Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 1 (UKOL), 04/04/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.siresults.co.uk/2015/JK/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

30 (length: 2km, climb: 30m, 14 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Karum Sangha Vimmoby OK 00:15:09
2 Channan Sangha Vimmerby OK 00:15:31
3 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:17:05
4 Freya Tryner SYO F 2007 00:17:15
5 Thomas Ross INT M 2005 00:18:31
6 Jessica Ward NGOC F 2006 00:18:43
7 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:18:51
8 Leo Degnen-Potter NATO M 2005 00:19:10
9 Isabel Mayes CLOK F 2006 00:19:12
10 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:19:28
11 Megan Brown ESOC F 2008 00:20:13
12 Jon Strand Kongsberg O-lag, Norway M 2005 00:20:23
13 Michael Finch SROC M 2003 00:20:45
14 Tom Arthurs AIRE M 2005 00:21:39
15 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:21:57
16 Grace French WIM F 2007 00:21:57
17 Kajsa Harstad WAOC W 2005 00:22:04
18 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:22:58
19 Imogen Noot-Williams EPOC W 2007 00:23:08
20 Lucy Hensman FVO F 2005 00:23:23
21 Emily Thompson Unattached W 1975 00:23:40
22 Milly Askham SMOC F 2005 00:24:04
23 Ben Ross INT M 2005 00:24:53
24 Harriet Louise Keenan DEVON W 2005 00:25:30
25 Athan Thompson Unattached M 2005 00:26:20
26 Charlotte Slade SN W 2005 00:26:46
27 Isabelle Tonge BOK W 2010 00:27:10
28 Euan Logue EPOC M 2006 00:27:29
29 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:27:33
30 Katie Hensman FVO F 2007 00:27:45
31 Joseph Lawlor ESOC M 2005 00:28:43
32 Jamie Connor FVO M 2008 00:28:47
33 Glenn Moir SWOC M 2002 00:29:04
34 Chloe Green,Emily,Matt NATO 00:29:21
35 Jessica Cam AIRE F 2007 00:30:08
36 Richard Askham SMOC M 2007 00:30:24
37 Liam Casey WATO M 2005 00:30:29
38 Emma Currie SOC F 2007 00:31:48
39 Maria Gaines BL F 2008 00:32:13
40 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:33:03
41 Henry Houlden HALO 00:34:51
42 Sophie Feltbower FVO W 2005 00:35:06
43 William Prior SAX M 2010 00:35:47
44 Katie Jones IND W 2008 00:35:59
45 Charlotte Squire NOC W 2007 00:36:18
46 Niamh Callery WATO W 2005 00:36:22
47 Kirsty Laverack WAROC W 2002 00:36:53
48 Hazel Laverack WAROC W 2005 00:36:54
49 Isabel Gaines BL F 2006 00:38:11
50 Olly Murphy DEE M 2008 00:40:54
51 Daniel Rowe WAOC M 2007 00:41:17
52 Ellen Simpson OD W 2008 00:42:40
53 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:42:57
54 Matteo Rebora SLOW M 2005 00:48:40
55 Senan Laulor ESOC M 2011 00:54:37
56 Ted Murphy DEE M 2010 00:59:28
- Ffion Noot-Williams EPOC W 2008 00:29:50
Showing results 1 - 57 of 57