Results

Achievements at
orienteering events

Compass Sport Cup Final, 18/10/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Men Trophy (length: 6.8km, climb: 240m, 18 controls)
Other courses: Blue Men Cup | Brown | Short Brown | Blue Women | Green Women | Green Men | Junior Men | Junior Women | Light Green | Orange | Yellow | Vet Short Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Quentin Harding CLARO M 1962 00:41:44 1302
2 Jonathan Musgrave MAROC M 1962 00:42:25 1297
3 Robert Lee INT M 1962 00:42:55 1293
4 Simon Martland EPOC M 1965 00:44:29 1282
5 Dan Parker BL M 1962 00:47:05 1261
6 David Robertson CLYDE M 1964 00:47:13 1260
7 Graeme Ackland INT M 1962 00:47:44 1257
8 Robin Orr CLYDE M 1961 00:48:29 1251
9 Steve Wilson CLYDE M 1965 00:50:36 1238
10 Paul Taylor SYO M 1965 00:53:34 1215
11 Stephen Quinton SBOC M 1963 00:53:35 1215
12 Paul Caban INT M 1964 00:54:21 1209
13 Keith Tonkin BL M 1958 00:55:25 1201
14 Mike Pedley EPOC M 1960 00:55:57 1197
15 Trevor Ricketts MAROC M 1960 00:57:02 1188
16 David Averill EPOC M 1964 00:59:14 1173
17 Phil Conway GO M 1963 01:00:08 1167
18 David Mainwaring BL M 1962 01:01:42 1157
19 Alex Finch SROC M 1959 01:01:48 1156
20 Thomas Somers SROC M 1963 01:01:56 1155
21 Andrew French WIM M 1965 01:04:00 1139
22 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:05:17 1129
23 Simon Hunt FVO M 1965 01:06:36 1118
24 Chris Bradford NATO M 1949 01:07:12 1115
25 Mark Edwards SROC M 1965 01:10:02 1094
26 Graham Lloyd EPOC M 1965 01:10:15 1092
27 Noel Smith WIM M 1964 01:10:20 1092
28 Patrick Smyth BOF M 1957 01:10:41 1089
29 Chris Roberts SROC M 1956 01:11:32 1083
30 Tony Marlow SROC M 1965 01:11:41 1082
31 David Lumby SOS M 1961 01:12:21 1077
32 Keith Roberts MAROC M 1959 01:12:47 1074
33 David Mitchell SBOC M 1958 01:14:39 1061
34 Willard Wright NATO M 1964 01:18:11 1035
35 Gary Simmons GO M 1960 01:20:39 1018
36 Paul Jameson NATO M 1952 01:21:39 1011
37 Cris Arnold SBOC M 1965 01:21:42 1010
38 Gary Newman BL M 1964 01:25:14 984
39 Mark Elder CLYDE M 1957 01:26:04 978
40 Tony Rutter SROC M 1960 01:30:46 943
41 Jeremy Lakey NATO M 1958 01:38:38 885
42 Brian Hodge WIM M 1961 01:44:49 838
43 Philip Nichols BL M 1957 01:55:42 758
44 David Sanderson SOS M 1961 02:07:58 672
- John Brewer SROC M 1964 01:13:36
- Edward McAllister GO M 1967 01:34:31
Showing results 1 - 46 of 46