Results

Achievements at
orienteering events

LOC Double - Classic Race, 14/04/2013

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all/item/11-2013/187-graythwaite

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown 2 (length: 6.89km, climb: 460m, 24 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown 1 | Blue 1 | Blue 2 | Short Blue 1 | Short Blue 2 | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlie Adams SYO M 1964 01:13:22 1264
2 Quentin Harding CLARO M 1962 01:17:30 1249
3 Martin Ward SYO M 1967 01:18:51 1244
4 Robert Lee INT M 1962 01:19:07 1243
5 Ben Stansfield FVO M 1968 01:20:36 1237
6 Michael Billinghurst WCOC M 1960 01:24:13 1224
7 Richard Baxter SYO M 1968 01:27:09 1214
8 Jonathan Emberton EPOC M 1961 01:28:57 1207
9 Robin Orr CLYDE M 1961 01:30:30 1202
10 Charles Mayes CLOK M 1966 01:31:50 1197
11 Chris Sanderson BAOC M 1962 01:32:49 1193
12 Paul Taylor SYO M 1965 01:33:21 1191
13 Peter Gorvett SYO M 1947 01:35:39 1183
14 Mark Seddon SELOC M 1962 01:38:05 1174
15 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:38:41 1172
16 Andy Sykes DVO M 1965 01:39:16 1170
17 Dan Parker BL M 1962 01:39:22 1169
18 Stuart Parker WAROC M 1964 01:40:06 1167
19 Jon Hateley DEE M 1963 01:40:22 1166
20 Alan Irving WCOC M 1967 01:40:40 1165
21 John Taylor WCOC M 1963 01:41:23 1162
22 Steve Wilson CLYDE M 1965 01:44:16 1152
23 Ian Maxwell RR M 1960 01:45:48 1146
24 David Lawson OD M 1963 01:46:23 1144
25 David McCann MDOC M 1963 01:47:10 1141
26 Andrew Bradley WCOC M 1963 01:49:57 1131
27 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:51:24 1126
28 Mike Johnson SROC M 1960 01:52:00 1124
29 Steve Dempsey SYO M 1963 01:52:19 1123
30 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:57:27 1104
31 Richard Lecky-Thompson LOC M 1963 01:59:48 1095
32 Ian Marshall AIRE M 1962 02:00:05 1094
33 Nigel Beasant DEE M 1960 02:00:25 1093
34 Graham Watson WCOC M 1962 02:04:28 1079
35 Robert King AIRE M 1959 02:05:06 1076
36 Timothy Gent DEVON M 1968 02:09:29 1060
37 Paul Fox SN M 1962 02:12:32 1049
38 Max Carcas INT M 1968 02:17:46 1030
39 Julian Warren NN M 1963 02:21:49 1016
40 Ray Johnstone WCOC M 1951 02:22:28 1013
41 Crawford Lindsay ESOC M 1955 02:22:57 1012
42 David Vincent DVO M 1961 02:24:35 1006
43 Duncan Conway LOC M 1967 02:25:03 1004
44 Richard Hill DEE M 1965 02:31:42 980
45 Clive Thomas MWOC M 1966 02:31:46 980
46 Colin Swallow SN M 1957 02:40:50 947
47 Richard Rigby CLOK M 1966 03:06:48 853
- Rowena Browne SROC F 1962 01:59:22
- Stephen Fellbaum LOC M 1960 02:51:18
Showing results 1 - 49 of 49