Results

Achievements at
orienteering events

DEE level B event, 05/01/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm#140105Delamere

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 95m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steve Ingleby DEE M 1953 00:51:53 1263
2 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:52:05 1261
3 Mike Smithard DEE M 1949 00:55:29 1228
4 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:56:22
5 Andrew Quickfall SROC M 1957 00:59:12 1186
6 Peter Gorvett SYO M 1947 01:00:04 1178
7 Mike Hampton OD M 1946 01:00:20 1175
8 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:01:23 1165
9 Andrew Clough WRE M 1957 01:02:06 1158
10 Graham Johnson DVO M 1955 01:02:24 1155
11 Lesley Ross OD F 1966 01:02:25 1155
12 Christopher Calow DEE M 1952 01:02:26 1155
13 Dave Marr OD M 1951 01:02:36 1153
14 Dave Bales POTOC M 1955 01:03:01 1149
15 Jack Cryer PFO M 1999 01:03:17
16 Noah Howlett LOC M 1998 01:03:25 1144
17 Brian Hughes HOC M 1947 01:03:32 1143
18 Tony Davies BOF M 1948 01:03:33 1142
19 Malcolm Irvine DEE M 1955 01:04:17 1135
20 Daniel Weaver UBOC M 2000 01:04:26
21 Paul Graetz POTOC M 1947 01:04:30 1133
22 Patrick Smyth BOF M 1957 01:04:33 1132
23 Joe Thomas MWOC M 1998 01:04:57 1128
24 david downes WCOC M 1954 01:05:01 1127
25 Geoff Trewin HOC M 1951 01:05:05 1127
26 Matt Driver SELOC M 1985 01:06:01 1117
27 Mary Ockenden SROC F 1959 01:06:05 1117
28 Brian Jackson SROC M 1946 01:06:20 1115
29 Ray Humphreys MDOC M 1959 01:07:52 1102
30 Rod Postlethwaite WRE M 1954 01:08:54 1092
31 Mike Baggott OD M 1951 01:08:56 1092
32 Edward Halliwell DEE M 1974 01:09:16
33 Judith Havenhand SYO F 1973 01:09:41 1085
34 Laurence Johnson SROC M 1998 01:09:51 1082
35 Julian Lailey SROC M 1946 01:09:56 1082
36 David Hargreaves SROC M 1951 01:09:57 1081
37 Richard Payne EPOC M 1950 01:10:36 1075
38 River Edis-Smith MDOC M 1999 01:10:54
39 David Rose PFO M 1950 01:11:05 1070
40 Andrew Payne DEE M 1951 01:11:12 1069
41 Ian Farrell MDOC M 1981 01:11:23 1067
42 Keith MacDermott EBOR M 1949 01:11:45 1063
43 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:12:34 1055
44 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 01:12:41 1054
45 Sally Gilliver MDOC F 1961 01:14:57 1032
46 Simon Crocker DEE M 1959 01:16:27 1017
47 Paul Booth SELOC M 1964 01:16:31 1016
48 Graham Sutton DEE M 1955 01:17:53 1002
49 Sharron Richardson WRE F 1972 01:18:39 994
50 Barry Chambers DEE M 1951 01:18:54 992
51 Sean Pickering DEE M 1995 01:19:31 985
52 Elizabeth Hughes DEE F 1988 01:19:41 985
53 George Hudson-Chang LOC M 1998 01:19:42 985
54 Paul Ross DEE M 1958 01:21:17 969
55 Peter Potter DEE M 1956 01:22:06 959
56 Gerard Riley POTOC M 1958 01:22:22 957
57 Robert Griffiths MWOC M 1946 01:22:26 956
58 Philip Gager SROC M 1946 01:28:43 891
59 David Pal WRE M 1966 01:29:40 881
60 Kim Norman WRECSAM TRI W 1974 01:30:21
61 Stephen Round SELOC M 1951 01:32:56 848
62 Paul Shannon DEE M 1959 01:34:40
63 Paul Watson MDOC M 1974 01:39:15 786
64 Iain Smith IND M 1969 01:40:58
65 Calum Mitchell LOC M 1998 01:43:18 745
66 John Heaton POTOC M 1952 01:45:17 725
67 Michael Owen MDOC M 1954 01:46:28 713
68 Jan Rogers CHESTER TRI W 1969 01:49:38
69 Simon McAllister CHESTER TRI M 1964 02:18:14
70 Paul Goodall M 1993 02:43:54
- Richard Tiley LOC M 1958 01:12:10
- Ian Gilliver MDOC M 1951 01:29:01
Showing results 1 - 72 of 72