Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 18 (W50) (length: 5.1km, climb: 300m, 16 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 29 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Hazel Dean FVO F 1963 00:55:35 1223
2 Nick Howlett LOC M 1967 00:56:35 1220
3 Cornelia Mueller OLV Zug W 1965 00:58:16
4 Liam Corner MDOC M 1970 00:59:06 1208
5 Pete Lawrence GRAMP M 1963 00:59:29 1207
6 Tony Udris SYO M 1969 00:59:49 1206
7 David Williams HOC M 1962 01:00:32 1203
8 Frode Robertsen OL Tønsberg M 1965 01:00:35
9 John Casey WATO M 1970 01:03:46
10 Andy Sykes DVO M 1965 01:04:28 1188
11 Marsela McLeod INVOC F 1964 01:04:51 1187
12 Sara Campbell DEE F 1965 01:05:10 1185
13 Karen Parker BL F 1963 01:06:50 1178
14 Susan Skinner WCOC F 1964 01:08:37 1171
15 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:10:08 1164
16 Keith Jones WAROC M 1961 01:10:46 1161
17 Urs Maerk OLG Staefa M 1970 01:10:50
18 Vicky Thornton MDOC F 1961 01:10:51 1161
19 Nigel Owens SYO M 1966 01:11:35 1157
20 Elizabeth Clayton FVO F 1962 01:12:00 1156
21 Peter Warland SOS M 1965 01:12:24 1155
22 Lee Scott SYO M 1966 01:12:25 1155
23 Hugh Potter NATO M 1967 01:13:15 1151
24 Johanna Cleary LOC F 1964 01:13:44 1149
25 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:14:24 1146
26 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:15:00 1144
27 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:15:03 1144
28 Ian Wilson LEI M 1966 01:15:30 1142
29 Neil Gostick HH M 1962 01:17:08 1134
30 Janet Evans NOC F 1961 01:17:23 1133
31 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:17:59 1130
32 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:18:25 1130
33 Ian Howells RAFO M 1963 01:19:24 1125
34 Simon Bevan SOC M 1965 01:19:32 1125
35 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:19:53 1123
36 Susan Harding SROC F 1962 01:20:04 1122
37 Jane Ackland INT F 1964 01:20:08 1122
38 Christine Goulding BL F 1963 01:21:31 1116
39 Julia Laverack WAROC F 1962 01:21:35 1115
40 Joanne Taylor SROC F 1963 01:21:39 1115
41 Janet Adams SYO F 1963 01:21:41 1115
42 Matt White LEI M 1967 01:22:14 1112
43 Kristina Nordström Täby Orientering W 1965 01:22:50
44 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:24:10 1105
45 Keith Brown ESOC M 1962 01:24:26 1103
46 Sal Chaffey DVO F 1965 01:24:36 1103
47 Nick Martin CLOK M 1970 01:24:39 1102
48 Ronald Nolan ESOC M 1967 01:24:56 1101
49 Noel Smith WIM M 1964 01:25:04 1101
50 Jackie Butt SARUM F 1963 01:25:13 1100
51 Liz Phillips OD F 1964 01:25:56 1097
52 Ian McIntyre INT M 1963 01:26:32 1094
53 Andreas Brunner OLG Kölliken M 1965 01:27:38
54 Karin Hederskog HJS Vansbro OK W 1965 01:28:11
55 James Cunnane TVOC M 1963 01:28:19 1086
56 Richard Leake LEI M 1966 01:29:14 1083
57 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:29:58 1080
58 Alison Smith TVOC F 1964 01:30:52 1076
59 Denise Wright MAROC F 1965 01:31:34 1072
60 Johs Gjesdal Varegg M 1965 01:32:02
61 Paul Beresford HALO M 1970 01:32:34 1068
62 Claire Bushnell WCH F 1962 01:32:42 1067
63 Rowena Browne SROC F 1962 01:33:25 1064
64 Helena Crutchley HALO F 1963 01:33:29 1064
65 Lesley Gomersall GRAMP F 1962 01:33:39 1063
66 Laura Wilcox WSX F 1963 01:33:42 1063
67 David Aspin CLOK M 1969 01:33:49 1062
68 John Kewley MDOC M 1963 01:33:51 1062
69 Adele Newall KERNO F 1961 01:34:56 1057
70 Jill Emmerson OD F 1964 01:35:02 1057
71 Helen Errington HH F 1961 01:35:07 1056
72 Judith Wood PFO F 1962 01:35:09 1056
73 Sean Cronin SAX M 1966 01:35:17 1056
74 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:35:44 1054
75 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:36:00 1052
76 Heather Fellbaum MDOC F 1963 01:36:02 1052
77 Willie Fitzgerald CorkO M 1965 01:36:09
78 Greg Campbell Lustens OK M 1965 01:36:36
79 Stephen Chafer LEI M 1967 01:36:47 1050
80 Elaine Gillies TAY F 1964 01:36:47 1050
81 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:38:22 1044
82 Derek Kennedy SOLWAY M 1964 01:39:08 1040
83 Peter Avis AIRE M 1963 01:41:45 1029
84 Graham Farley LOC M 1961 01:42:04 1027
85 Caroline Gregson DEE F 1964 01:42:28 1025
86 Fiona Clough BKO F 1962 01:43:28 1021
87 Andy Bowes CLARO M 1966 01:43:56 1019
88 Lindsey King AIRE F 1962 01:44:10 1018
89 Peter Smith SOC M 1965 01:45:00 1015
90 Robert Cranston RR M 1965 01:45:02 1015
91 Nick Abbott HOC M 1970 01:45:33 1012
92 Roy McGregor SROC M 1966 01:45:41 1012
93 Dusan Vystavel JUNIOR O-SPORT M 1965 01:45:43
94 Richard Rigby CLOK M 1966 01:45:52 1011
95 Eunice Carter MWOC F 1964 01:45:52 1011
96 Kate O'Sullivan MWOC F 1964 01:45:56 1011
97 Ian Lowles WCOC M 1965 01:46:00 1010
98 Donal Wickham AJAX M 1965 01:46:25
99 Gill Adams AIRE F 1961 01:46:29 1008
100 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:46:53 1006
101 Peter Langmaid HOC M 1968 01:47:14 1005
102 Rosmarie Rudolf SLOW F 1962 01:47:57 1002
103 Maggie Hateley DEE F 1963 01:48:44 998
104 Frances Getliff MAROC F 1963 01:48:53 997
105 Douglas Craig WCH M 1961 01:48:59 997
106 Kevin Ross OD M 1963 01:50:39 990
107 Linda Hayles EPOC F 1954 01:52:17 982
108 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:53:11 978
109 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:53:21 977
110 Carolyn Dent BOK F 1962 01:53:24 977
111 Iain Stemp WAOC M 1965 01:54:43 971
112 Debby Warren NN F 1963 01:54:52 971
113 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:56:19 965
114 Martin Collinson SLOW M 1966 01:56:26 965
115 Martin Pickering DEE M 1964 01:56:55 962
116 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:57:16 961
117 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:57:54 958
118 Tom Todd INVOC M 1965 01:58:24 956
119 Sue Buxton TVOC F 1964 01:58:46 954
120 Susan Crickmore SO F 1962 01:58:59 953
121 Iain Tebbutt LEI M 1967 01:59:26 951
122 David Wathey MDOC M 1965 02:00:30 946
123 Tim Field LOC M 1964 02:00:37 946
124 John Brewer SROC M 1964 02:01:34 941
125 Anne Tynegate BADO F 1961 02:02:31 937
126 Rachel Davis DVO F 1965 02:04:08 930
127 Tessa Lewis SWOC F 1965 02:04:20 929
128 Iain Phillips LEI M 1967 02:04:41 927
129 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 02:05:32 924
130 Angela Dixon TAY F 1964 02:05:43 923
131 Marcus Bateman SN M 1965 02:06:03 921
132 Matthew Knipe QO M 1963 02:07:29 916
133 Simon Denman NGOC M 1965 02:07:40 916
134 Sian Calow DEE F 1961 02:07:53 915
135 Jon Darley GO M 1966 02:09:24 908
136 Louise Walker SUFFOC F 1965 02:10:38 903
137 Rebecca Perring DVO F 1965 02:11:22 899
138 Ursula Williamson LEI F 1962 02:12:55 892
139 Tricia Woodward AYROC F 1957 02:17:04 877
140 Julie Murphy SLOW F 1963 02:18:56 868
141 Anke Ritter Uni Ilmenau W 1965 02:19:00
142 Jeremy Walford CLARO M 1962 02:19:11 868
143 Andrew Houlden HALO M 1970 02:24:35 844
144 David Potter BOK M 1962 02:26:04 838
145 Catrina Forbes Marlborough Orienteering Club W 1965 02:29:26
146 Nora Perkins BOC W 1965 02:31:45
147 Jane Cherry AYROC F 1962 02:34:33 800
148 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 02:35:27 796
149 Sarah Chaudhri WCOC F 1962 02:35:51 794
150 Nigel Pim WATO M 1970 02:39:23
151 Steven King SOS M 1961 02:42:14 767
152 Gerry Garvey BL M 1966 02:44:01 759
153 Aileen McCarron LVO F 1965 02:44:49 756
154 Deborah Goodwin WCOC F 1961 02:45:07 756
155 Tim Dedman CHIG M 1964 02:47:49 743
156 Helen Livesey LOC F 1964 02:50:57 729
157 Lee Shardlow BOK M 1962 02:54:47 712
158 Clare Lines SO F 1965 03:20:35 603
159 Enda Whelan CNOC M 1970 03:34:13
- Simon Hunt FVO M 1965 00:46:06
- Carolyn McLeod GRAMP F 1964 00:58:07
- Richard Lecky-Thompson LOC M 1963 01:04:10
- Ian Chafer HOC M 1965 01:04:53
- Mark Webster NOC M 1965 01:07:11
- Joanna Emberton EPOC F 1961 01:13:30
- Alistair Tinto EPOC M 1966 01:26:57
- Andy Campbell DEE M 1961 01:31:09
- Kwok Wah Kwong HKOC (Hong Kong Orienteering Club) M 1965 01:41:34
- Edward Jones DEE M 1969 01:44:17
- Serena Ludford BADO F 1964 01:48:21
- Geoffrey Collins LVO M 1963 01:50:25
- Katherine Pike WIM F 1963 02:04:02
Showing results 1 - 172 of 172