkins KERNO F 1992 01:17:10
- Joanne Pickering WIM F 1988 01:21:01
- Rikke Zethner Ok Øst Birkerød W 1994 01:25:34
- Amanda Thellsén Polisportiva Besanese W 1994 01:27:41
- Hector Salathe RAID O PARIS M 1999 01:28:47
- Dafydd Thomas MWOC M 1999 01:35:10
- Helen Miller EBOR F 1990 01:43:54
- Mattéo Reydant Club d'Orientation des Boucles de la Seine M 1999 02:20:40
Showing results 1 - 147 of 147