Results

Achievements at
orienteering events

GO Regional SE League , 02/02/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 6.41km, climb: 185m, 20 controls)
Other courses: Brown | Short Brown | Black | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Louth WAOC M 1962 00:56:31 1186
2 Ian Cooper BKO M 1943 00:56:49 1183
3 Alan Williamson SO M 1949 00:58:42 1167
4 Mick Smith HH M 1948 00:58:49 1167
5 Julia Jarvis SO F 1968 01:00:07 1156
6 Peter Martin SAX M 1949 01:00:18 1154
7 David Watkins BADO M 1958 01:01:06 1146
8 Ronan Cleary LOK M 1960 01:04:11 1119
9 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:04:16 1118
10 Tony Ludford BADO M 1944 01:04:47 1115
11 Ian Peirce SARUM M 1944 01:06:04 1105
12 Jim Prowting TVOC M 1946 01:06:11 1104
13 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:06:49
14 Laurie Rose WRE M 1953 01:08:09 1089
15 Duncan Minty LOK M 1960 01:08:15 1089
16 Karen Jones SLOW F 1961 01:08:34 1086
17 Rory Percival HH M 1964 01:08:45 1085
18 Maire Convery HH F 1967 01:10:40 1068
19 James Parker SO M 1945 01:10:49 1066
20 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:11:17 1062
21 Roy Heselden BADO M 1947 01:11:36 1060
22 Keith Marsden HH M 1943 01:11:40 1059
23 Brian Pilling SN M 1948 01:13:06 1047
24 Linda Pakuls WIM F 1957 01:13:39 1043
25 John Orton NWO M 1954 01:14:13 1038
26 Jane Archer SN F 1954 01:14:18 1037
27 Gillian Edgar HAVOC F 1966 01:14:43 1034
28 John Collyer SOS M 1945 01:16:03 1022
29 Peter Wilson BKO M 1959 01:16:04 1022
30 Philip Gristwood MV M 1949 01:16:09 1022
31 Annabelle Taylor F 1996 01:16:11 1021
32 David Hanstock BOK M 1956 01:16:43 1017
33 Hans Rutlin LOK M 1967 01:17:06 1012
34 Philip Cooper WIM M 1947 01:17:19 1011
35 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:17:32 1009
36 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:17:45 1007
37 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:18:00 1005
38 Bill Davidson SOC M 1947 01:18:41 999
39 Roger Pleasant SOC M 1947 01:18:45 998
40 Katie Sellens SOS W 1993 01:18:46
41 Serena Ludford BADO F 1964 01:20:30 984
42 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:20:31 984
43 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:21:21 977
44 Chris Rose WRE F 1953 01:22:56 964
45 George Engelhardt MV M 1951 01:22:59 962
46 Debra Robinson SN F 1966 01:23:15 960
47 Paul Greenough TVOC M 1948 01:23:22 959
48 John Morris SO M 1945 01:25:25 940
49 Dawn Figg HH F 1969 01:26:23 932
50 Susan Crickmore SO F 1962 01:26:54 928
51 Mike Shires TVOC M 1974 01:26:56 927
52 Jane Lambert SO F 1960 01:27:32 922
53 Chris Simpson SO M 1945 01:27:36 922
54 David Oxenham SARUM M 1955 01:27:39 921
55 Fiona Clough BKO F 1962 01:28:05 918
56 Mark Thompson TVOC M 1955 01:28:54 910
57 Clare Lines SO F 1965 01:30:26 897
58 Richard Jordan GO M 1993 01:31:46
59 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:32:36 879
60 David Tena OUOC M 1993 01:33:33
61 Becky Willson IND W 1993 01:33:43
62 Steve Brockbank LOC M 1948 01:35:34 851
63 Nigel Saker SLOW M 1948 01:37:30 838
64 Caroline Louth WAOC F 1961 01:38:00 833
65 Sue Parker BKO F 1960 01:38:48 827
66 Keith Parkes DFOK M 1945 01:39:41 819
67 Fiona Tam SLOW F 1989 01:40:47 810
68 Richard Rae BKO M 1946 01:45:51 765
69 Andy Elliott DFOK M 1947 01:46:08 762
70 Louise Sylva DFOK F 1964 01:46:29 760
71 Penny Marsh SO F 1963 01:46:51 757
72 Terry Marsh IND M 1944 01:48:11
73 Linda Clemens SLOW F 1960 02:33:26 364
- John Chappell TVOC M 1948 01:11:21
- Ben Smith GO M 1993 13:41:52
Showing results 1 - 75 of 75