Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 15/12/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.4km, climb: 265m, 23 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jonathan Crickmore SYO M 1993 00:47:12 1378
2 Oliver Johnson SYO M 1978 00:47:46 1375
3 Jonathan Malley MDOC M 1992 00:48:01 1373
4 William Gardner OD M 1993 00:53:12 1335
5 Aidan Smith SYO M 1995 00:53:26 1334
6 ZACHARY FIELD SHUOC M 1995 00:55:03 1322
7 Joe Taunton SYO M 1987 00:56:23 1313
8 Harrison McCartney OD M 1998 00:56:35
9 Tim Patterson AIRE M 1981 00:56:41 1310
10 Andrew Powell DVO M 1982 00:58:58 1295
11 Richard Parkin DVO M 1968 00:59:59 1288
12 Colin Smith SYO M 1965 01:00:14 1286
13 Alexander Moore WAOC M 1992 01:00:31 1284
14 Tamsin Moran SOC F 1994 01:02:08 1274
15 Chris McCartney OD M 1969 01:04:53 1255
16 Colin Lynch SYO M 1968 01:05:08 1254
17 Richard Baxter SYO M 1968 01:05:35 1250
18 Jake Field HALO M 1996 01:05:53 1249
19 Kim Baxter SYO F 1976 01:09:16 1226
20 Paul Addison DVO M 1957 01:10:53 1212
21 Andrew Dalgleish INT M 1982 01:11:02 1211
22 Ben Beresford NOC M 1995 01:11:07 1210
23 Joshua Cooper EBOR M 1994 01:11:52 1205
24 Liam Corner MDOC M 1970 01:11:54 1205
25 Mick Lucking NOC M 1957 01:12:11 1203
26 Rhona McMillan SHUOC F 1995 01:12:57 1196
27 Alistair Wood AIRE M 1952 01:13:26 1193
28 David Alcock AIRE M 1976 01:13:35 1192
29 Steve Whitehead EBOR M 1951 01:13:51 1190
30 Kevin Randall SYO M 1982 01:14:08 1188
31 Michael Adams SYO M 1996 01:14:29 1185
32 Paul Bradbury SYO M 1957 01:14:41 1184
33 Adam Bradbury SYO M 1992 01:16:45 1169
34 Jack Cooper AIRE M 1984 01:16:58 1168
35 Anthony Donaldson NOC M 1967 01:17:28 1165
36 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:18:45 1156
37 Kevin Lomas NOC M 1956 01:18:51 1156
38 Tim Wiegand SYO M 1967 01:19:53 1148
39 Chris Lambert SYO M 1991 01:20:09 1146
40 Tim Wiegand SYO M 1967 01:21:43 1134
41 Vince Grealy CLARO M 1963 01:22:01 1132
42 Graham Capper LOC M 1958 01:24:29 1115
43 Paul Beresford HALO M 1970 01:33:07 1057
44 Chris Littler SYO M 1968 01:34:05 1051
45 Keith Lowthian NOC M 1969 01:38:24 1021
46 Stan Appleton CLARO M 1948 01:43:35 984
47 Michael Lord NOC M 1962 01:46:03 968
48 Helen Miller UYOC F 01:47:26
49 Richard Ollerenshaw EBOR M 02:28:41
- Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:46:04
Showing results 1 - 50 of 50