Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Relays, 01/04/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.thejk.org.uk/jk2013/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2-CA (length: 5.1km, climb: 235m, 18 controls)
Other courses: Course 1-2A | Course 1-2B | Course 1-2C | Course 1-AA | Course 1-AB | Course 1-BA | Course 1-BB | Course 1-CA | Course 1-CB | Course 2-2A | Course 2-2B | Course 2-2C | Course 2-AA | Course 2-AB | Course 2-BA | Course 2-BB | Course 2-CB | Course 3-2A | Course 3-2B | Course 3-2C | Course 3-AA | Course 3-AB | Course 3-BA | Course 3-BB | Course 3-CA | Course 3-CB | Course 4-2A | Course 4-2B | Course 4-2C | Course 4-AA | Course 4-AB | Course 4-BA | Course 4-BB | Course 4-CA | Course 4-CB | Course 5-2A | Course 5-2B | Course 5-2C | Course 5-AA | Course 5-AB | Course 5-BA | Course 5-BB | Course 5-CA | Course 5-CB | Course 6-2A | Course 6-2B | Course 6-2C | Course 6-AA | Course 6-AB | Course 6-BA | Course 6-BB | Course 6-CA | Course 6-CB | Course 7-2 | Course 7-AA | Course 7-AB | Course 7-BA | Course 7-BB | Course 8-3 | Course 8-A | Course 8-B | Course 9-AA | Course 9-AB | Course 9-AC | Course 9-BA | Course 9-BB | Course 9-BC | Course 9-CA | Course 9-CB | Course 9-CC

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sophie Kirk OD F 1992 00:33:56
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:34:00
3 Zoe Harding EUOC F 1994 00:34:12
4 Laura Daniels 2022-1 [SHUOC] 00:34:24
5 Ian Ditchfield MV M 1956 00:35:36
6 Rob Parkinson MOR M 1956 00:35:39
7 David Lawson OD M 1963 00:35:47
8 Ian Hughes WCH M 1963 00:35:51
9 Jo Stevenson ESOC F 1978 00:37:50
10 Alan Rosen HH M 1955 00:38:30
11 Graham Capper LOC M 1958 00:38:50
12 Ida Hyvönen 2019-1 [OK Tyr] F 00:39:20
13 Gary Mills TVOC M 1955 00:39:56
14 Paul Bradbury SYO M 1957 00:39:59
15 Andrew White HOC M 1956 00:41:52
16 Adrian Taylor DEVON M 1955 00:42:03
17 Jane Halliday MOR F 1960 00:42:40
18 Robert King AIRE M 1959 00:42:59
19 Bob Dredge WCOC M 1951 00:43:44
20 Mike Jones SMOC M 1954 00:46:04
21 Zuzka Windsor DRONGO F 1992 00:46:39
22 Anna Uller 2020-3 [OK Tyr] 00:46:45
23 Graham Johnson DVO M 1955 00:47:08
24 Rory Percival HH M 1964 00:48:02
25 Graham Watson WCOC M 1962 00:48:39
26 Peter Martin MV M 1961 00:52:02
27 James Parker SO M 1945 00:52:51
28 Hedley Calderbank HH M 1951 00:54:12
- Robin Smith SO M 1952 00:43:13
- Dave Chapman SN M 1953 00:51:00
Showing results 1 - 30 of 30