Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup and Trophy Heat, 16/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.chig.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Women (length: 7.48km, climb: 155m, 17 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Green Women | Green Men | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | Blue Cup Men | Blue Trophy Men


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Helen Gardner TVOC F 1986 00:57:14 1262
2 Katrin Harding SLOW F 1993 00:59:24 1243
3 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:04:54 1195
4 Becky Young HH F 1996 01:07:07 1176
5 Nina Tant SOS F 1988 01:07:15 1175
6 Beth Hanson EUOC F 1996 01:07:56 1169
7 Ella Gilbert NOR F 1998 01:14:14 1115
8 Maria Pereverzina HH F 1996 01:17:58 1086
9 Joanne West SLOW F 1988 01:18:17 1082
10 Gillian Jubb HH F 1974 01:18:58 1076
11 Jayne Sales SLOW F 1980 01:21:49 1052
12 Helen Lloyd NOR F 1959 01:23:07 1043
13 Stephanie Moss SLOW F 1975 01:23:31 1039
14 Laura Parkes HH F 1992 01:24:09 1033
15 Eleanor Evans SOS F 1983 01:25:02 1027
16 Ester Bonmati SLOW F 1985 01:25:28 1024
17 Sue Carter SLOW F 1967 01:26:13 1018
18 Freya Askham SMOC F 1974 01:26:25 1015
19 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:29:42 987
20 Rachel McTurk SOS F 1988 01:30:32 980
21 Hannah Newton SOS F 1992 01:30:32 980
22 Helen Marsden HH F 1976 01:32:29 963
23 Sarah Gales WAOC W 1993 01:33:14
24 Alice Hodkinson WAOC F 1971 01:36:57 924
25 Fiona Tam SLOW F 1989 01:38:06 913
26 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:38:15 912
27 Penny Bickle EBOR F 1980 01:39:42 901
28 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:40:28 894
29 Emma Morum SOS F 1987 01:41:17 887
30 Helen Bickle WAOC F 1982 01:42:48 872
31 Katie McInnes MDOC F 1987 01:49:01 822
32 Caroline Louth WAOC F 1961 02:07:21 667
33 Catherine Slade SAX F 1976 02:22:19 541
- Natalia Pereverzina HH F 1994 01:12:25
- Anna Zuegner SMOC F 1988 01:34:18
Showing results 1 - 35 of 35