Results

Achievements at
orienteering events

SO District (level C) event & Yvette Baker Trophy Heat, Cowdray Forest, 11/11/2012

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.vuggles.plus.com/results/CC1112_L.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 220m, 16 controls)
Other courses: Green | Light Green | Orange | Yellow | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Ditchfield MV M 1956 00:55:46 1189
2 Andrew Parkinson SO M 1952 00:57:02 1180
3 David Dorling DFOK M 1972 00:57:18 1178
4 Paul Todd LOK M 1975 00:58:33 1169
5 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:00:39 1154
6 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:01:55 1145
7 Charlie Turner SLOW M 1953 01:01:58 1144
8 Philip Eeles SOC M 1955 01:02:40 1139
9 Alan Williamson SO M 1949 01:04:23 1127
10 Lucca Blumenstein 01:04:33
11 Peter Martin SAX M 1949 01:05:00 1123
12 Mike Murray SLOW M 1944 01:05:00 1123
13 Julia Jarvis SO F 1968 01:05:05 1122
14 Alan Hickling SAX M 1964 01:06:17 1114
15 Don McKerrow SLOW M 1952 01:06:19 1113
16 Nigel Bush MV M 1955 01:06:20 1113
17 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:07:32 1105
18 Andy Robinson LOC M 1954 01:07:52 1102
19 John Dalton TVOC M 1961 01:08:11 1100
20 Jim Prowting TVOC M 1946 01:08:14 1100
21 Jon Chandler LOK M 1967 01:09:45 1089
22 Roger Walker SLOW M 1966 01:13:15 1064
23 Tim Hulley SO M 1961 01:15:10 1050
24 Simon Dunkley SN M 1965 01:16:06 1044
25 Andrew Hibbert HH M 1977 01:16:23 1042
26 Graham Sutton MV M 1947 01:17:26 1034
27 Robin Wilson SO M 1959 01:17:35 1033
28 Andrew Hannaford SO M 1955 01:17:42 1032
29 David Ball NOR M 1944 01:20:38 1011
30 James Parker SO M 1945 01:20:42 1011
31 Antony Schofield MV M 1961 01:22:52 996
32 Rob Burridge SO M 1964 01:24:16 986
33 Dominic Lawrance SLOW M 1977 01:25:04 980
34 David Young SO M 1953 01:25:06 980
35 Jane Lambert SO F 1960 01:25:25 977
36 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:25:44 975
37 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:25:58 973
38 Geoff Wright GO M 1945 01:25:59 973
39 Edward Cox SO M 1959 01:25:59 973
40 Barrie Pearson SO M 1950 01:29:11 951
41 Christopher Dalton TVOC M 1995 01:29:57 945
42 Michael Taylor SO M 1971 01:32:48 925
43 Mike Bolton MV M 1950 01:35:47 904
44 Peter Dudman SO M 1951 01:36:26 899
45 Sandra Vogel MV F 1964 01:37:07 894
46 Kasia Nichols SO F 1984 01:37:45 890
47 Mike Elliot MV M 1951 01:38:57 881
48 Catherine Slade SAX F 1976 01:39:30 877
49 Penny Marsh SO F 1963 01:42:21 857
50 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:42:49 853
51 Judith Carder SO F 1957 01:43:44 847
52 Chris McDonald MV M 1942 01:44:01 845
53 John Pittam SO M 1950 01:45:44 833
54 Brian Rodgers SO M 1948 01:49:01 809
55 Ian Griffiths AIRE M 1976 01:49:11 808
56 Nigel Saker SLOW M 1948 01:56:36 755
57 Victor Wills SO M 1943 01:56:44 754
58 Andrew Ward SO M 1961 01:57:46 747
59 David White SO M 1952 01:59:06 737
60 Terry Marsh SLOW M 1941 02:06:36 684
61 Mark Thompson TVOC M 1955 02:07:54 675
62 Peter Riches TVOC M 1950 02:07:54 675
63 Michael White MV M 1937 02:42:21 429
Showing results 1 - 63 of 63