Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Superleague/YHOA Middle Championships, 24/11/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.claro-orienteering.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 4.1km, climb: 75m, 18 controls)
Other courses: Black | Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Parkin DVO M 1968 00:34:11 1285
2 Neil Conway AIRE M 1968 00:37:05 1262
3 Paul Taylor SYO M 1965 00:38:11 1253
4 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:39:36 1242
5 Charles Mayes CLOK M 1966 00:39:55 1239
6 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 00:40:09 1238
7 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:40:20 1237
8 Noah Howlett LOC M 1998 00:40:47
9 Steve Dempsey SYO M 1963 00:41:55 1224
10 Nick Howlett LOC M 1967 00:42:15 1221
11 Mike Pedley EPOC M 1960 00:42:19 1219
12 Jack Cryer PFO M 1999 00:43:35
13 Lucy Haines EUOC F 1999 00:44:16
14 Liz Drewe W 1992 00:44:34
15 Rob Bailey CLOK M 1959 00:44:44 1196
16 Gavin Smith SROC M 1958 00:44:48 1196
17 Paul Addison DVO M 1957 00:47:13 1177
18 Pippa Dakin SYO F 1998 00:47:24
19 Vince Grealy CLARO M 1963 00:48:27 1167
20 Phillip Batts CLOK M 1961 00:49:10 1162
21 Nathan Parker CLARO M 1997 00:50:28 1151
22 Lee Scott SYO M 1966 00:51:11 1145
23 Emma Harrison EPOC F 1972 00:51:15 1144
24 Lucy Needham AIRE F 1985 00:51:19 1144
25 Mary Ockenden SROC F 1959 00:51:29 1142
26 Ruaridh Mon-Williams M 1997 00:52:12
27 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:52:39 1132
28 Chris Lee M 1992 00:53:16
29 Nigel Owens SYO M 1966 00:53:47 1122
30 Dean Field HALO M 1963 00:53:58 1121
31 Katherine Bett SN F 1995 00:55:40 1109
32 Peter Avis AIRE M 1963 00:56:16 1104
33 Sophie Brown AIRE F 1971 00:57:05 1098
34 Simon Freytag M 1992 00:57:32
35 mark hewson CLARO M 1967 00:58:24 1088
36 Rachel Emmerson OD F 1996 00:58:25 1088
37 Edward Barnard DEE M 1979 00:58:44 1085
38 Marie Gibbs W 1978 00:59:27
39 Eloise Wright CLOK F 1996 00:59:35 1078
40 Nicola Melville FVO F 1969 01:00:11 1073
41 Bruce Woodley AIRE M 1964 01:00:59 1067
42 David Hargreaves SROC M 1951 01:01:18 1064
43 Mark Dakin SYO M 1960 01:01:22 1064
44 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:01:25 1063
45 Mark Jesson PFO M 1966 01:02:22 1055
46 Paul Wright PFO M 1961 01:02:51 1051
47 Pauline Tryner SYO F 1972 01:02:56 1051
48 Faye Pinker AIRE F 1975 01:03:57 1042
49 Natasha Conway AIRE F 1971 01:04:06 1041
50 Sally Gilliver MDOC F 1961 01:05:00 1035
51 Ian Hodgson M 1968 01:07:22
52 Anna Sloan W 1992 01:08:48
53 Andrew Farnworth EBOR M 1965 01:09:06 1001
54 Vicky Tucker W 1978 01:11:53
55 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:11:55 978
56 Diane Mayes CLOK F 1972 01:13:26 966
57 David Pal WRE M 1966 01:14:59 952
58 Helen Miller W 1992 01:15:53
59 Colin Drury SYO M 1947 01:17:43 928
60 Nigel Hulley AIRE M 1959 01:18:33 922
61 Sarah Watkins SROC F 1974 01:23:02 885
62 Miles Gilleard BOF M 1998 01:23:28
63 Rebecca Mun-Williams W 1973 01:24:11
64 Philip Robinson M 1963 01:34:45
65 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:39:28 751
- NOT REGISTERED M 1999 00:33:58
- Esther Logue F 1971 00:57:07
- Steve Jobson RAFO M 1962 01:03:32
- Phill Newton M 1968 01:11:41
Showing results 1 - 69 of 69