Results

Achievements at
orienteering events

Thetford Thrash Day 1 - Icenian Trophy, 09/02/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at cuoc.org.uk/Events/EventDetails.aspx?ID=2013Icenian

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.62km, climb: 25m, 11 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:24:19 1243
2 Alison Fox WAOC F 1966 00:37:25 1065
3 John Ward NOR M 1942 00:39:04 1043
4 Tony Davies BOF M 1948 00:39:19 1039
5 Ella Gilbert NOR F 1998 00:41:35
6 Robin Kingman SAX M 1952 00:42:08 1001
7 Beth Albon SOC W 1993 00:42:14
8 Louise Walker SUFFOC F 1965 00:42:51 991
9 Lenka Strakova BKO W 1968 00:43:27
10 Mihir Chandraker WAOC M 1997 00:44:31 969
11 Bill Marlow MWOC M 1948 00:44:36 968
12 Sarah Gales CUOC W 1992 00:44:37
13 John Russell SOS M 1941 00:45:58 949
14 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 00:46:07
15 Stephen Nobbs NOR M 1956 00:46:08 947
16 Gillian Edgar HAVOC F 1966 00:47:36 927
17 Jane Archer SN F 1954 00:48:25 916
18 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:49:28 901
19 Lindsey Freeman LOG F 1952 00:49:44 898
20 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:49:55 895
21 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:50:19 890
22 Hilary Sellens SOS F 1955 00:50:34 886
23 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:53:01 853
24 Helen Nisbet SMOC F 1961 00:53:16 850
25 Pat Martin NOR M 1943 00:54:13 837
26 David Nixon SOC M 1944 00:54:16 836
27 Kristjan Kalve NOR M 1993 00:54:42
28 Peter Gay SUFFOC M 1942 00:56:45 802
29 Michael Hill HAVOC M 1954 00:56:50 801
30 Perry Mole SOC M 1968 00:56:53 801
31 Fred Ross EPOC M 1945 00:57:02 799
32 Peter Leverington NOR M 1936 00:57:57 786
33 Mary Nixon SOC F 1949 00:58:06 784
34 Jenny Liston IND W 1973 00:58:42
35 Rodney Freeburn NOR M 1938 00:59:23 767
36 John Wickersham WAOC M 1942 01:00:05 757
37 David Skinner SOS M 1949 01:01:17 741
38 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:02:12
39 Sue Woods WAOC F 1957 01:03:16 714
40 Helen Wise SO F 1953 01:04:25 698
41 Emma Holland WAOC F 1981 01:04:58 691
42 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:05:19 686
43 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:05:46 680
44 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:07:36 655
45 Rachel Oxburgh WAOC F 1964 01:07:38 654
46 Liz Large NOR F 1966 01:08:34 642
47 Clare Woods WAOC F 1988 01:08:39 641
48 Carly Collings RAFO F 1988 01:08:42 640
49 Richard Barker SOS M 1953 01:09:24 630
50 Hally Hardie WAOC M 1940 01:12:47 584
51 Paul Lowe SUFFOC M 1959 01:13:56 569
52 Graham Ward NOR M 1945 01:13:58 568
53 Ben Rivers IND M 1948 01:14:38
54 Estella Ward NOR F 1950 01:14:43 558
55 Ros James SMOC F 1961 01:15:32 547
56 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:16:56 528
57 Noreen Ives WAOC F 1953 01:17:09 525
58 Cath Pennington WAOC F 1951 01:18:35 505
59 Colin Nicholson SMOC M 1943 01:19:57 487
60 Kate Maliphant BOK F 1960 01:23:10 443
61 Nancy Powell Davies SOS F 1950 01:24:58 419
62 Fiona Love CUOC F 1992 01:26:02 404
63 John Harris WAOC M 1946 01:26:09 403
64 Raphaelle Suard CUOC W 1992 01:29:37
65 Sarah Noot EPOC F 1972 01:33:08 308
66 Alice Gibb CUOC F 1991 01:33:59 296
67 Kevin Jones RAFO M 1964 02:01:43 0
68 Daphna Alon SLOW F 1964 02:03:04 0
69 Chris Gay SUFFOC F 1950 02:06:15 0
70 Philip Levi WAOC M 1945 02:42:56 0
- Nicholas Perry M 1958 00:50:16
Showing results 1 - 71 of 71