Results

Achievements at
orienteering events

GO Guildford Urban Race, 20/09/2014

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 6.39km, climb: 170m, 29 controls)
Other courses: 1 | 3 | 4 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Barrett BAOC M 1970 00:41:55 1348
2 Tim Tett SYO M 1960 00:45:01 1311
3 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:45:54 1299
4 Sarah Rollins SN F 1976 00:46:33 1292
5 Jon Cross FVO M 1967 00:47:37 1278
6 Graeme Ackland INT M 1962 00:47:44 1277
7 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 00:49:18 1260
8 David Hunt BOK M 1960 00:49:34 1257
9 Robert Sweatman SOC M 1961 00:49:39 1255
10 Neil Crickmore SO M 1962 00:49:42 1255
11 Alice Leake AIRE F 1991 00:50:38 1244
12 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:50:50 1241
13 Dale Paget WSX M 1964 00:51:08 1237
14 Laurence Townley SN M 1971 00:51:11 1237
15 Per Erik Larsen Sandefjord OK M 1969 00:51:13
16 Roger Thetford TVOC M 1962 00:52:04 1225
17 David Rollins BAOC M 1965 00:52:31 1221
18 Dominika Plochova DKP W 1993 00:53:12
19 Madla Svobodna DKP W 1993 00:53:31
20 Marc Ebanks SN M 1970 00:53:35 1209
21 Alan Hickling SAX M 1964 00:53:43 1208
22 Vince Roper SLOW M 1967 00:53:59 1205
23 Kirti Rebane SK Tammed W 1974 00:54:09
24 Simon Thraves SO M 1961 00:55:33 1187
25 David Averill EPOC M 1964 00:55:41 1185
26 Synnøve Lofthus NTNUI W 1993 00:56:23
27 Robin Bishop TVOC M 1967 00:56:25 1177
28 Nick Green GO M 1962 00:56:54 1171
29 Paul Fox SN M 1962 00:57:16 1165
30 Matthew Grant SN M 1973 00:57:26 1163
31 Andrew Snell BAOC M 1974 00:57:50 1158
32 James Buck SARUM M 1969 00:58:04 1155
33 Cameron Lamond SN M 1970 00:58:59 1144
34 Craig Blackford BADO M 1968 01:00:09 1130
35 Graham Louth WAOC M 1962 01:00:30 1127
36 David Vincent DVO M 1961 01:01:28 1115
37 Rob Woods RAFO M 1969 01:01:55 1110
38 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:03:01 1097
39 Gary Simmons GO M 1960 01:03:35 1091
40 Gunnar Veastad Lillehammer OK M 1959 01:03:50
41 Paul Martin SN M 1967 01:03:53 1087
42 Charles Gook BADO M 1967 01:04:53 1074
43 Chris Poole TVOC M 1961 01:05:01 1073
44 Derick Mercer BKO M 1964 01:05:08 1071
45 Jon Bones TVOC M 1971 01:06:10 1059
46 Eric Heritage LEI M 1959 01:06:18 1057
47 Melanie Hilton SLOW F 1975 01:06:38 1053
48 Katie Blackford BADO F 1997 01:07:40 1041
49 Chris Slattery FIN M 1969 01:10:19
50 Alan Phillips BKO M 1961 01:10:36 1006
51 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:10:45 1005
52 Sarah Hutton HH F 1985 01:10:51 1004
53 Jon Darley GO M 1966 01:12:05 990
54 Lucy Thraves SO F 1994 01:12:21 987
55 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1974 01:13:29
56 John Marsh SO M 1967 01:16:29 937
57 Fiona Petersen DRONGO F 1994 01:18:10 916
58 Marcus Bateman SN M 1965 01:20:02 890
59 Hannah Gray SN F 1976 01:22:20 864
60 Pernille Ronaess Melleby Vaulen OK W 1993 01:27:15
61 Andrew Ward SO M 1961 01:30:37 765
62 ANONYMOUS W 1993 01:34:34
63 Jakob Petersen M 1968 01:38:43 668
64 Frida Petersen SLOW F 1998 01:42:34 621
65 Michael White MV M 1937 02:34:26 92
- Abigail Bateman SN F 1998 01:28:34
Showing results 1 - 66 of 66