Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

10 (length: 4.2km, climb: 220m, 16 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bryn Wilkinson SUFFOC M 1997 00:45:12 1227
2 Callum Roberts MAROC M 1995 00:45:35 1226
3 Cerys Manning MDOC F 1986 00:51:10 1198
4 Elizabeth Britton CLYDE F 1988 00:52:54 1189
5 Zuzana Prochazkova LOK F 1985 00:53:20 1186
6 James Errington HH M 1997 00:55:47 1173
7 William Parkinson NOC M 1996 00:58:10 1160
8 Alex Bett SN M 1997 01:01:19 1144
9 Stephen Elkington OD M 1997 01:01:43 1142
10 Lovisa Falk Hagaby GoIF W 1994 01:03:14
11 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:07:11 1111
12 Jamie Hoyle PFO M 1997 01:08:40 1104
13 Davy Ker CLARO M 1995 01:09:31 1099
14 Emily Keenan DEVON F 1998 01:09:40 1098
15 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:09:56 1097
16 Elin Krogstad Lillomarka OL W 1994 01:10:03
17 Maija Hoikkanen Kangasala SK W 1980 01:11:29
18 Charlotte Daniel BOK F 1982 01:12:22 1084
19 Alison Etherden SELOC F 1983 01:12:49 1081
20 Kristian Roberts WCH M 1993 01:13:02 1080
21 Felicity Brown IFK Lidingö W 1994 01:14:33
22 Lucy Taylor LEI F 1991 01:14:47 1070
23 Sean Pickering DEE M 1995 01:15:26 1066
24 Samuel Lo LSCOC M 1995 01:15:43
25 Sarah Dredge WCH F 1985 01:16:38 1060
26 Hannah Horsewill NOC F 1996 01:18:27 1050
27 Jack Tiffin LEI M 1990 01:18:37 1049
28 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:20:29 1040
29 Olivia Baxter LVO F 1990 01:21:39 1033
30 Madeleine Moyle BOF F 1992 01:22:19 1029
31 Joanna Smith SYO F 1998 01:22:27 1028
32 Amy Brown EBOR F 1989 01:22:34 1028
33 Joanna Goodhead DVO F 1998 01:22:39 1027
34 Alison Fryer MDOC F 1991 01:22:44 1027
35 Ellen Houben hamok W 1994 01:23:50
36 Claire Clarke LOC F 1981 01:24:05 1019
37 Fionne Lynch Cork O W 1980 01:24:42
38 Jenny Green SBOC F 1993 01:25:24 1013
39 Olwen Rowlands BOK F 1987 01:25:35 1012
40 Emma Vincent DVO F 1993 01:27:06 1003
41 Thomas Entwistle SHUOC M 1995 01:27:14 1002
42 Mariama Dryak Unattached W 1995 01:30:07
43 Helen Bickle WAOC F 1982 01:30:17 985
44 Louise Cross Unattached W 1994 01:33:37
45 Jennie Garbutt WCOC F 1984 01:34:19 963
46 Ben Warland SOS M 1998 01:34:47 960
47 Lowri Jones AIRE F 1990 01:35:29 956
48 Heather Hale GRAMP F 1991 01:37:21 946
49 Lisa Majumdar DEE F 1987 01:38:09 941
50 Chris Heaton LEI M 1980 01:41:15 923
51 Sam Landrigan BOK M 1986 01:44:40 906
52 Liz Heaton LEI F 1981 01:44:56 904
53 Katarzyna Nichols SO F 1984 01:45:39 900
54 Laura Cox DUO W 1994 01:46:05
55 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:46:52 893
56 Jenny Dickin SOC F 1998 01:49:48 879
57 Samantha Franks SUFFOC F 1982 01:50:39 875
58 Neil McMillan ELO M 1985 01:55:07 850
59 Sonia Sing Nga Poon HKAYP W 1994 01:55:18
60 Rowena Johnson BOK F 1993 01:56:03 845
61 Arabella White DEE F 1984 02:01:49 813
62 Ruth Parkinson NGOC F 1996 02:05:46 791
63 Ashleigh Dawson SHUOC F 1992 02:09:59 767
64 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 02:10:14 766
65 Cathy Burke HOC F 1991 02:14:17 745
66 Nikie Arthurs AIRE F 1982 02:15:28 738
67 Kirsty Mon-Williams AIRE F 1994 02:19:23 716
68 Antoniela Marinho Clube de Orientação Potiguar W 1994 02:47:34
69 Emma Cochrane SLOW F 1984 02:54:11 528
70 Jeni Pim WATO W 1975 02:57:17
71 Fergus Barker FVO M 1998 03:09:14 446
72 Ka Man Leung Y2Y W 1994 03:21:11
- Guy Ross OD M 1995 01:08:08
- Michael Rudolf OLK Wiggertal M 1994 01:24:42
- Bjorg Nigardsoy Fredrikstad Skiklubb W 1997 01:57:02
Showing results 1 - 75 of 75