Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 1 (UKOL), 04/04/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2015/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

10 (length: 3.8km, climb: 220m, 19 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Callum Roberts MAROC M 1995 00:43:42 1208
2 Bryn Wilkinson SUFFOC M 1997 00:49:33 1180
3 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 00:51:38 1170
4 Stephen Elkington OD M 1997 00:52:41 1164
5 Zuzana Prochazkova LOK F 1985 00:52:58 1163
6 James Errington HH M 1997 00:53:15 1161
7 Lovisa Falk Hagaby GoIF W 1994 00:59:10
8 Lucy Taylor LEI F 1991 01:00:16 1126
9 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 01:01:29 1120
10 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:02:24 1115
11 Elin Krogstad Lillomarka OL W 1994 01:02:57
12 William Parkinson NOC M 1996 01:03:51 1108
13 Fredrik Danielsen IL Tyrving M 1994 01:04:03
14 Emma Vincent DVO F 1993 01:06:19 1094
15 Amy Brown EBOR F 1989 01:06:35 1093
16 Alison Fryer MDOC F 1991 01:07:28 1088
17 Davy Ker CLARO M 1995 01:07:28 1088
18 Maija Hoikkanen Kangasala SK W 1980 01:08:36
19 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:08:40 1083
20 Jenny Green SBOC F 1993 01:10:39 1072
21 Eleanor Evans SOS F 1983 01:10:46 1071
22 Emily Keenan DEVON F 1998 01:10:50 1071
23 Guy Ross OD M 1995 01:10:51 1071
24 Heather Hale GRAMP F 1991 01:12:07 1064
25 Alison Etherden SELOC F 1983 01:12:09 1064
26 Kristian Roberts WCH M 1993 01:13:21 1057
27 Lowri Jones AIRE F 1990 01:13:53 1054
28 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:13:59 1054
29 Emily Powell DVO F 1982 01:15:20 1047
30 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:17:19 1037
31 Liz Heaton LEI F 1981 01:18:14 1033
32 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:20:50 1018
33 Michael Rudolf OLK Wiggertal M 1994 01:21:19
34 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:22:22 1011
35 Fionne Lynch Cork O W 1980 01:22:29
36 Rosalind Mitchell-Hay GRAMP F 1985 01:22:40 1009
37 Ellen Houben hamok W 1994 01:22:46
38 Thomas Entwistle SHUOC M 1995 01:26:03 991
39 Rowena Johnson BOK F 1993 01:26:11 990
40 Katarzyna Nichols SO F 1984 01:26:43 987
41 Ben Warland SOS M 1998 01:27:22 984
42 Sam Landrigan BOK M 1986 01:28:32 978
43 Joanna Goodhead DVO F 1998 01:29:47 971
44 Bjorg Nigardsoy Fredrikstad Skiklubb W 1997 01:30:58
45 Jamie Hoyle PFO M 1997 01:31:26 963
46 Helen Bickle WAOC F 1982 01:31:34 962
47 Louise Cross Unattached W 1994 01:33:49
48 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:36:53 933
49 Fraser Alcock LEI M 1997 01:37:12 931
50 Joanna Smith SYO F 1998 01:38:48 923
51 Lisa Majumdar DEE F 1987 01:40:04 916
52 Mariama Dryak Unattached W 1995 01:43:26
53 Emma Cochrane SLOW F 1984 01:48:51 873
54 Madeleine Moyle BOF F 1992 01:51:54 857
55 Arabella White DEE F 1984 01:56:19 834
56 Neil McMillan ELO M 1985 01:58:03 825
57 Cathy Burke HOC F 1991 02:00:38 811
58 Jennie Garbutt WCOC F 1984 02:06:04 781
59 Jenny Dickin SOC F 1998 02:07:12 775
60 Nikie Arthurs AIRE F 1982 02:07:33 773
61 Fergus Barker FVO M 1998 02:09:23 764
62 Ruth Parkinson NGOC F 1996 02:10:04 761
63 Ashleigh Dawson SHUOC F 1992 02:12:28 750
64 Samantha Franks SUFFOC F 1982 02:12:30 749
65 Kirsty Mon-Williams AIRE F 1994 02:21:47 700
66 Jack Tiffin LEI M 1990 02:38:42 614
67 Jeni Pim WATO W 1975 02:49:32
- Andrew Stemp WAOC M 1997 01:09:50
- Sonia Sing Nga Poon HKAYP W 1994 02:03:40
- Ka Man Leung Y2Y W 1994 02:49:44
Showing results 1 - 70 of 70