Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day6, 08/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C8 (length: 2.125km, climb: 45m, 13 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C32 | C33 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Len Gruniger OLV Zug 00:16:42
2 Mamma Beast Scom 00:21:23
3 Eskil Engberg Härnösands OK M 2005 00:21:24
4 Botvid Simonsson Sundbybergs IK M 2005 00:23:08
5 Ben Ross INT M 2008 00:23:21
6 James Bond Junior M 2005 00:23:42
7 Jonas Wilson 00:23:51
8 Archie Rankin 00:24:28
9 Andrew Twigg FVO M 2006 00:24:28
10 Matthew Hartman INT M 2009 00:26:45
11 Hugh Whelan WATO M 2005 00:26:57
12 Jack Hay 00:27:03
13 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:27:21
14 Megan Brown ESOC F 2008 00:28:38
15 Robert Lightfoot 00:28:43
16 Iona Willis 00:29:32
17 Lieve Franssen OLV Luzern W 2005 00:29:41
18 Katie Hensman FVO F 2007 00:29:50
19 Peo Adenstedt Orienteering Klosterneuburg M 2005 00:30:00
20 Candice Longere ALCO 00:30:19
21 Alicia Bala Domínguez FUNDI-O W 2003 00:30:30
22 Andrew Ellis RAFO 00:30:30
23 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:32:16
24 Charlotte Chapman 00:32:20
25 Zoe Clark ESOC F 2009 00:32:26
26 Jana Knaup Braunschweiger MTV W 2005 00:32:30
27 Rosie McNamara AYROC W 2009 00:32:49
28 Robert Main MOR M 2007 00:33:07
29 Kirstain Main MOR 00:33:08
30 Alida Minty LOK F 2006 00:33:08
31 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:34:28
32 Sylvia Hay 00:35:27
33 Ffion Noot-Williams EPOC W 2005 00:35:32
34 Charlotte Slade SN W 2005 00:35:53
35 Irene Rodríguez FUNDI-O W 2005 00:36:06
36 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:36:26
37 Sarina Okle OKL Piz Hesi 00:36:43
38 Olof Hertin Västerviks OK M 2005 00:37:01
39 Isobel Fox SN F 2009 00:37:02
40 Mollie Vaughan 00:37:17
41 Joseph Morris 00:37:22
42 Rowan Willis 00:37:56
43 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL W 2003 00:38:31
44 Lucy Ward INT F 2010 00:38:46
45 Miguel Bala Domínguez FUNDI-O M 2005 00:39:20
46 Isabelle Tonge BOK 00:39:51
47 Charlotte Lovegrove SN F 2009 00:40:15
48 Ben Chapman SO M 2009 00:40:25
49 Julie Spenceley FVO F 1971 00:41:43
50 Lily Söderqvist IK Hakarpspojkarna W 2005 00:41:49
51 Maria Gaines BL F 2008 00:41:56
52 Rona Zaird Invoc 00:42:45
53 Katie Jones 00:44:09
54 Chloe Green 00:44:15
55 Ewan Fox SN M 2009 00:44:49
56 Hannah Wiseman MOR F 2009 00:49:05
57 Edin Simpson OD 00:51:16
58 Ryan Carter SUFFOC M 2008 00:51:58
59 Charlie Beavers 00:52:33
60 Erica Cload INVOC F 2008 00:52:52
61 Samantha Jepson Hounden 00:52:56
62 Rebecca Lovegrove SN F 2006 00:53:41
63 Susana Rodríguez FUNDI-O W 2005 00:55:10
64 Senan Lawlor ESOC M 2012 01:07:04
65 Ellie Simpson OD 01:13:20
66 William Jennings IND 01:19:17
67 Robin von Gaza OLV Uslar M 1994 01:31:10
- Campbell Spenceley FVO M 2006 00:20:04
- Max Ahmed QOC M 2003 00:21:35
- Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:29:33
- Charlotte Williams 00:35:15
- Grace French WIM F 2007 00:35:47
- Matt Green 00:41:17
- Chantelle Eisma-Clinch F 2003 00:41:56
Showing results 1 - 74 of 74