Results

Achievements at
orienteering events

SWOA Galoppen and Ranking Event, 13/01/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.northwilts.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 9.85km, climb: 175m, 22 controls)
Other courses: Black | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dane Blomquist AIRE M 1996 01:02:06 1273
2 Robert Ashton BAOC M 1984 01:03:09 1267
3 Tim Must TVOC M 1968 01:05:17 1256
4 Clive Hallett BOK M 1963 01:12:14 1221
5 Mark Burley MDOC M 1987 01:13:37 1214
6 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:14:17 1211
7 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:19:13 1185
8 Steven Horsler WIM M 1966 01:20:33 1179
9 Steve Long TVOC M 1962 01:21:56 1172
10 Hanne Bown CLOK F 1982 01:22:25 1169
11 Michael Hallett BOK M 1997 01:24:27 1159
12 Richard Sharp TVOC M 1964 01:26:17 1149
13 Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:26:34 1148
14 Charles Daniel BOK M 1956 01:27:05 1145
15 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:27:44 1142
16 David Watkins BADO M 1958 01:27:48 1142
17 Jonathan Lyle BOK M 1959 01:27:58 1141
18 Paul Fox SN M 1962 01:31:20 1124
19 Duncan Innes SWOC M 1962 01:32:30 1118
20 Peter Huzan SLOW M 1964 01:32:52 1116
21 Andy Jones SLOW M 1958 01:33:31 1113
22 Paul L'Estrange BAOC M 1966 01:33:50 1111
23 Doug Stimson NWO M 1982 01:35:02 1105
24 Alice Bedwell BOK F 1960 01:35:43 1101
25 Don McKerrow SLOW M 1952 01:35:59 1100
26 Jes Dickin SOC M 1960 01:36:12 1099
27 Neil Grant SWOC M 1951 01:36:24 1098
28 Neil Brooks LOK M 1960 01:36:44 1096
29 John Leeson HOC M 1958 01:39:08 1084
30 Lucy Giles BAOC F 1969 01:39:27 1082
31 Paul Oldfield BAOC M 1956 01:40:49 1075
32 Alan Richards NGOC M 1946 01:41:25 1072
33 Scott Bailey BOK M 1972 01:42:50 1065
34 Graham Whiffen WSX M 1969 01:43:35 1061
35 Iain Brant BAOC M 01:45:16
36 Ian Moran SOC M 1958 01:46:59 1044
37 Mike Frizzell BADO M 1958 01:50:11 1028
38 Greg Best NGOC M 1962 01:51:21 1022
39 Beth Hanson EUOC F 1996 01:53:16 1012
40 Stuart Wright WAOC M 1988 01:53:53 1009
41 Richard Jackson DEVON M 1977 01:54:16 1007
42 Andrew Tyrrell BKO M 1983 01:58:21 986
43 Carl Bootland SLOW M 1992 02:02:08 967
44 Tim Hughes TVOC M 1952 02:08:44 933
45 Charles Gook BADO M 1967 02:11:39 919
46 John Shea NGOC M 1952 02:11:42 918
47 Colin Welch BOK M 1958 02:18:49 882
48 Paul Bryce NGOC M 1970 02:20:02 876
49 Colin Swallow SN M 1957 02:22:16 864
Showing results 1 - 49 of 49