Results

Achievements at
orienteering events

MV Regional SE League (UKOL), 23/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Green (M70,W16,W55,W60) (length: 4.6km, climb: 120m, 18 controls)
Other courses: UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown (M18,M20,M45,M50,W21) | UKOL Black (M21) | UKOL Blue (M16,M55,M60,W35,W40) | UKOL Short Blue (M65,W18,W20,W45,W50) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,M90,W65,W70,W75,W80) | UKOL Very Short Green (W85,W90) | UKOL Light Green (M14,W14) | UKOL Orange (M12,W12) | UKOL Yellow (M10,W10) | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Louise Adams EUOC F 1998 00:38:15 1203
2 Vince Roper SLOW M 1967 00:39:53 1185
3 Thomas Howell SN M 2001 00:43:25
4 Tom Edelsten GO M 1943 00:43:57 1138
5 Jackie Hallett BOK F 1957 00:44:35 1131
6 Steve Southall SO M 1955 00:46:12 1114
7 Steve Jarvis SO M 1963 00:46:18 1113
8 Christine Kiddier BL F 1952 00:47:16 1102
9 Ian Peirce SARUM M 1944 00:47:54 1096
10 Troy Southall SO M 2004 00:49:11
11 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:50:15 1071
12 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:50:23 1069
13 Janet Rosen HH F 1955 00:50:28 1068
14 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:51:24 1058
15 Hedley Calderbank HH M 1951 00:51:42 1055
16 Oliver Southall M 2000 00:52:17
17 Ruth Landrigan BOK F 1980 00:52:21 1047
18 Mark Feltham MV M 1962 00:52:28 1047
19 Andrew White HOC M 1956 00:53:01 1041
20 Mike Perry SAX M 1944 00:53:17 1038
21 J K Astin WSX F 1953 00:53:39 1035
22 Sheila Carey OD F 1946 00:54:18 1029
23 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:54:24 1028
24 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:54:43 1024
25 Yasmin Field HALO F 1999 00:54:56
26 Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 00:57:06 996
27 Peter Carey OD M 1944 00:57:52 988
28 Marian White HOC F 1960 00:57:57 987
29 Abigail Bateman SN F 1998 00:58:04 986
30 Annika Greenwood BKO F 1971 00:58:17 983
31 Diana McClure SBOC F 1950 00:58:26 982
32 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:58:30 981
33 roger roberts SO M 1946 00:58:40 979
34 Alison Saunders HH F 1959 00:59:13 973
35 Julie Cleary LOK F 1964 00:59:16 972
36 Ray Massey SOC M 1940 00:59:31 969
37 Jane Blackford BADO F 1969 01:00:08 962
38 Teresa Turner SLOW F 1948 01:00:51 954
39 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:57 953
40 Jane King SO F 1956 01:01:52 941
41 Peter Lomas MDOC M 1940 01:02:00 940
42 Christine Jepson SO F 1958 01:03:42 921
43 Margaret Brown SN F 1958 01:03:51 919
44 Chris McDonald MV M 1942 01:04:15 914
45 Janet Cronk WAOC F 1957 01:05:30 901
46 Jannion Ireland SO F 1957 01:05:43 898
47 Jean Payne DEE F 1953 01:06:28 890
48 Jasmine Bennett SO F 1953 01:06:43 887
49 Jonathan Johns SN M 1957 01:07:28 877
50 Julie Collins DFOK F 1960 01:07:32 876
51 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 01:07:38 875
52 Dave Cussens SO M 1952 01:07:51 873
53 Rowan Purkis LOC F 1954 01:08:55 861
54 Rick Roberts HOC M 1951 01:09:23 855
55 Jacky Dakin SYO F 1961 01:10:48 840
56 Richard Collins SROC M 1944 01:11:08 837
57 Nicky Masson MV F 1964 01:16:33 775
58 Andrew Ward SO M 1961 01:16:49 772
59 Judith Holt DVO F 1950 01:17:18 768
60 Kieran Marsh SO M 1997 01:19:37 745
61 Nicola Morris BOK F 1976 01:22:25 714
62 Brian Yates ESOC M 1944 01:24:58 686
63 Linda Cairns SYO F 1958 01:29:56 630
64 Gillian Prowse SN F 1959 01:33:28 591
65 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:39:13 526
66 Ian Goodwin SO M 1955 01:43:32 479
67 Isobel Bailey 01:44:29
68 Michael White MV M 1937 02:06:59 221
- Linda Hulley SO F 1956 01:16:42
Showing results 1 - 69 of 69