Results

Achievements at
orienteering events

JK Weekend Individual 2 (UKOL), 05/04/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

29 (length: 2.2km, climb: 85m, 14 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20) | UKOL 3 (W21) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35) | UKOL 7 (M40) | 8 | UKOL 9 (W35,W40) | 10 | UKOL 11 (M45) | UKOL 12 (M50) | UKOL 13 (M55) | UKOL 14 (M60) | UKOL 15 (W45) | UKOL 16 (M16) | UKOL 17 (M65) | UKOL 18 (W50) | UKOL 19 (M70,W55) | UKOL 20 (W16,W60) | UKOL 21 (M75,W65) | UKOL 22 (W70) | UKOL 23 (M80,W75) | UKOL 24 (M85,W80) | UKOL 25 (W85) | 26 | 27 | 28 | 30


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Emilia Lundstedt Sjövalla FK W 2005 00:16:30
2 Cuan Riordan 3ROC M 2003 00:17:44
3 Adam Methven BKO M 2005 00:17:55
4 Harrington Leake LEI M 2005 00:18:55
5 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:19:33
6 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:19:45
7 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:20:00
8 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:20:50
9 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:22:35
10 Klara Hart OK Linné W 2005 00:23:11
11 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:23:53
12 Elmin Hovmoller Sodens Tyresco M 2005 00:23:57
13 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:24:03
14 Freddie Lake SBOC M 2006 00:24:28
15 Maebh Logue F 2004 00:24:28
16 William Lake SBOC M 2005 00:25:02
17 Arthur Brooke WSX M 2005 00:25:36
18 Vincent Townley SN M 2004 00:26:01
19 Ben Partridge SOS M 2005 00:26:46
20 Luke Collins LVO M 2003 00:26:49
21 Ben Gostick HH M 2005 00:26:52
22 Sarah Darley GO F 2005 00:26:58
23 Libby Barber LEI F 2004 00:27:10
24 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:27:17
25 Holly King BOK W 2001 00:27:29
26 Joseph Derrick SAX M 2004 00:27:41
27 Tom Rowe WAOC M 2005 00:27:58
28 Aurora Park LOC F 2003 00:28:15
29 Tim Harrison SUFFOC M 1999 00:28:24
30 Sam Hunt FVO M 2006 00:28:36
31 Will Shardlow BOK M 2005 00:29:23
32 Samuel Bartlett INT M 2005 00:30:20
33 Laura Barrett SN F 2005 00:30:38
34 Catriona Minty LOK F 2001 00:31:18
35 Heather High SO F 2006 00:32:17
36 Tommy Heap SO M 2005 00:32:28
37 Jamie Lawlor ESOC M 2003 00:33:44
38 George Martin CLOK M 2005 00:34:14
39 Toby Prior SAX M 2005 00:36:25
40 Tabitha Lunn OD F 2004 00:36:36
41 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:37:09
42 Heather Murray IND W 2003 00:37:16
43 Briony Murray IND W 2007 00:37:48
44 Anna Belletty LOG W 2001 00:38:00
45 Craig Carter SUFFOC M 2005 00:38:48
46 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 00:39:11
47 Sinead Young Fingal W 2005 00:40:00
48 Ben Cronin 00:41:23
49 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:41:50
50 Heidi Iren Trulsen Fredrikstad Skiklubb W 1960 00:42:14
51 Lesley Roberts BOF F 1967 00:43:01
52 Eleanor Maddock LOC F 2003 00:43:29
53 Esther Mardling WCH F 2005 00:43:50
54 Benjamin Clarke SUFFOC M 2005 00:43:53
55 Alex Belletty LOG M 2005 00:44:34
56 Matthew Derrick SAX M 2004 00:44:50
57 Tivon Tyner Setanta M 2005 00:45:58
58 Louise Mang Wah Li HKOC (Hong Kong Orienteering Club) W 1965 00:46:36
59 Eva Hagrot Täby OK W 1965 00:47:46
60 Ailith Smith LOC F 2005 00:49:52
61 Beth Colclough WCH F 2005 00:54:15
62 Alexander Hunt FVO M 2009 00:56:36
63 Christopher Markham OD M 2005 00:58:20
64 Ivan Smith LOC M 2006 01:06:05
- William Dykes LOC M 2003 00:17:53
- James Kelly WAROC M 2005 00:29:46
- Patrick Fisher IND M 2008 00:30:03
- Anna Davies W 2003 00:35:12
- Alfie Cubiss LOC M 2003 00:40:21
- Sue Bowman OD F 1944 00:58:27
- Duncan Barker FVO M 2003 01:13:49
Showing results 1 - 71 of 71